Moda, pieniądze, miłość i zbrodnia i papuga – co Lady Gucci robi teraz?

Co Lady Gucci Robi Teraz
fot. thecut.com

Odmówiła pracy nawet w więzieniu, mówiąc, że nigdy w życiu nie pracowała, więc teraz też nie będzie – choć dałoby to jej zwolnienie warunkowe. Podczas odbywania kary w swojej więziennej komnacie hodowała fretkę, choć był zakaz posiadania zwierząt. Po odbyciu kary została gwiazdą jaką była zawsze, a płatnego zabójcę do zlikwidowania “problematycznego” męża wynajęła, bo, jak sama stwierdziła, obawiała się, że sama spudłuje. Oto najbardziej znana czarna wdowa świata mody, Patrizia Reggiani, czyli Lady Gucci. Filmy takie jak House of Gucci z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych, czy Lady Gucci: historia czarnej wdowy (2020) powodują, że nazwisko Gucci nie tylko nie schodzi z wybiegów, ale także z nagłówków prasowych. Co Lady Gucci robi teraz, po wyjściu z więzienia?

Sekrety rodziny Gucci – miłość, prestiż, zbrodnia

Moda wzbudza wiele emocji. Gdy jeszcze do sukcesu na wybiegu i pieniędzy, prestiżu dodamy emocje – miłość, zazdrość, dumę – powstaje mieszanka wybuchowa. Krótka historia burzliwego związku pod szyldem Gucci wygląda następująco. 

1czarna Wdowa Lady Gucci 1024x635timecom
Patrizia i Mauritzio, idealna para – fot. thetimes.com

Patrizia Reggiani i Maurizio Gucci poznali się na Uniwersytecie Mediolańskim, mając po 22 lata. Ona była piękną córką kelnerki, rozpieszczoną przez ojczyma, on – nieśmiałym synem znanego aktora, Rodolfa Gucciego. Choć zakochali się od pierwszego wejrzenia, Maurizio zlekceważył ojca, który odradzał mu związek z rozkapryszoną Patrizią. Ślub w 1972 roku skutkował natychmiastowym wydziedziczeniem Maurizia przez ojca. Jednak Aldo Gucci, wuj Maurizia, zaoferował im pracę i wsparcie w Nowym Jorku.

Patrizia szybko zdobyła reputację rozrzutnej. Przylgnęło do niej przezwisko „Tutanchamon” z powodu zamiłowania do złotej biżuterii. Sama mawiała: „Wolę płakać w Rolls-Royce’ie niż być szczęśliwa na rowerze.” W 1976 roku urodziła Alessandrę, a pięć lat później Allegrę.

Czarna Wdowa Lady Gucci 1024x635timecom
Piękna czarna wdowa – fot. thetime.com

Konflikty w rodzinie Gucci narastały, a największy skandal wybuchł po tym, jak Maurizio porzucił Patrizię dla młodszej kochanki, oferując jej alimenty w wysokości 500 tysięcy dolarów rocznie – sumę, którą Patrizia potrafiła wydać w tydzień. Gdy dowiedziała się o planach małżeńskich Maurizia, postanowiła zlecić jego zabójstwo. Takiego policzka jej duma nie pozwoliła jej zaakceptować. 27 marca 1995 roku Maurizio został zastrzelony w Mediolanie. Za zlecenie morderstwa Patrizia zapłaciła 400 tysięcy dolarów, jednak w konsekwencji spędziła 18 lat w więzieniu.

Co Lady Gucci robi teraz?

Po odbyciu kary w bardzo luksusowych warunkach i w towarzystwie ukochanej fretki, Patrizia w 2016 roku wyszła na wolność. Co Lady Gucci robi teraz? Rozsądek podpowiada by, że jako jako morderczyni, owiana złą sławą utracjuszka powinna zostać usunięta i odsunąć się w cień. Nic jednak z tego się nie dzieje, a Patrizia opływa w luksusy. Jest rozchwytywana i popularna jak za najlepszych czasów. Od 2026 roku powstały dwa filmy, jeden fabularny, drugi dokumentalny o historii Lady Gucci. Oba cieszące się ogromnym sukcesem i zainteresowaniem, tak samo jak prywatne życie czarnej wdowy ze znaczkiem Gucci. 

Tukonews
fot. tuconews.com

Patrizia Reggiani, znana jako “Lady Gucci”, odbyła 18 lat z wyroku za zlecenie zabójstwa swojego męża, Maurizia Gucciego. Po wyjściu z więzienia za dobre zachowanie, Reggiani, mimo początkowych trudności, przystosowała się do nowej rzeczywistości. Podczas pobytu za kratkami hodowała kwiaty, zaprzyjaźniła się z innymi więźniarkami, a nawet miała pozwolenie na trzymanie w celi tchórzofretki. Złożyła też podanie o zwolnienie warunkowe, jednak odrzuciła je, gdyż warunkiem było podjęcie pracy poza więzieniem. Powiedziała wówczas: „Nigdy w życiu nie pracowałam i nie widzę najmniejszego powodu, żeby teraz zaczynać”. Co lady Gucci robi teraz, kilka lat po wyjściu z więzienia?

Kariera i popularność 

Po zwolnieniu z więzienia, Patrizia zaczęła nowe życie, choć z dala od córek i majątku. „One mnie nie rozumieją i odcięły od pieniędzy. Zostałam z niczym i nie poznałam moich dwóch wnuków,” mówiła w jednym z wywiadów. Wkrótce znalazła jednak zatrudnienie jako konsultantka do spraw mody w firmie Bozart, gdzie stworzyła m.in. kolekcję tęczowych torebek. Co ciekawe sprzedały się one doskonale, a klientki do dziś poszukują torebek Gucci bez metki Gucci. To, że jest winna morderstwa męża paradoksalnie nie przeszkadza jej w ogóle w karierze. Obecnie mieszka w Mediolanie, gdzie bywa widywana w ekskluzywnych butikach, oczywiście z papugą na ramieniu.

Patrizia Reggiani 1638203743
Klasa i styl, fot. elle.com

Po wyjściu na wolność, Patrizia nadal żyje w luksusie, który zawsze był jej celem. Zresztą z rentą w wysokości miliona funtów rocznie na zakupy w butiku Dolce&Gabbana można sobie pozwolić. Fotoreporterzy często uwieczniają ją podczas zakupów w drogich butikach, ubranej w eleganckie stroje, choć często z pomocą asystentów. W wieku 76 lat ma problemy z chodzeniem. W jednym z wywiadów wyraziła swoją irytację z powodu filmu “Dom Gucci” i faktu, że Lady Gaga, wcielająca się w jej postać, nie miała „tyle taktu czy rozsądku, by poznać mnie osobiście”.

Lady Gaga Lady Gucci 1
fot. imdb

Reggiani wciąż podtrzymuje, że nie zleciła zabójstwa męża, mówiąc: „Wielu ludziom mówiłam, że życzę mu śmierci. Ale nie wyobrażałam sobie, że to się może zdarzyć naprawdę.” Kiedy jednak jeden z reporterów zapytał ją, dlaczego wynajęła zabójcę, zamiast zabić Maurizia sama, odpowiedziała: „Mam kiepski wzrok, nie chciałam spudłować”. Reggiani, mimo upływu lat, pozostaje osobą kontrowersyjną i intrygującą.

Lady Gucci z papugą na ramieniu

Co ciekawe, to Patrizia jest obecnie najbardziej rozpoznawalną osobą z rodziny Gucci. Choć chciano jej odebrać prawa do posługiwania się nazwiskiem słynnej rodziny, próby te nie powiodły się. Czy prawnie jest Gucci czy Reggiani, to ona swoją osobą tworzy popularny obraz Gucci. Barwny i ciekawy, jak mało który.

Co Lady Gucci robi teraz? Widywana jest na zakupach i wciąż towarzyszy jej błysk fleszy. Oczywiście w kreacjach światowych marek, z papugą na ramieniu. Jest gwiazdą, jaką zawsze była, a metka morderczyni nie przykryła metki Gucci przy jej imieniu.