Zastawa stołowa ze srebra inwestycją na długie lata

zastawa stołowa ze srebra

Może jej zakup to zbytek i kaprys ludzi o zasobnym portfelu, ale prawdą jest iż zastawa stołowa ze srebra to olbrzymi rodzinny kapitał na długie lata. Nie jest przesadą, że metale szlachetne od zawsze były dobrym kierunkiem w dywersyfikacji własnego portfela.

To w jaki sposób Ty pojedziesz do tego tematu, to kwestia kwoty jaką chcesz zainwestować na wyroby, które będą służyły pokoleniom. Czy będą to pojedyncze sztućce srebrne, zestawy do kawy i herbaty, czy może ozdobne patery zależy tylko od Ciebie.

Być może według młodych ludzi, zastawa stołowa ze srebra to zbytek, historia i nic modnego. Jednak przy naszych doświadczeniach, wiemy iż to właśnie te wyroby są dzisiaj pożądane dla całej rodziny. I to właśnie najmłodsza część pokoleniowa będzie dbać i trzymać srebro dla swoich dzieci.

srebrna zastawa
Srebrna zastawa stołowa to rodzinne dobro

Zastawa stołowa ze srebra jako jedna z wielu ofert inwestycji na rynku

Inwestycje alternatywne dzisiaj obejmują niezwykle szeroki wachlarz produktów i usług. Na pewno słyszeliście o możliwości zainwestowania w złoto, srebro, brylanty, czy inne kamienie szlachetne. Do tego każdy z nas może swoje ciężko zarobione pieniądze przeznaczyć na filatelistykę, monety, czy w limitowane pierwsze wydania produktów znanych marek.

W dobie zalania rynku najróżniejszymi ofertami inwestycyjnymi potrzebujemy dobrej porady. Bo skąd mam wiedzieć czy warto pójść w stronę sztuki, alkoholu, funduszy a może zaryzykować finansowanie star upów?

Jak rynek długi i szeroki, tyle mamy ofert. Gdy ktoś mi powie, że kupując dany obraz – moja roczna stopa zysku wyniesie 15% mogę tylko się zaśmiać. Przecież wiem, że to wróżenie z fusów. Najwięksi mentorzy inwestowania zgadzają się w jednej istotnej rzeczy – nie wchodź dwoma nogami do głębokiej wody.

srebro inwestycyjne
Foto: goldpriceindia.com/

Ni mniej ni więcej dywersyfikuj swój portfel. Zainwestuj trochę w złoto, srebro, walutę, nieruchomości, a jeżeli chcesz mniej namacalne produkty jak fundusze oparte o giełdę – to Twój wybór. Jednak nigdy nie ryzykuj wszystkich pieniędzy w jeden konkretny kanał inwestycyjny, to Cie może zgubić.

Zastawa stołowa jest dobrym wyborem na Twoją inwestycję?

Na pewno srebro jest bardziej chimerycznym metalem od złota. Jego blask nieco przygasł ostatnimi latami, ale nadal ma się dobrze. Ostatnio czytałem fajny artykuł w przeglądzie finansowym o inwestycjach w srebro. Bardzo fajny, rzetelny opis tego na jakie kategorie dzieli się Twoje przyszłe zainwestowanie w srebro.

I tak jak w przypadku złota, wyróżniamy główne produkty ze srebra, czyli: sztabki, monety, srebrne medale, granulat oraz inne nienamacalne oferty typu fundusze w srebro, czy zakup akcji. Te ostatnie to także ciekawa propozycja do ulokowania swojego kapitału, ponieważ srebro to w dalszym ciągu produkt premium!

antyki srebro
Antyki ze srebra maja swoją wartość

Autor mówi o tym, że inwestycja w sztućce oraz inne przedmioty zastawy stołowej to bezsensowne wydawanie pieniędzy na złom, który później ciężko sprzedać. Nie zgadzam się z tym, ponieważ istnieje kilka poziomów wartości wyrobów ze srebra.

Jednak antyki ze srebra to często poszukiwane i cenione produkty inwestycyjne. Ja widzę duże zapotrzebowanie inwestorów na antyczne wyroby głównie z nurtu secesji oraz art Deco. Ludzi bardzo interesuje historia i chętnie wydają swoje oszczędności na kolekcjonerskie produkty.

Natomiast nowa zastawa ze srebra jest wyjątkową inwestycją dla całej rodziny i przyszłych pokoleń. Na pewno nabywając taki komplet, nie myślimy aby za rok, czy kilka lat spieniężyć te rodzinne dobra.

Często nasi klienci zamawiają grawer na wyrobach ze srebra, na prezent dla drugiej osoby. Mogą to być zarówno inicjały, jak i rodzinny znak, czy herb. Jedno jest pewne, to symbol przywiązania do rodzinnej tradycji, zresztą bardzo elegancki.

sztucce wykonane ze srebra z grawerem
Grawer ręczny można wykonać na praktycznie każdym elemencie

To swoisty kapitał na wiele długich lat. Świadek ważnych uroczystości, podnoszący rangę produkt w który powinna zainwestować Twoja familia. Więc dla mnie, oprócz wartości jaką stanowi srebro jako metal szlachetny, jest po drugiej strony inny wymiar. Świadectwo więzi rodzinnej i wielopokoleniowej tradycji przekazywania sobie cennych wyrobów.

Jest to coś bardzo namacalnego i autentycznego. W każdej chwili możemy taką zastawę ze srebra wyjąć i przygotować wspaniałe przyjęcie dla całej rodziny. I wbrew specjalistom, którzy mówią o przewadze sztabek srebra nad jej wyrobami, pozostaję przy tym drugim.

Zastawa stołowa ze srebra a jej skompletowanie – Żeby napić się piwa nie trzeba kupić całej piwiarni

W natłoku sklepów oferujących srebro możemy się pogubić. Oczywiście najważniejsze aby nasze produkty miały znaki probiercze oraz certyfikat. Ale jest jeszcze coś bardziej istotnego!

certyfikat srebra

Zastanawiasz się nad skompletowaniem i myślisz jak będzie wyglądała Twoja zastawa stołowa ze srebra? Wbrew pozorom nie jest to takie proste, ponieważ wybór wzorów i linii jest niezwykle szeroki. Producenci projektują coraz bardziej nowocześnie, nie zapominając o tradycyjnym wzornictwie.

Dlatego aby skompletować i umiejętnie wybrać to czego tak naprawdę chcemy, musimy poświęcić trochę więcej czasu. Zawsze zwracam uwagę dla naszych klientów, aby robili to w dłuższym okresie czasu. Powoli dobierając sobie odpowiednie artykuły z całej zastawy stołowej.

Na początek możemy wybrać sztućce dla każdego członka naszej rodziny. Sztućce ze srebra na 6 osób marki Schavion, kosztuje odpowiednio za próbę 800 – ponad 14 000 zł, natomiast za wersję ze srebra 925 zł to wydatek rzędu 16.700 zł.

zestawy sztućców srebrnych
Marka Schavion – https://www.luxuryproducts.pl/

Równie dobrze możemy co jakiś czas dobierać po kilka produktów na nasz stół. Tak jak pozwalają nam na to nasze finanse. Wiele sklepów oferuje dogodne raty, więc i z tym sobie poradzimy bez problemu. Zastawa stołowa ze srebra powinna być umiejętnie kupowana przez dłuższy czas.

Najważniejsze jest założenie, co chcemy tak naprawdę kompletować i w jakim kierunku iść. Po sztućcach naturalnie czas na talerze ze srebra. Wyrób naprawdę wyjątkowy i nietuzinkowy. I tutaj ceny zależą od wielkości oraz gramatury. Proszę spojrzeć na przykładowy talerz włoskiej firmy Schavion z kolekcji San Marco. Dodam, iż jest to srebro próby 925

1398 zł – cm. 17 – gr. 154
1927 zł – cm. 20 – gr. 220
3849 zł – cm. 27 – gr. 446
5631 zł – cm. 30 – gr. 656
6781 zł – cm. 32 – gr. 792
7716 zł – cm. 35 – gr. 902

Jak widać koszty głównie uzależniona jest od wagi. W przypadku kolekcji, jak w tym przypadku San Marco, producent oferuje inne artykuły z tej samej linii, tak aby wszystko zgrało się na jadalnianym stole.

misa ze srebra
Misa ze srebra

Centralne miejsce stołu to zawsze waza, misa na zupę. Tutaj mamy produkt z kolekcji Inglese włoskiej marki Schavion w następujących cenach

srebro 925, cm. 20×15 – waga – gr. 445 – cena 4731 zł
srebro 925, waga – cm. 24×18 – waga – gr. 688 – cena 7363 zł
srebro 925, waga – cm. 30×24 – waga – gr. 1026 – cena 10683 zł
srebro 800, waga – cm. 20×15 – waga – gr. 403 – cena 3955 zł
srebro 800, waga – cm. 24×18 – waga – gr. 651 – cena 6305 zł
srebro 800, waga – cm. 30×24 – waga – gr. 932 – cena 9127 zł

Zastawa stołowa ze srebra – co jeszcze możemy kompletować?

Lista jest naprawdę długa i szeroka. Warto wspomnieć o srebrnych zestawach na przyprawy do soli, pieprzu, czy olejów. Możemy to kompletować w jednym zestawie, ale także w pojedynczych sztukach.

solniczki ze srebra
Klasyka w wykonaniu marki Schavion

Idąc dalej stół jadalniany to także maselniczki ze srebra, patery, piękne srebrne cukiernice i w końcu całe komplety do kawy i herbaty. Te ostatnie składają się z tacy, cukiernicy, 2 dzbanków oraz dzbanuszka do mleka.

Taki zestaw oferowany przez Schaviona z kolekcji Inglese to wydatek w kwocie 12561 zł za próbę 800. Za bardziej czystą próbę srebra 925 wydamy około 15 tyś złotych.

komplet ze srebra do kawy i herbaty

Nie możemy zapomnieć o srebrnych coolerach do alkoholu, kieliszkach oraz tacach do podawania i degustacji trunków. Niektórzy producenci maja w swojej ofercie całe barki ze srebra, ale to oddzielny temat.

cooler ze srebra
Zastawa stołowa ze srebra to także cooler

Jest wiele produktów które są w zastawie stołowej ze srebra, których nie wymieniłem a które powinny się znaleźć na naszym inwestycyjnym stole. Jednak jest coś co sprawia, iż cała jadalnia wygląda naprawdę wyjątkowo i majestatycznie. Tym wyrobem są świeczniki ze srebra, które powinny być dopasowane do wielkości stołu oraz kubatury pomieszczenia.

swiecznik ze srebra
Minimalistyczny 7 ramienny świecznik

Zastaw stołowa ze srebra – długofalowe inwestowanie w srebro

Dywersyfikacja portfela w zastawę stołową ze srebra jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy w dłuższym okresie czasu przeznaczać odpowiednie środki na ten cel. Szeroka gama produktów daje niesamowitą satysfakcję w tworzeniu własnej kolekcji.

Tylko od nas zależy, jaką przybierze ona formę i kształt. A także z ilu elementów finalnie będzie się składała. Pamiętajmy o jednym – zastawa stołowa ze srebra to nie tyle świetna inwestycja finansowa, to przede wszystkim wspaniała okazja w zainwestowanie we własną rodzinę i następne pokolenia.

I to jest dla mnie najważniejszym czynnikiem, o którym mówię wprost dla naszych klientów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz