Szczerość i miłość do tradycji to prawdziwy luksus z Włoch

luksus z włoch

Z czym kojarzyć się może większości z nas luksus z Włoch? Wyjątkowo prestiżowe auta, wytworna odzież, niesamowita włoska kuchnia z makaronami i pizzą w roli głównej, rękodzieło tworzone przez włoskich artystów, najwyższej klasy skóra naturalna– to tylko cząstka tego, za czym można by tęsknić i co można podziwiać.

Made in Italia – to ogólne pojęcie marki, symbol, status – coś na co sami włosi pracowali od pokoleń. Jednak coraz częściej, właśnie oni sami zaczęli doceniać swoją bogatą tradycje i historię.

Przykładem, że luksus z Włoch to nie tylko Ferrari, Gucci i cała reszta, jest hotel Santo Stefano Di Sessanio. Położony w przepięknym i majestatycznym miejscu jakim jest Abruzja – region wyjątkowo historyczny i bardzo urokliwy.

santo stefano we włoszech
Słynna wioska Santo Stefano, foto: http://www.madeinsouthitalytoday.com

Właściciele hotelu przykładają olbrzymią wagę do odtwarzania tożsamości budynków i życia mieszkańców sprzed wieków. Jest to niesamowicie inspirujące i odważne zarazem!

Możemy zobaczyć, jak żyli ludzie zamieszkujący wioskę Santo Stefano, poczuć stary klimat i na chwilę się zatrzymać, co jest samo w sobie luksusem. Luksus z Włoch od wieków był szczery i prawdziwy, opierając sie na pokoleniowej ciężkiej pracy.

luksus wlochy
Luksus z Włoch, foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Media i ekonomia w jakimś stopniu przeobraziły to w świecący blichtr…..a przecież tak nie jest. Włosi kultywują swoją tożsamość i to jest naprawdę luksusowe – co pokazuje przykład tego przepięknego hotelu.

luksusowy hotel we wloszech
Foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Santo Stefano Di Sessanio to 29 luksusowo urządzonych pokoi. Oczywiście słowo luksus w tym znaczeniu to szczerość i powrót do dawnych tradycji. Użyte surowce, jak kamień, czy wiekowe drewno dają niesamowitą atmosferę.

luksusowe miejsca we włoszech
Foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Nawet wełniane materace, czy narzuty – są ręcznie tkane, tak jak przed wiekami. Właściciel informuje że są tu użyte najnowsze technologie, jak w innych luksusowych hotelach, ale są sprawnie ukryte.

pokoje
Foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Luksus z Włoch – dbanie o tradycję i rzemiosło

Właściciele hotelu w celu zachowania i ożywienia wioski Santo Stafano, współpracuja z lokalnymi władzami. Najważniejszym przepisem jest dostosowanie architektury i zakazanie wszelkich nowych konstrukcji.

wloski luksusowy hotel
Łazienka w starym stylu, foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Zarówno w samym hotelu, jak i w wiosce można poczuć smak minionych epok. Z pomocą miejscowej gospodyni, można przygotować mieszankę do pizzy oraz chleba ze starożytnych i tradycyjnych drewnianych akcesoriów.

Jeżeli chcesz, możesz wypiec chleb w autentycznym XVI wiecznym piecu, opalanym drewnem – to jest prawdziwy luksus z Włoch!

włoski luksus
Foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

W celu przywrócenia i stworzenia wyjątkowego tradycyjnego manu powierzono lokalnemu Museo delle genti d’Abruzzo przeprowadzenia badań tradycyjnej kuchni ludowej mieszkańców Abruzji.

luksusowe wloskie hotele
Foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Na podstawie tych ustaleń hotel przygotowuje historyczne potrawy, przygotowywane wyłącznie z lokalnych składników – takich jak orkisz, soczewica, szafran, koperek i pietruszka.

włoskie luksusowe wina
Foto: http://santostefano.sextantio.it/en/

Hotel Santo Stefano Di Sessanio to niewątpliwie prawdziwy luksus z Włoch. Bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne, do którego warto się wybrać, żeby zobaczyć realizm świata którego już nie ma.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz