Garnki miedziane poznaj opinie na ich temat

poznaj opinie na temat garnków miedzianych

Kto kocha gotować wie, że w kuchni nie ma niczego ważniejszego niż wysokiej jakości narzędzie, dzięki którym można przygotować fantastyczne potrawy.

Właśnie dlatego, od kilkudziesięciu lat niesłabnącą popularnością cieszą się garnki miedziane. Pojawiają się one w każdej, profesjonalnej kuchni, w każdym filmie o tematyce kulinarnej oraz na wszystkich fotografiach, reklamujących najlepsze, światowej klasy restauracje.

Za co specjaliści uwielbiają garnki miedziane?

Każdy Szef Kuchni dobrej restauracji wie, iż miedź jest wyjątkowym i bardzo wdzięcznym materiałem jeśli chodzi o przewodzenie ciepła. Nawet jakiś czas po wyjęciu potrawy, utrzymuje ona stosunkowo długo temperaturę. I to jest jedna z tych właściwości, dla których świadomi konsumenci kochają miedź! Druga istotna i rzadko poruszana kwestia to równomierne rozprowadzenie ciepłoty. To sprawia, iż obrabiana potrawa jest z każdej strony poddawana tej samej skali ogrzania.

Jest to zatem rewelacyjny materiał i doskonały przewodziciel. Ale garnki miedziane mają o wiele więcej do zaoferowania swoim miłośnikom. Dlatego przyjrzyjmy się im z bliska! Kluczowym elementem jest pełna kontrola temperatury na kuchence. Dobrze o tym wiedzą mistrzowie gotowania, dlatego używają najwyższej jakości garnków z miedzi.

Zapomnij o przywieraniu potraw!

Produkty z innych materiałów są trudne do okiełzania, więc ciężko nimi operować. Poza tym przy specjalistycznym pichceniu, dosyć często zwiększa lub zmniejsza gaz. A nie wszystkim materiałom to służy. Między innymi ta ważna cecha sprawia, że do miedzianej patelni nic nie ma prawa przywierać. Równomierność i rozprowadzanie ciepła spowodują, kompletnie brak przywierania potrawy. 

Nie trzeba wspominać, że praktycznie bez użycia większej ilości tłuszczu. To następny pozytywny aspekt, przemawiający za używaniem miedzianych naczyń do gotowania. Jeśli coś smażysz i mimo oleju na patelni potrawa Ci się przypala, czy przywiera. Jest to naturalna rzecz, przy wahaniach temperatury. To jej zmiana powoduje takie niemiłe efekty….

Piszę o luksusie, ale każdy kupujący prestiżowy produkt choć trochę myśli o oszczędności. Garnki wykonane z miedzi są na pokolenia i o tym nie muszę pisać. Ale jakże ważną sprawą jest oszczędność energii, które właśnie mają te produkty. Miedź to jeden z najbardziej energooszczędnych metali, dlatego proszę zwróć uwagę na te bardzo ważne cechy.

opinie na temat garnków z miedzi
garnki na prezent dla kobiet

Garnki miedziane nie posiadają zapachu ani substancji, które mogłyby w jakikolwiek sposób wchodzić w reakcję z różnego typu sosami oraz mięsami.

W ten sposób, bez względu na to, jakie danie postanowisz ugotować, nie musisz obawiać się o jego smak. Mówi się, że garnki miedziane przeznaczone są tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Jest to całkowita nieprawda. To tak jakby powiedzieć, że szpilki Laboutina zostały zaprojektowane tylko dla modelek.

jak czyścić garnki miedziane?

Garnki miedziane – tylko pozytywne opinie!

Ktoś lubi gotować, ceni sobie luksus i komfort gotowania bez przypaleń i nieprzyjemnych zapachów, garnki miedziane będą dla niego niesamowicie ważnym prezentem. Nawet jeśli nie jesteś mistrzem gotowania, warto zaopatrzyć swoją kuchnię właśnie w taki zestaw, który pozwoli na wyniesienie kulinarnych umiejętności na zupełnie inny, wyższy poziom. Im lepsze narzędzia, którymi posługujemy się podczas wykonywania danej czynności, tym lepiej wpływa to na efekt końcowy, czyli w tym wypadku – danie.

Taki właśnie luksus zapewnia marka Ruffoni, która od pokoleń ręcznie produkuje wspaniałe i ekskluzywne garnki z miedzi. Ofertę tej niezwykłej manufaktury możemy zobaczyć w sklepie Luxury Products. Poznaliśmy się już wiele lat temu na targach. I kiedy zobaczyłem te dzieła sztuki kulinarnej – powiedziałem to jest to babe! Wiadomo większość garnków jest do siebie bliźniaczo podobna, ale nie Ruffoni…

Nawet jeśli nie będziecie gotowali, to one będą pachniały niczym Chanel! Wystarczy, że stoją w jadalni czy kuchni, będą świetnie się komponować w mistrzowskim stylu. To taki przełamany konwenans, który jest zapożyczony z minionych epok. Przypominają się stare dobre czasy, kiedy potrawy robiło się w prawdziwych metalowych naczyniach, ehhh.

Wspomnę, że większość ” młotkowanych ‘‘ garnków to maszynowo wybijane naczynia. Robią to roboty i z ręczną pracą ma to mało wspólnego. Krawędzie muszą być trochę nierównomierne i faliste, bo to przecież praca rzemieślnika. Zastanawiające jest, jak ludzie łapią się na takie tandetne sztuczki. Na pewno cena, jest tutaj pierwszorzędnym wyznacznikiem, więc konsumenci są nabijani w butelkę, przez samych siebie…

Dobra, Ruffoni zachwyca od lat swoich miłośników i nie ma co tu dużo gadać. Dla mnie największym odkryciem, że garnek może być SEXI jest projekt pokrywek. Nigdzie indziej nie widziałem, tak wykonanych figur warzyw, które zdobią górne części naczyń miedzianych. To zupełny obłęd i wiem, że szczególnie nasze klientki uwielbiają właśnie modele z takimi dodatkami.

Moim zdaniem przypominają trochę włoską ceramikę dekoracyjną, która od wieków budzi podziw na całym świecie. jest to niewątpliwie najbardziej gorący punkt na świecie, gdzie wyrabia się prawdziwy prestiż.

garnki miedziane sklep
garnek miedziany poznaj opinie na temat uztkowania
garnki miedziane opinie na ich temat blog
komplety garnkow miedzianych sklep

Jeśli masz wysokie aspiracje kulinarne, jesteś kulinarnym blogerem, tym bardziej polecamy zaopatrzenie się w garnki miedziane. Nie bez powodu wszyscy najlepsi szefowie kuchni na świecie decydują się na garnki miedziane, a nie np. teflonowe. Te ostatnie, pomimo świetnej kampanii w mediach są przeciętnie dobre i z czasem bardzo widocznie się zużywają, co znacząco wpływa na jakość przygotowywanych potraw.

Prostota czyszczenia garnków miedzianych

Konserwacja garnków miedzianych także nie należy do wymagających (co ma miejsce w przypadku garnków teflonowych, które trzeba myć i wycierać w specjalny sposób, aby uniknąć nadmiernego ścierania się teflonu).

Garnki miedziane natomiast charakteryzują się ogromną trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu gotowane przez Ciebie dania będą tak samo dobre nawet po 20 latach użytkowania tego rodzaju garnków. Chyba, że w międzyczasie staniesz się wybitnym szefem kuchni, wtedy oczywiście jakość dań znacząco wzrośnie.

W przeciwieństwie do wszystkich innych rodzajów, garnki miedziane nie zużyją się i nie ulegną zniszczeniu.

Garnki miedziane oraz ich pozytywne opinie to same atuty

Jedna z ważniejszych cech produktów premium i super premium to długowieczność. Przekonali się o tym producenci, dlatego stosują głównie wysokiej jakości materiały. To one, finalnie dają dużą radość z użytkowania i służą całym pokoleniom.

Jeśli tego nie dostrzegasz, na próżno szukasz jakości. Gwarancja udanego towaru kosztuje, ale tutaj akurat oszczędność ma krótkie nogi. Żadna szanująca się manufaktura nie wyprodukuje garnka z miedzi w niskich kosztach. Ja osobiście polecam ręcznie robione w dużej mierze towary, dlatego tutaj cena jest wykładnikiem. I czy będzie to wyrób z Portugalii, Włoch czy Niemiec. Wszyscy dzisiaj liczą koszty i muszą włożyć wiele wysiłku w produkcję.

Moim klienci kupują pojedyncze sztuki naczyń z miedzi do gotowania, następnie dobierając powolutku sobie następne egzemplarze. Choć są i tacy, którzy kupują do razu całe komplety. Nie ma pośpiechu, więc jeśli chcesz się przekonać co potrafią luksusowe garnki miedziane możemy wysłać jeden z nich do testów! No problemo 🙂

Kocham dobre jedzenie, ale nie pływające w oleju. Więc wiesz o czym mówię, myślę że nie jestem odosobniony w tym temacie. Miedź to miedź i nic tego nie zmieni.

Ok, chcesz wypróbować naczynia miedziane pisz – michal@luxuryproducts.pl