Jak dbać o pierścionek z brylantem, tak aby był piękny?

jak dbać o pierścionek z brylantem

Mieniący się nieskończoną feerią barw, cudowny i wymarzony przez zdecydowaną większość kobiet – taki właśnie jest złoty pierścionek z brylantem, często utożsamiany z zaręczynowym. Posiadaczki tego wspaniałego cacka nie tylko promienieją ze szczęścia, ale również zastanawiają się pewnie nieraz, jak dbać o pierścionek z brylantem?

Posiadamy właśnie tę wiedzę tajemną i z przyjemnością podpowiemy, co warto wiedzieć i o czym pamiętać, by jak najdłużej móc cieszyć się najpiękniejszym wymiarem błysku na serdecznym palcu u własnej ręki.

jak dbac o zlote pierscionki
Czy już wiesz jak dbać o pierścionek z brylantem?

Podstawą kompleksowej pielęgnacji pozostaje konserwacja

Regularna konserwacja wykonywana przez profesjonalistów, to podstawa pełni zadowolenia z błysku i kondycji brylantu występującego nawet w miniaturowej oprawie. Nie jest jednak tak, że regularnego czyszczenia nie można przeprowadzać w warunkach domowych.

Tu świetnie sprawdzi się uniwersalny roztwór ciepłej wody z płynem do naczyń, w którym należy moczyć biżuterię, po czym delikatnie oczyścić przy pomocy szczoteczki do zębów, a na koniec opłukać pod ciepłą, bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

zadbaj o pierścionek z brylantem
Foto: https://thejewellerystoreblog.files.wordpress.com

Proces efektywnego czyszczenia wspomagać może również czysty spirytus, jak i roztwór wody i płynu do naczyń w stosunku 1:100 z użyciem 25 % amoniaku.

Pamiętaj, aby nie używać mocnych i chemicznych detergentów – to może uszkodzić Twoja bezcenną biżuterię. Ważne jest to, abyś nie próbowała sama robić napraw mechanicznych. Kamienie są bardzo delikatne.

jak zadbałać o pierscionek z brylantem
Foto: https://tibarumaljewels.wordpress.com/

Jak dbać o pierścionek z brylantem, jeśli we własnej kolekcji posiadamy więcej niż jeden wspaniały brylantowy komplet?

Szczególnie podatne na zadrapania pozostają te brylanty, które współwystępują obok siebie. Tu pamiętać należy, by podczas przechowywania ukochanych dodatków zadbać o odrębność każdej sztuki biżuterii wysadzanej brylantami. Ta wyjątkowa dbałość o posiadaną kolekcję pozwoli nam cieszyć się wyjątkowością blasku nie tylko na niepowtarzalne, uroczyste okazje, ale i choćby na co dzień.

Jeżeli wiesz już jak dbać o pierścionek z brylantem, znajdź dla niego miękkie spanie…

jak przechowywać brylanty
Skórzane etui na biżuterię marka Breton – butik Luxury Products

Wasza luksusowa biżuteria z brylantami, nie może leżeć na toaletce łazienkowej. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, między innymi kurzem, wilgocią, a także ryzykiem stłuczenia się kamienia. Zadbaj o swoje świecidełka i zrób im, miękkie lądowania.

Biżuteria uwielbia wysokiej jakości etui i kuferki, szczególnie skórzane, podszyte miękkimi materiałami, takimi jak aksamit. Tam na pewno będą bezpieczne.

jak przechowywac brylanty
Luksusowa szkatułka Breton – www.luxuryproducts.pl

W miłości ukryte jest wszystko to, co bezcenne. Dlatego też pierścionek z brylantem podarowany z najczystszym uczuciem będzie równie delikatnie traktowany i wspaniale pielęgnowany przez osobę obdarowaną. W życiu bowiem jest tak, że o szczególny wymiar piękna dbać się powinno całym sercem.

I jeśli to serce właśnie już wcześniej podarowało się komuś najukochańszemu na świecie, o to, jak dbać o pierścionek z brylantem martwić się już nie trzeba…

Zapisz

Zapisz