guccio gucci
Fot. turystycznatoskania.blogspot.com

Wielki dom modowy, kreacje przyprawiające o najwyższe uznanie i zachwyt, nieustanne pożądanie klientów i to coś, co może mieć w sobie tylko wielki mistrz: potencjał twórczy i charyzma To właśnie marka Gucci , zaliczana do jednej z najpopularniejszej na świecie, stworzona została przez Gucciego Gucci w 1921 roku we Florencji.

To właśnie on stworzył linię produktów najwyższej jakości rzemieślniczej i stylowej, doskonałości upatrując w wyrobach ze skóry naturalnej.

gucci butik
Foto: http://fashionstylist.kupivip.ru

Guccio Gucci wizjoner i biznesmen

Rzym zasłynął na świecie nie tylko dzięki sukcesom historycznym, ale również i modowym. To właśnie w stolicy Włoch w 1938 roku Guccio Gucci otworzył pierwszy butik z odzieżą, przy czym wcześniejsze jego projekty trafiały do innych znakomitych projektantów.

Największą rozpoznawalnością marki cieszą się od lat produkty luksusowe oznaczone niezmienną, zielono-czerwono-zieloną wstęgą oraz najczęściej podrabianym na świecie logiem GG.

gucci historia marki
Foto: http://www.woman.ru

Guccio Gucci – projekt ponadczasowy

Kolejny światowy sukces otworzył przed projektantem drzwi sławy w 1947 roku. To wówczas Guccio Gucci zaprojektował torebkę Bamboo. Jako prawdziwy obiekt pożądania kobiet, torebka była bardzo pojemna i ponadczasowa, bo idealna na każdą okazję.

Jej charakterystyczną cechą jest rączka bambusowa, doskonale komponująca się z wysokiej klasy skórą naturalną. Co ważne, mimo upływu lat, produkt pozostaje na liście prawdziwych faworytów i marzeń także współczesnych kobiet.

kolekcja gucci bamboo
Foto: http://agrandhistoryof.blogspot.com

Obecnie kreatywność marki stworzonej przez Guccio Gucci wspiera Frida Giannini (właściciel marki od 2006 roku), prezentując światu szeroką ofertę produktów, wśród których znaleźć można torby, buty, dodatki skórzane, perfumy, a nawet okulary.

Można by powiedzieć, że w każdym produkcie sygnowanym marką najwyższej klasy luksusu żyje wciąż jej prekursor – Guccio Gucci.