Czy miedziana patelnia jest zdrowa?

Czy Miedziana Patelnia Jest Zdrowa

W ostatnich latach chętnie używanym terminem jest „moda na gotowanie”. Często szukając sposobu na dobre posiłki, zastanawiamy się nad tym czy miedziana patelnia jest zdrowa? Wiele osób myśli, że samodzielne przyrządzanie posiłków stało się atrakcyjne, dopiero w XXI wieku. Jednak powracając wspomnieniami do młodych lat, kiedy to nasze babcie, a potem mamy przekazywały sobie przepisy na pyszne dania, można dojść do wniosku, że „moda na gotowanie” istnieje od zawsze. Prawdą jest jednak, że doba Internetu pozwoliła na rozpowszechnianie po świecie coraz to nowszych rozwiązań i ułatwień kulinarnych. Najstarszy ślad wskazujący na użycie przez człowieka ognia w celu przyrządzenia posiłku datuje się na około 780 tysięcy lat temu. To dużo, prawda ? Od tego czasu lub jeszcze wcześniej, w końcu nie wiadomo co jeszcze świat pozwoli nam odkryć — gotowanie stało się nieodłączną częścią ludzkiego życia.

Coraz to nowsze przepisy wymagają dobrej jakości naczyń kuchennych, które pozwolą na zachowanie najlepszego aromatu i smaku powstałego posiłku. Jednak im więcej przyrządów, tym więcej znaków zapytania. Dzisiaj pochylimy się nad tematem patelni miedzianej.

Ludzki organizm a miedź

Miedź jest szlachetnym surowcem, który posiada wiele pozytywnych właściwości. Często kupując urządzenie kuchenne, nie zastanawiasz się, czy materiał, z jakiego jest ono wykonane ma znaczenie. Okazuje się, że w większości przypadków ma. I to paradoksalnie większe niż mogłoby się wydawać.

Na początku, warto przypomnieć, że miedź jest to mikroelement, który znajduje się w naszym organizmie i jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. Czy więc należy się bać pierwiastka, który tak wiele wnosi do naszego zdrowia? Jego zbawiennymi właściwościami dla naszego organizmu, są między innymi zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu oraz ochrona przed wolnymi rodnikami. Oczywiście, wszędzie należy kierować się umiarem. Zarówno nadmiar, jak i niedobór miedzi będzie szkodliwy dla naszego organizmu.

Oprócz wszechstronnie znanych źródeł miedzi pochodzących z jedzenia, takich jak na przykład suche nasiona roślin strączkowych, płatki owsiane, grzyby — popularne jest filtrowanie wody w miedzianych naczyniach. Wystarczy napełnić garnek bądź dzbanek wodą i pozostawić na czas od 6 do 8 godzin. Przez ten czas jony miedzi przenikają do wody, tworząc wiele pozytywnych zmian. Usuną one z wody chlor, która z kolei zwalczy w naszym organizmie grzyby, bakterie i pleśń. W dodatku życiodajna ciecz wzbogacona o jony miedzi, wspomaga usuwanie metali ciężkich, takich jak ołów i rtęć. Stężenie jonów, które jest bezpieczne dla człowieka na dobę to 3mg. Podczas ośmiogodzinnego przetrzymywania wody, stężenie to wyniesie jedynie 1.5mg. Tak więc, działanie to jest w zupełności bezpieczne dla zdrowia oraz dodatkowo wzbogaca je o wartościowe aspekty. Czy wiedząc już jak wiele pozytywnych właściwości potrafi zdziałać miedź dla naszego organizmu, nadal należy zadawać sobie pytanie czy miedziana patelnia jest zdrowa?

Czy miedziana patelnia jest zdrowa?

Miedziana patelnia to doskonały wybór w przypadku przygotowywania zdrowych i wartościowych posiłków. Miedź nie wchodzi w reakcję z żywnością, jednak jej obecność skutecznie pozbywa się pleśni i niepożądanych drobnoustrojów. Dużą zaletą miedzianej patelni, jest jej szybkie nagrzewanie się oraz ochładzanie. Naczynie doskonale rozprowadza ciepło po całej powierzchni. Dodatkowo, jest ona bardzo trwała i odporna na wszelkie uszkodzenia. Przy odpowiednim użytkowaniu, patelnia posłuży ci przez wiele lat. W ofercie Luxury Products dostępne są również miedziane patelnie połączone z najlepszej jakości stalą nierdzewną. Luksusowy, belgijski producent Falk Culinair spełnia najwyższe standardy tworzenia trwałych, miedzianych naczyń. Warstwa stali nierdzewnej, jest w zupełności obojętna dla żywności, dlatego tak samo jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Luxury Products przedstawia w swoim asortymencie wielu luksusowych producentów światowej sławy, dlatego dzięki nim poznasz wyjątkowe manufaktury tworzące miedziane naczynia, takie jak; Ballarini, Tanucci, Cu Artigiana oraz Ruffoni.

Oprócz tego, że jako materiał, miedź jest cenionym i renomowanym metalem, wyróżnia się on również wyjątkowym stylem wizualnym. Osoby, które dużo czasu spędzają w kuchennej przestrzeni, często decydują się na naczynia miedziane, właśnie ze względu na ich aspekt estetyczny. Ciężko dopasować kolor miedziany do jednego odcieniu z podstawowej palety barw. Oscyluje on między pomarańczą złączoną ze złotem o metalicznym połysku. Bez wątpienia, miedziane naczynia zachwycają swoim niepowtarzalnym wyglądem, jednak co o nich można powiedzieć w aspekcie przyrządzania posiłków?

Czy Miedziana Patelnia Gleboka
Czy Miedziana Patelnia Forum
Czy Miedziana Patelnia Saute

Ciekawostki na temat miedzi

Chociaż każdy wie, że miedź jest z nami od „zawsze”, to tak naprawdę mało kto interesuje się tym skąd faktycznie wziął się ten cenny pierwiastek. Ajurveda, to leczenie holistyczne, które skupia się równocześnie na trosce o ciało, duszę, emocje i umysł. Jest to odłam medycyny indyjskiej. To dzięki niej, dzisiaj mamy wiedzę na temat prozdrowotnego wpływu miedzi na zdrowie człowieka. Nazwa miedź pochodzi z łacińskiego słowa copper, ono natomiast wzięło się od wyspy Cypr. To właśnie tam, w starożytności wydobywano pierwiastek miedzi.

Co więcej, starożytne cywilizacje, używały związków miedzi do leczenia chorób i odkażania ran. Co ciekawe, sam Hipokrates wspomagał się miedzią przy opatrunku podczas problemów skórnych i otwartych ran. Dzięki temu, do dzisiaj, miedź wykorzystywana jest w medycynie, jako dodatek do środków bakteriobójczych. Dlatego patelnia miedziana jest dedykowana dla wszystkich świadomych klientów, którzy dbają o swoje zdrowie.

Miedziana patelnia na prezent

Poszukujesz wysokiej jakości produktu, który łączą dwie cechy takie jak luksus i elegancja? Odpowiedzią na twoje troski będzie projekt Luxury Products. To właśnie tutaj, luksus łączy się z elegancją, tworząc niezwykłe pole do popisu w temacie pomysłów na prezent. Doskonała jakość i wyjątkowy design to fraza, która przewodzi przedmiotami Luxury Products.

Miedziana patelnia to doskonały prezent dla każdej osoby, która lubi spędzać czas w kuchennej przestrzeni. Wysokiej jakości miedziane naczynie, znacznie ułatwi jej pracę nad kulinarnymi dziełami. Będzie to świetny pomysł na upominek z okazji urodzin bądź imienin. Co więcej, jeśli poszukujesz prezentu z okazji świąt, to miedziana patelnia równie świetnie będzie wyglądać w czerwonym papierze ozdobnym z podobizną Św. Mikołaja. Tak naprawdę, ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Więcej o zaletach miedzianych naczyń znajdziesz w artykule Moda na miedziane naczynia.

Gotowanie jest dla wielu osób doskonałą formą odprężenia i relaksacji. Poszukując prezentu dla pasjonata gotowania, warto zwrócić uwagę na miedzianą patelnię. Licz się jednak z tym, że możesz potem zostać obdarowany przepysznym posiłkiem w ramach podziękowania.