Awangardowe żyrandole marki Lasvit

kto produkuje awangardowe żyrandole?

Być może luksusowa awangarda to pojęcie bardzo szerokie i względne, ale to właśnie awangardowe żyrandole marki Lasvit są świetnym tego przykładem. Ale kiedy za projektami czają się takie postacie jak Michael Young, Ross Lovegrove czy w końcu Daniel Libeskind musi być coś na rzeczy!

Awangardowe żyrandole w kosmicznym wydaniu

Szukając producentów kieruję się wieloma płaszczyznami, natomiast w tym przypadku ujął mnie luksusowy kosmos. Dawno nie widziałem tak udanych i designerskich projektów. Pierwsza miłość to produkt Spin. Żyrandol do złudzenia przypominający statek kosmiczny, widziałem go na żywo i powiem jedno – ODLOT!!!

Gdy spojrzy się z perspektywy na 3 awangardowe żyrandole Spin, można stwierdzić że to trzy wiszące nad ziemią niezidentyfikowane statki powietrzne z obcej planety. W minimalistycznym apartamencie mogą odegrać nie jedną wygraną bitwę…..

Wyrazistość i magię pomieszczenia tworzy się często jednym bardzo charakterystycznym akcentem. Mocnym wejściem z buta, nie z papierowego mokasyna. Ten duży ciężki i mocny but to marka Lasvit. Każdy projekt, który zatwierdzą musi mieć jakość i swoją moc.

W dobie, gdy wszyscy coś produkują i nazywają to Luksus, coraz częściej doceniam inność, innowacyjność i odrzucam szablony. Powiem szczerze, nie spodziewałem się takiego uderzenia designu właśnie z Czech.

Jak widać, słychać i czuć w każdym kraju są dobre płaszczyzny na solidną porcję luksusowej awangardy….

Jak mają wyglądać awangardowe żyrandole według René Roubíčeka?

To co stworzył w swojej wyobraźni Rene przechodzi każdy wymiar i standard. To czysta luksusowa sztuka, ponadczasowe duże oświetlenie. Dlaczego wybrałem właśnie jego? Wystarczy spojrzeć i już wiesz co znaczy nieszablonowość, zaskoczenie, inny świat….

Nie wiem czym kierował się artysta, ale dla mnie wzorem były sople lodu, oczywiście mogę się mylić. Chyba że czerpał inspiracje prosto z kosmosu…..ale awangardowe żyrandole muszą być z kosmosu!

Obiekt ma średnicę 1500 mm i wysokość 1700 mm, więc jest dedykowany do dużych i dosyć wysokich pomieszczeń. W zderzeniu z człowiekiem jest jeszcze bardziej wyrazisty i zagadkowy. Choć jest całkiem spory, wydaje się delikatny i bardzo prestiżowy.

Gdybym projektował apartament dla ekstrawertyka, to właśnie ten produkt byłby najjaśniejszym miejsce we wnętrzu. Punktem centralnym skupiającym oczy gości i ludzi czujących sztukę. W butiku Luxury Products jego cena to około 60 000 zł, wiem jedno – jest wart każdej ceny!

Awangardowe żyrandole w kształcie sfery

Następnym niezwykle żywym przykładem na kosmiczność marki Lasvit jest projekt braci Campana. Wielka prawie metrowa kula jest zupełnie odjechana. Ręczne wydmuchiwane szkło i mosiądz dają efekt produktu z innej orbity!

Jeśli myślisz – awangardowe żyrandole, nie szukaj ich w sklepach z ” chińszczyzną ”. To są niszowe wyroby, na które trzeba czekać, nigdy odwrotnie. Kto myśli, że leżą w magazynach – ten grubo się myli.

Wracając do kuli w kształcie sfery, to rzeczywiście pozaziemski produkt. Zdjęcia wykonano w surowym wręcz ascetycznym wnętrzu. I tak naprawdę do tak stylowego barwnego ptaka, jakim jest ten żyrandol nie potrzeba nam za wiele innych dekoracji.

On niepodzielnie rządzi we wnętrzu nadając ton i smak, rozgrzewając cały klimat. Dla mnie jest to oderwanie od szarej rzeczywistości, swoista kometa która jawi się jako luksus przez duże S.

Kolorowe awangardowe żyrandole to ukłon w stronę designu

Awangardowe żyranadole nigdy się nie zestarzeją

Lasvit i jego projekty to płaszczyzna bardzo designerska oraz piękna dla oczu. Produkty tak wykonane nigdy nie wyjdą z kanonu piękna, ponieważ jest to niezwykle ponadczasowe. Twórcy to niewątpliwie ludzie bardzo kreatywni i znani na świecie. Są gwarancją na unikalność, głębokie wyczucie smaku i sens tego co tworzą….

Nieustannie powtarzam, że luksusu nie można kupić, nabyć jak bułeczkę w sklepie. Nie każda marka może reprezentować branżę premium i produkować towary na najwyższym poziomie. Dlatego Lasvit to marka bardzo cenna, robiąca istotną różnicę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij