Porządne krzesło biurowe – jak to robi marka Gierre?

porządne krzesło biurowe

Praca przy biurku powinna być czystą przyjemnością i komfortem. Wszystko zależy od tego czy posiadasz porządne krzesło biurowe. Jeżeli nie, powiem Ci w czym tkwi szczegół. Pisałem o fotelu dla prezesa R.A. Mobili, dzisiaj czas na markę Gierre.

Widząc większość produktów w podobnych cenach, można oprzeć się stwierdzeniu, iż rynek jest bardzo ujednolicony i otwarty na towary o niskiej cenie. Jednak, każdy kto zna przysłowie ” chciwy dwa razy traci ” – wie o co tu chodzi.

porzadne krzeslo biurowo gabinetowe
Porządne krzesło do biura musi być solidnie wykonane

Porządne krzesło biurowe – mniej ważny design – liczą się użyte materiały

Ile razy przeklinałem po zakupie krzesełka do biurka dla swojego dziecka. Tyle razy w myślach powtarzałem sobie, że nigdy nie kupię taniego gówna. Po dwóch miesiącach regularnego używania zepsuło się pokrętło dociskające oparcie. Ok! Jakość sobie z tym poradziliśmy, ale po roku czasu kiedy podnośnik siedziska opadł wraz z moją córką, powiedziałem pod nosem – nigdy więcej.

Więc pewnie już wiesz, iż porządne krzesło biurowe musi być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Nie tylko dlatego, abyś wygodnie siedział, ale głównie dla długiej żywotności tego produktu. Większość sprzedawanych krzeseł pochodzi z Azji, mniejsza część stanowi produkcję europejską i polską.

krzesło bardzo porządne do biura
Marka Gierre – sklep Luxury Products

Jak zbudowane jest porządne krzesło biurowe? – włoska marka Gierre

Manufaktura Gierre to wyjątkowy przykład połączenia klasycznego Włoskiego designu z wysokiej jakości materiałami. Ten włoski producent specjalizuje się głównie w produkcji eleganckich i porządnych foteli i krzeseł do biur. Od ponad dwudziestu lat marka kreuje i projektuje bardzo prestiżowe wyroby office!

wyjątkowwo porządne krzesło

Zacznijmy od siedziska. Jeżeli chcesz siedzieć na sprasowanej gąbce, kup sobie krzesełko za 100 zł w jednym z marketów – życzę udanej pracy na takim kozackim produkcie. Gierre w swoich siedziskach stosuje sklejkę bukową, o grubości od 10 mm, do kilkunastu mm. Na to idzie pianka poliuretanowa o przekroju od 10 mm, a w lepszych modelach nawet 60 mm. Co ważne – gęstość pianki, w tym przypadku – 40 kg/m3!

Podstawa jest uwarunkowana modelem. I tak w zależności od ceny, wyrób ma nogi aluminiowe, aluminium w chromie, metal w chromie, nylon i włókno szklane. Wszystko po to, aby maksymalnie długo służyło dla swojego właściciela.

krzesło biurowe porządne
Porządne krzesło biurowe nie musi być obrotowe

Kupujesz porządne krzesło biurowe – sprawdź z jakich materiałów zostało uszyte

Firma Gierre oferuje szeroki wybór wysokiej jakości materiałów, każdy znajdzie coś dla siebie. Ale, jeżeli mają one kojarzyć się z trwałością sprawdź czy użyta mikrofibra jest ognioodporna! To ważne – jeżeli tak, jest to górna półka.

W gąszczu kolorów oraz grubości materiału można dowolnie przebierać. Kto chce luksusu może sobie zamówić krzesło, lub fotel z naturalnej skóry. I tak jak w przypadku materiałów, swoboda w doborze barw jest wyjątkowo duża.

Istnieje ewentualność łączenia materiałów i skór, co daje designerski efekt – szczególnie pożądany na wyższych stanowiskach.

porządne biurowe krzesło
Umiejętne połączenie skóry i materiału – butik www.luxuryproducts.pl
Jakie kółka do mojego krzesła?

Jak widzę w sklepie opis twarde kółka, albo miękkie kółka chce mi się płakać, ludzie co to za opis. Sprzedawco wysil się, po drugiej stronie jest Twój klient!

Gierre i w tej kwestii pozostawia duży wybór dla potencjalnego klienta. Jest to ważne, w zależności na jakiej podłodze ma stać nasze krzesło. Czy jest to parkiet, panele, beton, a może kudłaty dywan? Gdy już będziemy wiedzieli na czym ma stać nasz produkt to właśnie producent zasugeruje odpowiednie kółka.

Mogą być podwójne obrotowe, nylonowe, chromowane, gumowe czy w końcu podwójnie nylonowe – wszystko zależy od sytuacji.

porządne krzesło do biura
Butik luxuryproducts.pl

Jakie funkcje posiada porządne krzesło biurowe?

Odwiedziłem dziesiątki sklepów, to lepsze niż STAN UP:) Gdy nie ma czego opisywać, sprzedawcy tworzą własne kolorowe opisy typu: równo zszyte szwem, wygodne siedzisko, wyprofilowane podłokietniki, albo montaż w 10 minut….

To jaką masz pracę i w zależności ile czasu spędzasz przy biurku, uwarunkowane jest tym co wybierzesz. Manufaktura zaprojektowała szereg dogodnych rozwiązań. Między innymi 5 i 6 pozycji krzesła, regulacja napięcia, wysokość 10 pozycji, regulacja intensywności, pochylenia siedzenia, system antywstrząsowy, a także możliwość blokady.

porządne krzesło do gabinetu
Włoska marka Gierre

Fajnym rozwiązaniem jest funkcja antishock – zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy, chyba każdemu to się zdarzyło.

Jak oferta długa i szeroka, tak każde krzesło różni się funkcjami, w jednym mamy 4 blokady siedzenia, w drugim o jedną więcej. Producent oferuje spory przekrój modeli, w zależności od wzrostu – to także jest istotne!

Patrz na certyfikaty jakie ma porządne krzesło biurowe!

Zobacz proszę, jakie certyfikaty posiada produkt który chcesz kupić. Czy to sklep internetowy, czy stacjonarny – zapytaj sprzedawcę o certyfikację marki jaka Cię interesuje. No właśnie, zapytam się jakiej marki. Większość to NO NAME – x, y, z….

Nikt poważny nie podpisze się pod wątpliwej jakości produktem. A wracając do certyfikatów Gierre może pochwalić się kilkoma ważnymi. Między innymi ogólnoeuropejskim certyfikatem EN 1335 zarezerwowanym dla mebli biurowych.

Drugim niezwykle istotnym certyfikatem jest CATAS – certyfikat Wytrzymałościowy włoskiego Instytutu Badań C ATAS S.p.A. Oprócz innych unijnych certyfikatów, Gierre daje 5 lat gwarancji na swoje produkty, to mówi samo za siebie!

wysokiej jakości krzesło biurowe

Masz już wiedzę, zatem sprawdź rzetelność i jakość dostępnych krzeseł biurowych na naszym rynku.

Teraz, uzbrojony w podstawowe informacje możesz skutecznie wyszukać odpowiedni model w sam raz dla siebie. Pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie ceną, to droga na skróty – o czym się przekonałem, zanim zacząłem siedzieć na krześle włoskiej marki Gierre.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz