Colm Dillane nowym projektantem Louis Vuitton?

obraz 2023 01 16 144452420
Fot. www.vogue.com

Parę dni temu świat mody obiegła informacja o niespodziewanej współpracy Colma Dillane’a z cenionym domem mody Louis Vuitton. Oficjalnie wiadomo już, że na najbliższym pokazie odzieży męskiej 19 stycznia pojawi się kolekcja odzieży męskiej tworzona przez ostatnie parę miesięcy w paryskim studio. Dillane i Louis Vuitton to z pewnością ciekawe połączenie, nie sposób nie zadać pytania: czy Vuitton znalazł następcę Virgila Abloha w KidSuper?

Colm Dillane nową nadzieją mediów?

Dillane urodzony w 1991 roku w Nowym Jorku, jest multimedialnym artystą stojącym za KidSuper, hybrydową marką artystyczną. Jak sam podkreśla: ,,KidSuper to pomysł, który powstał z pragnienia marzeń i ponownego odkrycia cudowności bycia dzieckiem”. Ta myśl o ponownym zanurzeniu się w świat dziecięcej wyobraźni napędza projekty marki, pełne kreatywności i radości tworzenia. Sama marka przeszła długą drogę, do bycia zauważoną. Mowa tutaj o dwukrotnym odrzuceniu przez Fédération de la Haute Couture et de la Mode, aby zaprezentować się na cyfrowym tygodniu mody w Paryżu.

“Nigdy nie chodziło o bycie zaakceptowanym, chodzi o podróż i nierealistyczne cele!”- oświadczał wówczas projektant. W 2021 roku marka KidSuper została jednak doceniona za swoje nieszablonowe podejście do mody otrzymując nagrodę Karla Lagerfelda LVMH. Niewątpliwie obecnie jest jedną z bardziej innowacyjnych propozycji w branży, a ich ubrania zyskują nowych zwolenników. Prawdopodobnie więc współpraca Dillane’a i Louis Vuitton tylko przyczyni się do wzrostu jej popularności.

źródło: https://i-d.vice.com

Louis Vuitton w poszukiwaniu sukcesora

W listopadzie 2021 dom mody pożegnał znakomitego projektanta, Virgila Abloha. Śmierć dyrektora artystycznego męskiej linii Louis Vuitton i założyciela streetwearowej marki Off-White była ogromnym ciosem dla całego świata mody. Szybko okazało się, że Abloh od 2019 zmagał się z rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca.

virgil
Fot. www.highsnobiety.com

Wszyscy jesteśmy zszokowani tą straszną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, lecz także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości. Rodzina LVMH łączy się w wielkim smutku, wszyscy myślimy o jego bliskich, żegnających męża, ojca, brata czy przyjaciela”.

Od tego czasu, marka opiera swoje działanie na potężnym dziedzictwie, jakie zostawił po sobie Virgil Abloh wraz z zespołem i współpracownikami, takimi jak stylista Ib Kamara, czy scenograf – Lina Kutsovskaya. W związku z tym w ostatnich latach miała miejsce seria pokazów hołdowniczych w celu uczczenia pamięci dyrektora i projektanta. Louis Vuitton nie śpieszyło się więc, aby znaleźć następcę tak wielkiej osobowości. Media informację o współpracy z Dillanem odebrały, jako szansę na pojawienie się nowego sukcesora marki.

Mimo nagłówków pod tytułem: ,,Dillane sukcesorem Louis Vuitton”, dom mody odmówił komentarza na te temat. Nadal nie znamy terminu ogłoszenia stałego dyrektora kreatywnego ds. odzieży męskiej. Na razie media i dziennikarze będą musieli zadowolić się jedynie owocem wspólnej pracy wizjonera KidSuper i legendarnego domu mody. Kolekcja odzieży męskiej w kolaboracji Colm Dillane i Louis Vuitton ma ukazać się światu już za parę dni.