wloskie meble do salonu

W dobie masowej produkcji, wszechobecnego podrabiania marek oraz szablonowości, włoskie meble do salonu nabierają nowego znaczenia, dedykując swoją unikalność dla wszystkich smakoszy dobrego designu. Być może wielu z Was produkty z Italii, szczególnie te salonowe kojarzą się z przepychem, barokiem, klasyką i blichtrem, ale nic bardziej mylnego, bowiem dzisiaj włoscy producenci otwierają swoje umysły na dosłownie każdy styl wyposażenia wnętrz.

Jeśli marzymy o czymś więcej w naszych pomieszczeniach, a szczególnie salonie, nasze pierwsze kroki powinniśmy skierować właśnie na włoskie manufaktury i fabryki, które od stuleci wypracowały sobie spójną markę Made in Italy! To korelacja solidności i designu, osobliwości projektów połączone z najwyższej jakością materiałów. Bo to właściwie te czynniki decydują o udanym romansie projektanta i rzemieślnika, którzy ten obraz w postaci produktu malują.

Świadome zakupy

Praktycznie wszystkim włoskie meble do salonu kojarzą się z wysokimi cenami oraz niedostępnością, nie do końca tak jest, co udowodnię w tym materiale! Ale szukając naszego upragnionego wyposażenia do salonu, możemy się nieźle nabrać, pomylić i finalnie mieć zupełnie coś innego niż sobie wyobrażaliśmy.

Ale o tym niebawem. Grunt to mieć świadomość, albowiem świadomy konsument wie, iż na dobrą rzecz trzeba czekać. To nie chleb z piekarni, który rośnie w ciągu jednej nocy, czy taśmowo robione żarcie, tylko sztuka wnętrzarska która potrzebuje zazwyczaj 4 – 6 a nawet więcej tygodni, na to aby u Was zagościć na dobre.

Włoskie meble do salonu – uwaga na swojsko brzmiące nazwy

Pewne nazewnictwo, frazy i słowa klucze mogą dać dla producentów duży sukces, przy czym nie zawsze muszą być prawdziwe. Dla dobra wizerunkowego często zapożycza się włosko dźwięczne skojarzenia, tak aby produkt robiony w innej części świata, kojarzył się jednoznacznie z Italią. O ile jest to częsta praktyka, o tyle w dużej mierze ma mało wspólnego z wyrobami Made in Italy.

Wszyscy znamy buty, kiełbasy, torebki oraz inne artykuły z włoskim słowem, które nigdy nie były tam produkowane, więc to taki trochę światowy trend. Wynika on głównie z popularności włoskich wyrobów, które po prostu zrobiły sobie dobrą renomę i ja to rozumiem. Ale nie rozumiem, konsumenta, który da się na to nabierać.

Jeśli widzimy mebel z Włoch, w sklepie internetowym a często jest używana nazwa włoska komoda, włoska szafa, czy włoska kanapa, sprawdźmy producenta. Gdy nie ma informacji o marce, ciężko jest zweryfikować czy jest to naprawdę włoski producent. W większości przypadków są to meble z Azji, które z włochami nie mają nic wspólnego. Bo kiedy chcesz zrobić włoskie salami, musi być włoski klimat, temperatura, wilgotność i mięso, które pochodzi od tamtejszych zwierząt.

Nie wszystko złoto co się świeci

Drugą lampką kontrolna powinna być cena, ponieważ nie da się wyprodukować mercedesa w cenie malucha. Naturalne surowce, najlepsi designerzy, ręczna praca i doświadczenie manufaktury, to rzeczy za które się płaci. Ta cena składa się na wiele czynników, które decydują o tym jak będą wyglądały oraz jak długo służyły włoskie meble do salonu. Nie trzeba odkrywać Ameryki, żeby wiedzieć że takie wyroby trzymają standardy, a przy tym cenę.

Bo jeśli ktoś sprzedaje skórzany fotel do gabinetu za 500 – 1000 zł, to uwierzcie mi, na pewno nie jest to Made in Italy. Średnia cena porządnego fotela do gabinetu ze skóry to 4 tyś złotych. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, jak i w tym przypadku kosztów wykonania takiego mebla. A trzeba brać pod uwagę znaczny wzrost cen materiałów, szczególnie w ostatnim roku.

Włoskie meble do salonu – od renesansu do minimalizmu

Nie jest prawdę że włosi kochają tylko klasykę oraz większa część ich produkcji to tradycyjne włoskie meble do salonu. Żeby to udowodnić wymienię kilka marek, które upodobały sobie nowoczesny styl. Pierwsza z nich to Kreoo, która kocha łączyć marmur z innymi materiałami.

Ich kreacje są dosyć surowe i chłodne, tak aby wkomponować się w modernistyczne wnętrza. Na uwagę zasługuje fakt, że producent uwielbia łączyć ze sobą także różne gatunki marmuru. Proste formy sprawdzą się w domach i apartamentach z dużą dawką minimalizmu.

minimalizm we wnetrzu
minimalizm wloski
nowoczesne wloskie wnetrza
wloskie meble do minimalistyczych wnetrz
wloskie meble do nowoczesnych wnetrz
wloskie minimalistyczne meble do salonu
wloskie nowoczesne meble
wloskie siedzenia modernistyczne
wloskie stoly do minimalistycznych wnetrz
wloskie wyroby

Design w każdym calu

Dobrym przykładem na dużą dawkę designu jest włoska marka Horm, bo to właśnie jej fotele zrobiły ogromną furorę. Jest to design przez duże D, ale tak to wygląda kiedy za pracę biorą się fascynaci, dobrzy projektanci i wizjonerzy z Włoch. Horm to wpływ wielu kultur, które się przenikają finalnie decydując o jak to mówi producent ‘’ współczesnym designu ‘’.

minimalistyczne krzesla do salonu
włoskie meble do salonu
made in italy meble
nowozesne wloskie krzesla do salonu 1
urocze wloskie meble
wloskie nowoczesne meble salonowe
wloskie inspiracje meble

I jeszcze jedna marka, Tonelli Design, która specjalizuje się w produkcji mebli ze szkła. Jest to na pewno inna propozycja, niż pozostałe firmy, jednoznacznie kojarzona z nowoczesnością, świeżym spojrzeniem na design oraz innowacyjnym używaniem grubego szkła.

eleganckie meble z wloch do salonu
jakie meble do salonow wloskich
jakie meble z wloch
minimalistyczne formy wloski design
oryginalne wloskie meble do salonu
wloskie inspiracje blog
wloskie meble
wloskie meble blog
wloskie meble do salonu ze szkla
wloskie minimalistyczne meble
wloskie meble salonowe blogi
wloskie nowoczesne meble blog
wloskie nowoczesne szklane meble salonowe blog
wloski mebel

Trochę klasyki, baroku i przepychu – włoskie meble do salonu

Wracając do korzeni, trzeba i należy wspomnieć o tradycyjnych włoskich meblach salonowych, bo to one są solą tej ziemi. W zasadzie wszystko się zaczęło od antycznych wzorów, które były projektowane w minionych wiekach. Meble które decydowały o aranżacji dworów, zamków i pałaców miały swoją wagę, wygląd i klasę. Dlatego warto je mieć na uwadze, w zależności od tego jak chcemy zaprojektować nasze domy oraz apartamenty.

Ponieważ nie wszędzie sprawdzi się nowoczesny styl, dlatego pokażę kilka marek, które na mnie zrobiły spore wrażenie. Pierwsza z nich to manufaktura Modenese, czyli duży ukłon w stronę klasyki, najwyższej jakości materiały oraz niebywała solidność. W swojej szerokiej ofercie mają wszystko, nawet domki salonowe dla psów, więc jest w czym wybierać. Z powagą, solidnością i ogromna jakością idzie w parze cena, która robi także wrażenie.

wloskie salony blog
wloskie meble w tradycyjnym stylu
wloskie meble w klasycznym stylu
wloskie meble stylowe
wloskie meble klasyka
wloskie meble klasyczne blog
wloskie meble do wloskich salonowe
wloski charakter mebli
urokliwe wloskie klasyczne meble salonowe
stylowe wloskie meble do salonu
stylowe meble z wloch
oryginalne wloskie meble salonowe
meble klasyczne wloskie
klasyczne wloskie wnetrza
Luxury-classic-furnishing-ideas-table-with-inlays-and-carves-Casanova-collection-Modenese-Gastone
klasyczne wloskie meble dosalonu
klasyczne wloskie meble blog
klasyczne meble z wloch
klasyczne meble
jakie meble do klasycznych wnetrz 1
czarne meble z wloch 1
jakie meble do klasycznych wnetrz

Może coś bardziej przystępnego cenowo

Z drugiej strony przedstawiam markę, która jest także włoska, jednak ceny są na przyzwoitym poziomie. Np. ceny witryn do salonu zaczynają się powyżej 2 tyś, więc jak za solidny mebel do salonu z Włoch, nie jest to zawrotna cena. A za kilkaset złotych można nabyć elegancki stolik kawowy. Więc jak widzicie nie wszystkie artykuły z Włoch wyposażenia wnętrz są bardzo drogie. Oczywiście wszystko zależy od użytych materiałów i to ma finalny wpływ na cenę.

Bo co innego lite naturalne drewno, a co innego sklejka, użyte lakiery, grubość materiałów, czy w końcu czas produkcji. Niuansów jest sporo, ale gdy marzymy o lepszej jakości zawsze, ale to zawsze wiąże się to z ceną. Klasyczne meble z Włoch stanowią bardzo dużą ofertę w sklepie Luxury Products i naprawdę jesteśmy z tego dumni. Jednak w swoim portfolio mamy coraz więcej marek które projektują wyłącznie minimalistyczne i nowoczesne produkty.

drewniany stol do salonu blog
jakie meble z wloch 1
jakie wloskie witryny do salonu
jakie stoly wloskie do eleganckich wnetrsz
jakie wloskie witryny do salonu 1
komoda do wloskiego wnetrza
kredens do salonu we wloskim stylu
regal w wloch do wnetrza
szafa wloska
wloski bar do salonu
wloski barek na alkohol
wloskie meble zainini
wloskie wzornictwo
wloski mebel 1
wloski regal do salonu

Od czego zacząć w poszukiwaniu włoskich mebli do salonu?

Już na etapie projektowania swojego domu, czy apartamentu warto określić budżet, którym możemy dysponować szukając mebli z Włoch. To znacznie ułatwi sprawę zarówno nam, jak i nam robiąc ofertę. Nasze portfolio to kilkaset marek z Włoch, więc zakres cenowy jest ogromny. I na pewno gdybym był na miejscu poszukującego, od pułapów cenowych bym zaczął. Dzisiaj na rynku jest naprawdę wiele ofert, więc dobrze jest wiedzieć, ile finalnie chcemy wydać.

Nasi klienci często kupując włoskie meble do salonu, dobierają dodatki, czy inne akcesoria na mniejszym poziomie cenowym. Czyli najbardziej istotnym produktem są same meble, od nich zaczynają poszukiwania i dla nas to ważne. Drugim istotnym elementem układanki jest styl. Jego określenie zazwyczaj odbywa się wspólnie z projektantem, który zajmuje się całą aranżacją.

Z projektem, czy bez?

Bywa i tak, że nie korzystacie z pomocy projektantów wnętrz, wówczas sprawy bierzemy w swoje ręce. A jeśli już uzgodnimy styl oraz widełki cenowe, może zaproponować kilka propozycji, spośród naszej bazy marek. Często robimy wizualizację, tak aby klient widział jak będzie wyglądał jego salon.

Im więcej danych tym nam będzie łatwiej dobrać to czego naprawdę szukacie. Sporo z tych włoskich mebli jest na zamówienie, więc posiłkujemy się próbkami materiałów, wizualizacjami oraz katalogami. Jeśli klient tego sobie życzy, jedziemy do fabryki aby pokazać jak wyglądają na żywo oryginalne meble.

Jedna całość

Trzecim niezwykle istotnym czynnikiem jest aby włoskie meble do salonu korespondowały z pozostałymi pomieszczeniami oraz podwórzem. Często pod wpływem emocji kupujemy produkty, które być może będą wyglądały pięknie w jednym pokoju, natomiast nijak nie pasują do innych mebli.

Bo jeśli już wybieramy jeden spójny styl wnętrzarski powinniśmy się tego trzymać. Mało kto wówczas pamięta o swoim podwórku, że tutaj także można nawiązać aranżacyjnie i stylistycznie do wnętrza, więc warto brać pod uwagę aspekt holistyczny. Reasumując najlepiej określić 3 aspekty – budżet, styl i wkomponowanie się w otoczenie innych mebli.

Niezawodne włoskie dekoracje i dodatki

Nasi klienci często dobierają ozdoby oraz dekoracje z ceramiki już po ustawieniu mebli w swoim salonie. Nie jest to do końca dobra szkoła, ale chyba tak już mamy. Dlatego warto dobierać produkty już na początkowym poszukiwaniu mebli oraz stylu. Wiele z tych dodatków jest dedykowana właśnie dla odpowiednich kreacji i stylów, które wcześniej wybraliśmy.

I chociaż dzisiaj jest bardzo modne przełamywanie dodatkami z innych epok stylu nowoczesnego, nie do końca może to być udane. A przecież wystarczy dobra wizualizacja wnętrza wykonana przez naszego grafika i gotowe! Gdy ma się wydać nieraz kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy lepiej zobaczyć dobrej jakości wizualizację pomieszczeń, wykonaną przez profesjonalistę. I to jest bardzo ważne.

dekoracja wloska
elitarne wloskie dekoracje
gustowne dekoracje salonowe
jaka dekoracja do wloskiego salonu
jakie dekoracje do wloskich salonow
lustro
lustro wloskie do salonu
oryginalne wloskie dekoracje
waazon w wloch
wielkie wazony z wloch
wloska dekoracja salonowa
wloska figura do salonu
wloska lampa do salonu
wloskie dekoracje
wloskie dekoracje blog
wloskie dekoracje do salonu
wloskie dodatki do wnetrz
wloskie duze wazony
wloskie inspiracje salonowe
wloskie ozdoby do salonu
wloskie salonowe dekoracje

Made in Italy zobowiązuje!

Włosi zaskakują na każdym poziomie swojej produkcji, wykończenia, wizji oraz projektowania, dlatego dekoracje nie są odosobnione i robią nieprzyzwoite wrażenie. Przestrzał różnych stylów jest imponujący, więc możemy dobrać ozdoby do każdego wnętrza. A uwierzcie mi często jeden duży wazon, lustro, rzeźba czy inna ozdoba może zmienić całkowicie oblicze waszego salonu.

Mieszanie epok i stylów jest dzisiaj wszechobecne i także nie jest nam obce, jednak trzeba to robić dużym wyczuciem oraz osobliwością. Generalnie coraz mniej zapchanych salonów meblami i dekoracjami, a coraz więcej swobody, a także komfortu. Włoskie meble do salonu kochają większe przestrzenie, ponieważ są wtedy gwiazdami wieczoru.

Korelacja stylów

Mieszanie minimalizmu z renesansem, czy designu z barokiem jest znane, ale nie dla każdego projektanta. Co więcej, obserwuję dzisiaj niepokojące zjawisko, aranżacji wnętrz na ‘’jedno kopyto’’. Na pewno widzieliście te projekty, które przypominają bardziej hotelowe lobby, czy restauracje premium.

Są to zazwyczaj bardzo nowoczesne projekty, ale wszystkie łudząco podobne do siebie. Jak zresztą wiele płaszczyzn mody, sztuki, czy właśnie wyposażenia wnętrz. Warto więc mieć dobrych projektantów, którzy inaczej patrzą na świat wyboru i dekorowania, bo przecież nie chodzi o to aby kopiować innych.

To przełamywanie obecnych trendów, czy powrót to klasyki może być ciekawą alternatywą dla szablonów, które są wszechobecne. Ale najważniejsze jest to, aby nasze salony nie były na pokaz, tylko służyły głównie nam do codziennego życia. Komfort musi korelować z designem oraz jakością, tak aby każdy dzień był przyjemnością. I tego należy się trzymać!

Jesteś na etapie poszukiwania prawdziwych włoskich mebli do salonu – napisz: biuro@luxuryproducts.pl