Bajkowe meble dla dzieci od Mathy By Bols

bajkowe meble dla dzieci

Od kiedy masowość stała się naszym nieustannym towarzyszem, boję się otworzyć lodówkę. Bylejakość wylewa się z projektów wnętrz, apartamentów i domów. Wszystko opiera się o jednakowe podejście do produkcji, procesów technologicznych i przede wszystkim odbiorców. Bajkowe meble dla dzieci także stały się w pewnym stopniu takim tandetnym produktem.

A wszystko bierze się stąd, iż fabryki mają podobne projekty i rysunki techniczne, które następnie będą automatycznie wycinane przez maszyny cnc. Leniwe, mało ryzykowne i standardowe przedmioty użytkowe do pokoju dzieci są normą, tylko czy w jakimś stopniu to nas zadowala?

Myślę że każdy, kto ma odrobinę empatii, stylu i kocha design jest rozgoryczony takim obrotem spraw. Bo przecież można inaczej, śmielej, odważniej, z wyraźnie zarysowaną przewagą nad innymi markami. Poszukując inności, na chwilę oderwałem się od ziemi i znalazłem manufakturę Mathy By Bols.

Jest to absolutnie coś, co wyróżnia się na rynku i ewidentnie chce się wyrwać utartym schematom szablonu. A właśnie szablon dominuje u większości firm, które nie chcą narzucić własnego stylu oraz podejścia do produkcji bajkowych mebli dla dzieci.

A teraz tylko powrót w krainę fantazji…

Jak już wiecie, dzisiejszym motywem jest baśń, fantazja i przełamanie konwenansów. Więc idąc tym tropem, można napotkać wiele oryginalnych marek, które wyrastają z myśli swoich właścicieli. Nie są to masowo produkowane ciastka z kremem, a porządnie wymyślone produkty tworzone od podstaw. Uwielbiam takie niekonwencjonalne rozwiązania, dlatego tym bardziej pragnę przedstawić Mathy By Bols.

Aby zrozumieć takie zmysłowe i osobliwe projektowanie mebli dziecięcych, trzeba cofnąć się do lat, kiedy szukaliśmy surrealizmu i oderwania od rzeczywistości w każdym przedmiocie znajdującym się w naszym domu. Kto tego nie może pojąć, nie dostrzeże zależności między tymi dwoma aspektami. To ukłon w stronę naszego pojmowania dziecięcej fantazji, chęci schowania się przed całym światem i przede wszystkim magii, która jak wiemy nie zawsze nas dotykała.

Bajkowe meble dla dzieci – Europejski rodowód i postrzeganie świata

Myślę, że wiele poziomie projektowania tych wyjątkowych przedmiotów odbywa się w głowach grupy projektantów marki. Nie są to ludzie z przypadku, a każdy ich rysunek i szkic, jest świadomie odciśniętym znakiem jakości. Absurdalne, szablonowe, mało oryginalne i robione na ksero koncepty nie wchodzą w grę. To, iż meble są projektowane i produkowane w Europie ma bardzo duże znaczenie.

Zarówno dla mnie, jak i dla samej firmy, która jest jedną z jednostek, które nie opierają się taniej masówce. Jest to świadome, namacalne i dla mnie osobiście takie manufaktury mają sens. Kiedyś na naszym kontynencie wykluwały się tysiące takich rzemieślniczych cudów, więc tym bardziej dzisiaj, powinniśmy szanować takie podchodzenie do tworzenia. Bo tak naprawdę ta marka nie sprzedaje, ona wyraźnie tworzy bajkowe meble dla dzieci. Pieniądze i sukces, oczywiście jest wpisany w takie przedsięwzięcia, ale głównym założeniem jest element fantazji.

oryginalne bajkowe meble dzieciece
Bajkowe meble dla dzieci mogą być inspirujące
bajka w domu meble dla dzieci
bajkowa sypialnia dla dzieci
basniowa sypialnia dla dzieci
fantastyczne lozka dla dzieci sklep
bajkowe meble dla dzieci
meble dla dzieci bajkowe

Tworzenie marki to praca całej grupy ludzi

Firma w tym celu zaprosiła do swojej podróży grupę projektantów, którzy decydują o tym bajkowym wizerunku. Tutaj nie przypadku, a każdy szczegół jest ze świata dziecka. Wszystko jest konsultowane, nie tylko między projektantami, ale także rzemieślnikami. Każdy dokłada swoją cegiełkę, aby stworzyć namacalną krainę fantazji. Firma zatrudnia projektantów, zarówno kobiety jak i mężczyzn, aby jeszcze bardziej zróżnicować swoją ofertę.

I jest to właśnie ważne, aby projekty bajkowych mebli dziecięcych składały się z marzeń wielu osób. Im więcej jednostek da z siebie małą cząstkę wyobraźni, tym bardziej ten świat stanie się powrotem do przeszłości. To jest klucz, o którym zapomniało wiele firm, idących tak bardzo w masowość i brak zrozumienia tych wszystkich aspektów. To co ważne, jest często nieuchwytne, a taka filozofia produkcji wymaga świadomości samego właściciela.

Bajkowe meble dla dzieci – szczególne projekty, które mnie urzekły

Na pewno coś co odróżnia ta markę, od innych tego typu firm na świecie, jest niezwykła prostota która ją określa. Przedmioty nie są skrajnie przerysowane w stronę fantazji i przecukrowane, jak chociażby nasza inna marka Circu. Właściwie można powiedzieć, że widać tutaj wyraźnie zarysowany sznyt starego rzemiosła połączony z oryginalnymi projektami ludzi. Bez zbędnych ckliwych historii, pudru i samozachwytu.

Bez nadętych kolorów rodem z mediów społecznościowych, wytartych kompozycji pseudo projektantów i całego picowania rzeczywistości. To autentyczna Belgijska czekolada, która jest prosta, a jednocześnie bardzo smaczna. Nie jest to wyrób przesłodzony, ponieważ ma w sobie sporo gorzkiej i prawdziwej czekolady. Na którą składa się oryginalne kakao. I takie są bajkowe meble dla dzieci Mathy By Bols, które smakują jak pierwszy czekoladowy kęs z naszego dzieciństwa.

Domek z naszych marzeń

Na pierwszy ogień idzie domek, który może być jednocześnie sypialnią, miejscem zabaw, czy dwupiętrowym łóżkiem dla rodzeństwa. I to jest odpowiedź, na nasze marzenia z pierwszych lat funkcjonowania na tym świecie. Chyba nie ma osoby, która śniła o schowaniu się na drzewie, czy we własnym małym domku, gdzieś na wysokości. Może sam mebel jako domek jest dzisiaj bardzo utartym przedmiotem, natomiast wszystko zależy jak jest zaprojektowany i wykonany. Jak dla mnie to Ferrari wśród mebli dziecięcych.

A te akurat domki, są wyjątkowe. Jak już wspomniałem, w żadnym wypadku nie przesłodzone, ale z widocznym wdziękiem i klasą. Nie są także za proste, jak meble rodem z przedszkola. Moim zdaniem jest to korelacja między dobrej jakości materiałem, osobliwym zmysłem projektantów, a przede wszystkim świetnym wykonaniem. I tego spodziewam się po eleganckich meblach do bajkowego świata dzieci.

Wiele kierunków tworzenia mebla

O tym także marzyłem, kiedy byłem małym chłopcem, więc tym bardziej jest mi dzisiaj niezmierni miło przywitać Mathy By Bols na naszym krajowym rynku. Kocham wyróżniać się ze swoją ofertą, dlatego poszukuję nieustannie takich oryginalnych przedmiotów. Cieszę się jak dziecko, z każdej nowej manufaktury, którą uda mi się pokazać dla moich klientów.

A sam domek, jest bardzo dobrze przemyślany, zgodnie z wymogami i marzeniami dziecięcymi, które zakładają wiele wariantów. Przede wszystkim jest to miejsce do spania, które jednocześnie wygląda jak mały domek. Schronienie, azyl i magiczny mebel do pokoju dziecka, który można rozbudowywać w różnych kierunkach.

Gdy jest taka potrzeba możemy stworzyć dwupiętrowe łóżko dla dwójki dzieci. Wchodzi się na nie po drabinie, która jest zrobiona pod wygodnym kątem wchodzenia. Samo zejście jest już typową fantazją dzieci, ponieważ oprócz zejścia po drabince można zjechać ślizgawką. Sama ślizgawka może być ustawiona frontem, jak i być wyprowadzona z boku. Opcji jest wiele, ale jedno jest pewno – to moje dziecięce marzenia, które robią na mnie wrażenie.

bialy domek lozko sypialniane dla dzieci 1
dom sypialnia dla dzieci
lozko pietrowe dla dzieci domek na drzewie
lozko ze slizgawka dla dzieci
rozowa sypialnia dla twojego dziecka ze slizgawka
bajkowe domy sypialnie dla dzieci

Bajkowe meble dla dzieci – zróbcie to sami!

Producent kocha kreatywność, więc dużo jest tutaj samodzielności, inicjatywy i funkcjonalnego postrzegania świata. Jedną z takich cech, jest możliwość samodzielnego malowania drewnianych elementów. Więc na życzenie klienta, manufaktura przysyła produkt bez malowania. Tak aby rodzice, nieraz wspólnie ze swoim dzieckiem sami zdecydowali o barwach tych wyjątkowych produktów.

Nie jest to bez znaczenia, ponieważ wspólne robienie prostych rzeczy scala rodzinę oraz daje poczucie satysfakcji z pracy. Jest to jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa świata dzieci. Bliskość rodzica, a także sam domek to dwa symbole decydujące o komforcie najmłodszych domowników.

Hand made dla domowego rzemieślnika?

Naturalnie można się pokusić także o samodzielne składanie tych oryginalnych mebli. Natomiast ja wychodzę z założenia, iż tą pracę powinien wykonać fachowiec. Chyba, że kochamy majsterkować, skręcać i budować, wówczas to sama czysta przyjemność. Wszystko zależy od tego jak postrzegamy tworzenie bajkowego pokoju dla dzieci. I choć pewnie na rynku można znaleźć sporo tańszych, bardzo podobnych kształtów, form i przedmiotów, niech Was nie zwiedzie wyłącznie cena.

Bo tutaj na koszt tych osobliwych mebli składa się kilka niezwykle istotnych aspektów. Kto ich nie zrozumie, może pójść po masowe przedmioty, które z rzemiosłem mają niewiele wspólnego. Hand made to jakość, materiał, ludzkie ręce, tradycja i serce włożone w każdy szczegół produkty. Wartość której nie da się jednoznacznie sklasyfikować, zmierzyć, ani zważyć. A tym bardziej regulować w kwestiach wyłącznie cenowych.

Bajkowe meble dziecięce – detale które robią różnicę

Marka Mathy By Bols posiada certyfikat PEFC, który jest nierozerwalnie związany z pozyskiwaniem drewna. Więc jeśli każdy z Was myśli o zrównoważonej gospodarce wykorzystania naturalnego surowca jakim jest drewno, powinien zwracać uwagę właśnie na ten symbol. Drewno pozyskiwane do tworzenia mebli przez Mathy By Bols, jest głównie ze Skandynawii, gdzie szczególnie zwraca się uwagę na wzrost drzew i świadome używanie dla gospodarki. Także używane lakiery są praktycznie bez żadnych substancji chemicznych, używając wodnych farb. Dlatego to ich materiał, nadaje się w całości do recyklingu. Jest to bardzo świadome i przemyślane.

Zrównoważona gospodarka to także umiejscowienie manufaktury na belgijskiej wsi. Optymalizacja ogrzewania w budynkach firmy, stosowanie zaawansowanych systemów grzewczych i wykorzystywanie odpadów stawia tą firmę wysoko w hierarchii marek ściśle patrzących na ekologię i problemy dzisiejszego świata. Kiedy myślimy że jest to mało ważne, nie do końca moim zdaniem mamy rację. Bo wystarczy pomnożyć to przez setki tysięcy małych fabryk i mamy znaczną sumę, która ma finalnie wpływ na środowisko.

Małe różnice, które robią wielką przewagę

I to są właśnie detale, które robią różnicę, składając się na całość złożoności zagadnienia. To są wyzwania nowoczesnego świata, który w pewnym stopniu dąży do degradacji. Sposób myślenia Mathy By Bols jest prosty i jednoznaczny – zobaczcie co robimy oraz że jest to zgodne z tym co mówimy.

Dlatego kiedy poszukujemy wyjątkowych marek, należy zwracać uwagę czy są oni zgodni ze swoimi przekonaniami. Bo jak wiemy nie zawsze idzie to w parze, z biznesem, zarobkiem, pragnieniem skalowania firmy, czy w końcu rozpoznawalności na świecie.

Stworzyć prawdziwą firmę….

Aktualnie nie jest żadnym problemem wykonać bajkowe meble dla dzieci. Ponieważ do dyspozycji są rysownicy, projektanci, maszyny cnc, procesy technologiczne, czy szeroko pojęta outsourcing. Dlatego łatwo jest tworzyć, ale tworzyć zgodnie z tradycją i przekonaniami, nie jest już takie proste. Projekt przyjmie wszystko, materiały także się załatwi, więc dzisiaj zrobić mebel nie jest już wielką inicjatywą. Tylko detale uratują prawdziwe, małe rodzinne manufaktury przez masówką.

Więc doszukujmy się przewagi małych z pozoru nieistotnych drobiazgów, które finalnie składają się na piękno, a także oryginalność przedmiotów użytkowych. Sypialnia naszych dzieci to musi być miejsce prawdziwego komfortu, azylu i bajkowych wspomnień, które My musimy im zagwarantować. Nie zapominajmy o tym myśląc o tworzeniu ich baśniowego miejsca do codziennego funkcjonowania. Czego życzę Wam z całego serca!