“Kim jest Sabato De Sarno?”- film dokumentalny Gucci

Film Dokumentalny Gucci
Fot. vogue.fr

Przez dziesięciolecia Gucci stało się symbolem prestiżu, oryginalności i wyrafinowanego stylu. Ale co tak naprawdę kryje się za kulissami tego legendarnego domu mody z Włoch? “Kim jest Sabato de Sarno?“- geniusz, który odpowiada za jego kreatywność i wizję? Teraz otrzymujemy odpowiedzi na te pytania dzięki krótkiemu filmowi dokumentalnemu, który właśnie został udostępniony światu.

Aby rzetelnie przedstawić dyrektora kreatywnego Gucci, marka ta wyprodukowała krótki film dokumentalny. Zatytułowany “Kim jest Sabato De Sarno? Historia Gucci”, 20-minutowy film zrealizowała znana para nowojorskich filmowców, Ariel Schulman i Henry Joost. To oni są autorami przełomowego filmu dokumentalnego “Catfish”, a także dwóch sequeli “Paranormal Activity”. W tej fascynującej opowieści towarzyszy nam narracja irlandzkiego aktora i ambasadora marki Gucci, Paula Mescal’a. To dzięki jego słowom zagłębiamy się w fascynujący świat talentu i wizji, które rządzą marką Gucci.

Życie za kulisami

W filmie “Kim jest Sabato de Sarno”, który porusza zarówno do śmiechu, jak i do łez, obserwujemy intensywną pracę, jaką dyrektor i jego zespół wkładają w każdy aspekt przygotowań do debiutanckiego pokazu na wybiegu. Ujęcia ukazują gorączkowe pięć dni, gdy każdy element kolekcji jest dokładnie dopracowywany, a kreatywna energia unosi się w powietrzu. Nie brakuje również osobistych momentów, gdy De Sarno dzieli się refleksjami i wspomnieniami ze swoimi bliskimi współpracownikami.

Sabato De Sarno Wielka Postać Dla Gucci
Fot. www.gq.com

Widzowie mają okazję poznać nie tylko jego wizję mody, ale także człowieka stojącego za nią. Producent muzyczny Mark Ronson i stylistka Alastair McKimm zdradzają swoje spojrzenie na współpracę z De Sarno, podkreślając jego niezwykłą kreatywność i wrażliwość na detale. Jednak prawdziwą siłą filmu są chwile rodzinne, kiedy projektant dzieli się swoimi marzeniami i obawami ze swoimi najbliższymi. Wśród nich pojawiają się rodzice projektanta, jego mąż Daniele Calisti oraz wierny towarzysz, piesek Luce. To intymne spojrzenie na życie za kulisami jednego z najbardziej znaczących projektantów współczesnej mody.

Wszystkie te elementy prowadzą do kulminacyjnego momentu filmu – debiutanckiego pokazu De Sarno na wybiegu, nazwanego przez samego narratorka, Paula Mescala, “18 minutami, które zmieniły życie Sabato”. To nie tylko prezentacja nowej kolekcji, ale także symboliczna podróż przez życie i twórczość jednego z najbardziej wpływowych projektantów naszych czasów.

Początkowy rys filmu “Kim jest Sabato de Sarno?”

Dokument zadebiutował już przed wymagającą publicznością, a mianowicie grupą studentów mody podczas specjalnego pokazu w Szanghaju. Teraz szykuje się do swojej oficjalnej premiery na platformie Mubi już w najbliższy piątek. “Film miał pierwotnie trwać pięć minut, ale ostatecznie rozrósł się do dwudziestu”, wyznają twórcy, Schulman i Joost, z uśmiechem. “Uchwyciliśmy tak wiele fantastycznego materiału, że nie mogliśmy się powstrzymać”. Dziękując De Sarno za zaufanie, które mu okazał, dodają: “Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość opowiedzenia jego historii”.

Film Dokumentalny Kim Jest Sabato De Sarno, Historia Gucci
Fot. www.nytimes.com

Film stanie się kluczowym elementem kampanii Gucci Ancora, rozpoczętej w tym tygodniu jako seria wydarzeń na całym globie. Co ciekawe, we współpracy z Air France, będzie również dostępny podczas wszystkich lotów w kwietniu. Pokazy filmu w największych miastach na świecie mają na celu zapewnienie gościom głębszego zrozumienia wizji De Sarno w kontekście Gucci. To nie tylko kolejna premiera filmowa, ale także istotne wydarzenie w świecie mody, które łączy sztukę, historię i przyszłość marki.

Aby