Wydawnictwo Taschen – oryginalne książki i albumy

Wydawnictwo Taschen Oryginalne Książki I Albumy

Najwięksi muzycy, malarze, architekci, wizjonerzy, historia filmu, fotografii, stylu życia w kultowych dla Taschena, ekskluzywnych oprawach, to perły na domowych regałach z książkami. Wręcz pozycje kultowe dla miłośników sztuki przez wielkie S i dla głodnych wiedzy oraz piękna. A wszystko zaczęło się ponad 4 dekady temu, gdy Benedikt Taschen postanowił sprzedać swoją wielką kolekcję komiksów! Dziś Wydawnictwo Taschen – oryginalne książki i albumy to marka, którą zna każdy od Beverly Hills po Mediolan i od Hongkongu po Paryż.

Soul. Rb. Taschen Ilustrowany Album Dla Fana Muzyki

Lubisz wieczory w towarzystwie wciągających książek? Szelest przewracanych kartek i wyjątkowe pozycje na regale? Koniecznie przejrzyj ofertę Taschena.

Od wyczucia luki rynkowej po międzynarodowy szczyt

Luksus niejedno ma oblicze. Bo z pewnością, gdyby zapytać najbogatszych tego świata o to czym on jest, to dla każdego byłby czymś innym. Każdy z nas luksus postrzega inaczej. Dla niektórych są to konta VIP, dla innych ekskluzywny apartament. Natomiast jedno jest pewne, bogaci i nie tylko oni, uwielbiają sztukę, cenią artystyczne dusze i wizjonerów kreujących nowe style życia. Wielkie dzieła i mniej znane, lecz cenione, w niepowtarzalnym stylu zamyka w swoich książkach Wydawnictwo Taschen. To luksus na wyciągnięcie ręki.

Początek Taschena to lata 80. ubiegłego stulecia. Dokładnie w 1980 roku Benedikt Taschen otwiera niewielkie wydawnictwo, w którym sprzedaje swoją pokaźną kolekcję komiksów. Później wydawnictwo wydaje własne komiksy, ale prawdziwym strzałem w dziesiątkę była inwestycja w książki Magritte’a. Za każdą zapłacił jednego dolara, a sprzedawał za 10 marek. Pieniądze na tą inwestycję pożyczył od ciotki. Ta inwestycja przyniosła ze sobą przede wszystkim ważny wniosek: na rynku brakuje książek o sztuce, które są dobrze wydane i w rozsądnej cenie! Tę lukę Taschen wykorzystał chyba najlepiej jak tylko mógł.

Od malarstwa do designu i stylu życia- pobity rekord najdroższej książki XX wieku

W 1985 roku Taschen wydał monografię o Salvadorze Dali. Dziś ta mini seria obejmuje 200 tytułów i została przetłumaczona na 30 języków. Kolejne lata Wydawnictwa Taschen to wyjście również poza sztukę. Zaczęły pojawiać się książki dotyczące architektury, filmu, stylu życia, wnętrzarskie.

W kolejnej dekadzie Taschen rozbudował się pod względem sprzedażowym, tworząc nowe placówki między innymi w Madrycie, Nowym Jorku i Tokio. Wszedł również do klasy książek premium. To za sprawą niemiecko-australijskiego fotografa Helmuta Newtona i serii SUMO.

Sumo Wydawnictwo Taschen

Tak jak niszowe perfumy są produkowane w niewielkim nakładzie, tak samo było z SUMO. Książkę wydano w 10 tys. egzemplarzy i rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Na jednej z aukcji charytatywnych SUMO pobiło cenowo najdroższą książkę XX wieku. Był to pierwszy egzemplarz, który zawierał autografy 100 znanych osób.

Issey Miyake Taschen
Marilyn Monroe Taschen

Dziś wydawnictwo Taschen – oryginalne książki i albumy jest w czołówce światowych wydawnictw książek ilustrowanych. Od 2014 roku Taschen zajmuje się również obrotem dziełami sztuki.

Prestiżowe Wydawnictwo Taschen – oryginalne książki i albumy gotowe na prezent

Ksiazka Barbra Streisand

Taschen ma w ofercie książki od około 100 zł i takie za 10 tys. zł. Każdą z nich cechuje najwyższa jakość wykonania, oryginalne dodatki, dbałość o każdy detal i wyczerpujące podejście do prezentowanego w książce tematu. Pozycje od Taschena są jak ubrania od Versace. Gdy Cię otaczają, to świadczą o uwielbieniu dla rzeczy luksusowych, pięknych, niebanalnych.

Ksiazka Esther Scroll Taschen

Książki od Wydawnictwa Taschen są bardzo dobrym pomysłem na prezent. Dla kolekcjonerów, dla miłośników sztuki, kina, architektury, podróży, dla każdego, kto ceni produkty z najwyższej półki. Książki od Taschena zachwycają spojrzeniem na różne tematy, pięknem ilustracji, wyjątkową (bo oryginalną) oprawą. Dlatego są idealnym dodatkiem na regał w domowej biblioteczce, ale również w biurze. Dodają przestrzeni prestiżu.

Pozycje Wydawnictwa Taschen – oryginalne książki i albumy to wybór spośród tysięcy tytułów, przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków. Każda książka to niepowtarzalna przygoda obcowania z wybitnymi ludźmi i ich dziełami.