historia marki louis vuitton
Fot. giselecatanho.com

Louis Vuitton jest marką uznawaną obecnie za jedną z najbardziej cenionych, rozpoznawalnych i utożsamianych z ponadczasowym luksusem. Znak firmowy sygnowany literami LV jest obiektem poszukiwanym i bardzo pożądanym niemal w każdym kraju świata. Ze względu na ogromną i stałą popularność, marka Louis Vuitton jest również jedną z najczęściej podrabianych na świecie.

historia louis vuittona
Foto: http://au.louisvuitton.com

Jak wyglądały początki historii marki Louis Vuitton?

Każda historia ma swój początek: produkty Louis Vuitton na rynku zadebiutowały w 1854 roku. Początkowo marka kojarzona była jedynie z produkcją brązowych torebek sygnowanych złotymi inicjałami LV, by z czasem rosnąć w siłę i poszerzać asortyment.

Założycielem marki był Louis Vuitton, który swoje niespotykane zdolności rzemieślnicze miał okazję szlifować w paryskim zakładzie Monsieur Marechal.

louis vuitton zalozyciel
Foto: https://www.lvmh.com

To tam zajmował się początkowo pakowaniem, by w 1854 roku otworzyć własne miejsce z usługami pakowania dworskiego stroju do kufrów (trend popularny w XIX wieku). To wtedy rozpoczął eksperymenty i prace nad projektowaniem walizek i toreb podróżnych. Już wtedy specjalizował się w modzie.

Louis Vuitton i pierwsza torba inna niż wszystkie

marka louis-vuitton
Foto: http://moneyinc.com

Rok 1858 przyniósł prawdziwy przełom w modzie. To wówczas Louis Vuitton wypuścił na rynek innowacyjną prostokątną walizkę z lżejszego materiału – pozbawione zapachu płótno wygrywało ze skórzanym kufrem i stało się wyznacznikiem nowej jakości.

Potęga Louis Vuitton prężnie rosła – scheda po założycielu marki nie zaprzepaściła potencjału. W 1892 roku zarządzanie przedsiębiorstwem Loiusa Vuittona spadło na jego syna, Georgesa.

To właśnie potomek sławnego projektanta rozszerzył grono odbiorców luksusowych produktów i otworzył pierwszy sklep w Londynie. Odtąd lokalizacja przy Oxford Street pozwoliła na szeroką ekspansję marki na cały świat.

marka louis vuitton historia
Foto: http://loremyk.com

Louis Vuitton ze słynnym logo Monogram Canvas

Duża popularność marki na świecie szybko zaczęła przynosić za sobą próby podrabiania, stąd pomysł Georgesa Vuittona na zaprojektowanie specjalnego logo. Oprócz tego potomek słynnego założyciela marki opracował także specjalny szyfrowy zamek do walizek i wprowadził pierwszą miękką torbę Louis Vuitton.

Potęga marki Loius Vuitton w trzecim pokoleniu

historia firmy louis vuitton
Foto: https://www.therealreal.com

Rok 1914 i otwarcie sklepu na paryskich Polach Elizejskich jeszcze mocniej ugruntowały pozycję marki na świecie. Luksusowe torby i walizki sygnowane Loius Vuitton nie wyjdą z mody zapewne nigdy. To wytworność, którą posiadać mogą tylko prawdziwi koneserzy piękna

Zapisz