Do czego służą patery z kryształu?

Do Czego Służą Patery Z Kryształu

Szkło kryształowe, potocznie zwane kryształem, zawiera minerały (tlenek ołowiu, krzemionka, węglan potasu), dzięki którym jest bardziej plastyczne od zwykłego szkła. Rzemieślnicy tworzą z kryształu fantazyjne formy, a łącząc je z innymi najbardziej pożądanymi materiałami i dodatkami, powstają dzieła, które mają nie tylko funkcję użytkową. Po części już wiadomo do czego służą patery z kryształu – są elementem zastawy na co dzień i od święta. Bez wątpienia są również perłą na stole w jadalni, wyjątkową dekoracją, która urzeka elegancją i oryginalnością.

Dlaczego kryształ jest niekwestionowanym królem stołu? Jakie są rodzaje pater i które są odporne na modę?

Do czego służą patery z kryształu?

Patery kryształowe, w zależności od formy, mają swoje miejsce w kuchni, jadalni, salonie i stoją również m.in. w biurach, hotelach, cukierniach. Są najlepszą formą serwowania:

 • wszelkiego rodzaju ciast, ciasteczek,
 • tortów na każdą okazję,
 • owoców,
 • przekąsek,
 • przystawek,
 • cukierków.

Patera z kryształu to gustowny i mile widziany sposób podawania wszelkiego rodzaju słodkości. Dlatego są bardzo dobrym pomysłem na prezent do nowego domu. Patera zapewnia bezpieczne przenoszenie z kuchni ciast, ciasteczek i tortów na stół do jadalni bądź salonu. Wygodnie kroi się na kawałki na niej ciasto bądź tort. A wyjęcie pierwszego kawałka nie sprawia trudności. Patery są praktycznym i gustownym rozwiązaniem, gdy wykonane są z artystycznego kryształu.

Do ozdoby tortów

Patery z kryształu są bardzo praktyczne w firmach, które świadczą usługi związane z pieczeniem tortów. Zdecydowanie wygodniej dekoruje się tort, który stoi na kryształowej podstawie – w porównaniu z innymi materiałami. Wybór tego typu pater świadczy o poziomie i jakości usług. Tort stojący na ekskluzywnej podstawie zachęca do zjedzenia i kupienia.

Fantazyjna Patera Do Ciast I Tortow

W domu paterę z kryształu również wykorzystuje się do zdobienia tortów i ciast. Kryształ jest praktycznym materiałem i łatwym w utrzymaniu czystości. Po przełożeniu ciasta na paterę, można przejść do dekoracji, a wszelkie potknięcia z łatwością usuwa się za pomocą papierowego ręczniczka. Gotowe ciasto można wnieść na salony. Tak podany tort bądź inne słodkości zyskują na apetyczności.

Do ciast i innych słodkości

Patery piętrowe są doskonałe do serwowania różnych rodzajów ciast i ciasteczek. Dwupiętrowe i trzypiętrowe nie pozostają niezauważone na stole. Dostępne są w różnych wersjach – co pozostawia dużą swobodę wykorzystania ich przy różnych okazjach.

Patera Do Ciasta
Luksisowa Patera Z Krysztalu

Do wyboru są piętrowe patery z kryształu m.in. o formie:

 • klasycznej – dwa (trzy) płaskie talerze,
 • z półmiskami (na ciasteczka, cukierki),
 • z pokrywą na górną misę (np. na rogalik),
 • z głębszymi misami (na większe ciastka i inne słodkości),
 • nowoczesnej połączonej z tradycyjnymi elementami.

Do owoców

To do czego służą patery z kryształu zależy od kształtu naczynia. Patery typu misy są dedykowane owocom. Serwuje się w nich również słodkości, typu ciasteczka i cukierki.

Oryginalna Patera Do Owocow

Mniejsze misy bądź patery w kształcie kielichów służą do serwowania winogron, truskawek, jagód, malin i innych małych owoców. Natomiast duże są niezastąpione do większych owoców. Dzięki odpowiednim kształtom, patera zapewnia bezpieczeństwo przemieszczania się z owocami. Z pewnością żaden nie znajdzie się poza misą. Goście bądź domownicy, gdy częstują się owocem, nie muszą się martwić, że inny owoc znajdzie się poza paterą. Kryształowe patery są odpowiednio wyprofilowane, co wpływa na wygodę użytkowania. Patery do owoców stanowią dodatkową ozdobę w salonie i jadalni podczas różnych spotkań i na co dzień.

Kryształ jest stworzony do serwowania owoców. Jest przejrzysty, delikatny, a zarazem wytrzymały. Owoce serwowane w kryształowych naczyniach są kuszącą przekąską. Wyglądają soczyście, jakby dopiero zostały zerwane.

Do przekąsek

Nowoczesne Patery Z Krysztalu
Wielofunkcyjne Krysztalowe Patery

Nowoczesna patera z kryształu, która składa się z mis sałatkowych, półmisków, zamykanej misy to optymalne dopełnienie na stole podczas spotkań rodzinnych, ze znajomymi, przyjaciółmi, kontrahentami. Wypełnisz ją różnymi luksusowymi, modnymi przystawkami i przekąskami. A tak serwowane zapewniają gościom wygodę konsumowania i przyjemność patrzenia.

Wyjatkowa Patera Z Krysztalu

Świetną opcją, jeśli nie masz pomysłu jak skompletować zastawę, jest zestaw pater na każdą okazję. Dostępne są w zestawach z wazonami.

Dlaczego kryształ jest królem stołu?

Szkło kryształowe jest bardziej plastycznym materiałem w obróbce od zwyczajnego szkła. Jego plastyczność przekłada się na artystyczne zdobienia i dodatki. Rzemieślnicy potrafią wyczarować finezyjne wzory ze szkła kryształowego. Dodatkowo patery wzbogacają mosiądzem platerowanym złotem, bursztynami, srebrem i innymi cennymi materiałami. W ten sposób powstają luksusowe patery do ciast, tortów, owoców i przekąsek, które wnoszą olbrzymi walor estetyczny na każdy stół.

Kryształowe patery są dostępne w różnych kolorach bądź posiadają kolorowe zdobienia. Wykonane ze szkła kryształowego misy i patery mają w sobie lekkość, przejrzystość, czystość i elegancję. Do wyboru są patery wykonane w różnych stylach, począwszy od klasycznej – prostej patery tylko z kryształu, przez zachwycające delikatnie muśnięte złotem, po bogato zdobione, z rzeźbieniami i skąpane w luksusowych dodatkach. Zarówno proste jak i bajkowo zdobione zachwycają formą i dlatego kryształ od wieków jest królem na stołach.

Kryształowa patera – luksusowy podarunek

Luksusowe Patery Na Prezent

Patera z grawerem wykonana ze szkła kryształowego od mistrzów rzemieślnictwa, jest gotowym pomysłem na luksusowy i oryginalny podarek dla każdego, kto ceni artystyczne elementy dekoracyjne o wartości użytkowej. Spersonalizowaną, wyjątkową, piękną paterę warto podarować w prezencie ślubnym bądź na parapetówkę. Oryginalny podarek będzie również cieszył bez okazji każdego, kto lubi piec i ozdabiać ciasta, a przy tym podawać je w wykwintny sposób. Fantazyjne patery z kryształu nigdy nie wyjdą z mody, są ponadczasowe, a kryształ jest wytrzymałym materiałem, który nie traci na swojej wizualności przez lata. Koneserzy sztuki i dobrego smaku z pewnością docenią taki prezent.

Patery z kryształu spełniają wiele funkcji, w kuchni, jadalni i w salonie, dlatego nie może ich zabraknąć w żadnej luksusowej przestrzeni.