Najbardziej znana galeria sztuki w Nowym Yorku

Najbardziej Znana Galeria W Nowym Yorku
Źródło: britannica.com

Artystyczna stolica świata, skupisko galerii i muzeów, nieograniczone możliwości wyrażania siebie w twórczości- to właśnie jest Nowy York. Miasto pełne kontrastów, miasto stwarzające wielkie możliwości dla artystycznych dusz i w końcu miasto, którego nazwę zna chyba każdy na świecie. Ponad 140 muzeów, ponad 1000 galerii komercyjnych i 50 – 60 tys. artystów. Te liczby mówią same za siebie, to miasto uwielbia sztukę z wzajemnością. Najbardziej znana galeria sztuki w Nowym Yorku to MoMA, ale też przynajmniej kilka innych. Każda nowojorska dzielnica ma coś do zaoferowania dla zainteresowanych sztuką. Które miejsca warto odwiedzić?

Jedna Z Najpopularniejszych Galerii W Nowym Yorku Moma
Źródło: timeout.com

Skarby starożytnego Egiptu i sztuka nowoczesna

Jedno z najpopularniejszych miast na świecie ma 5 dzielnic. Najpopularniejszą jest Manhattan, ale koniecznie warto udać się też do najbardziej znanych galerii sztuki w Nowym Yorku mieszczących się w innych dzielnicach (Bronx, Brooklyn, Queens).

Queens i Brooklyn to nieco inne życie artystyczne niż w pozostałych dzielnicach. Tu twórczość rodzi się i jest eksponowana w różnych miejscach, niekoniecznie w galeriach, ale je również warto odwiedzić. Z najbardziej popularnych galerii i wielkich instytucji kulturalnych słynie Manhattan. Zbiory dzieł sprzed wieków mieszają się tu ze sztuką współczesną, awangardą i nowoczesnością.

Dużym plusem Nowego Yorku patrząc na obszar artystyczny jest skupienie galerii i muzeów wokół siebie w poszczególnych dzielnicach. Dlatego jednego dnia można zobaczyć, zwiedzić kilka fajnych miejsc.

Jaka jest najbardziej znana galeria sztuki w Nowym Yorku?

Rankingi galerii tworzone przez amerykańskie wydawnictwa, prasę różnią się czołówką, ale w pierwszej dziesiątce przewijają się te same miejsca, tylko na innych pozycjach. Jeśli chodzi o sztukę nowoczesną to najbardziej znaną galerią jest MoMA, czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Museum Modern Of Art Nowy York
Źródło: timeout.com

Museum Modern of Art powstało z inicjatywy Abby Aldrich Rockefeller w latach 20. ubiegłego wieku. Abby była żoną Johna D. Rockefellera Jr. Muzeum mieści się w samym sercu Manhattanu, przy 55. ulicy. Pomiędzy Fifth Ave oraz Avenue of the Americas. W miejscu, gdzie budynki sięgają chmur kwitnie sztuka nowoczesna.

W latach 60. ubiegłego wieku pierwszy dyrektor Museum Modern of Art powiedział, że to torpeda poruszająca się w czasie, której głową jest teraźniejszość, a ogonem przeszłość. I faktycznie w galerii doświadczysz spotkania z wielkimi dziełami Picasso, Rousseau i awangardą paryską, ze sztuką z XIX i XX wieku, a także ze współczesnością.

Wystawa W Galerii Moma
Źródło: britannica.com

Najbardziej znana galeria sztukki w Nowym Yorku MoMA przenosi w czasie, obejmując wystawy z malarstwa, rzeźby, architektury, filmu, fotografii, martwej natury, sztuki nowomedialnej i dużo więcej. MoMA celebruje kreatywność, twórczość, otwartość. Cechuje ją tolerancyjność.

Galeria ma swój sklepik i czasopismo. Na miejscu można też zjeść coś smacznego. I koniecznie należy wybrać się na wycieczkę do ogrodu rzeźb. Być może zainspirują Cię do wstawienia w ogrodzie rzeźby.

Materiały współczesnego designu i nieznane brzmienia

To nadchodzące wystawy w MoMA. Materiały współczesnego designu to coś dla zainteresowanych rewolucjami technologicznymi, naukowymi i po części społecznymi. Na wystawie prezentowany będzie cykl życia różnych materiałów, które trafiają w ręce człowieka w celu obróbki. Kolejna propozycja to dźwięk studyjny, podczas wystawy będzie można posłuchać gry na instrumentach, które są bardzo mało znane. Występy pod postacią performansów skupią artystów, którzy promuja nowe sposoby patrzenia na dźwięk.

Popularne Galerie w Nowym Yorku

Popularne Galerie W Nowym Yorku
Źródło: timeout.com

Jedną z równie atrakcyjnych propozycji co MoMA jest Metropolitan Museum of Art. W nim przenikniesz do świata starożytnych, poczujesz klimat renesansu oraz impresjonizmu. Kolejny atrakcyjny punt na mapie Nowego Yorku to Muzeum Guggenheima. Już na wejściu muzeum zachwyca bryłą, której nie zobaczysz nigdzie indziej na swiecie.

W MoMA już teraz możesz przenieść się do innego świata, zaglądając do wydawanego przez nich czasopisma, dostępnego online.