Vivienne Westwood Wiosna 2024
źródło: conversationsabouther.net

Od momentu, gdy ikoniczna projektantka wkroczyła na scenę mody, jej twórczość zawsze była pełna odwagi i niezależności. Teraz, najnowsza kolekcja Vivienne Westwood wiosna 2024 przypomina nam, dlaczego ta legenda mody jest niezastąpiona. W tegorocznej wiosennej odsłonie natchnienie czerpane jest z głęboko ukorzenionych tradycji Anglii szekspirowskiej, gdzie granice płci były płynne, a wyrażanie siebie było celebrowane. Lookbook został stworzony w Shakespeare’s Globe, historycznym teatrze zbudowanym w 1599 roku, gdzie sam Szekspir wystawiał swoje niesamowite sztuki. To miejsce, pełne również historii i dramatu, doskonale oddaje ducha kolekcji, która jest jednocześnie nostalgiczna i nowoczesna.

Aby uwiecznić tę wyjątkową kolekcję, zespół Vivienne Westwood zdecydował się na wyjątkowe podejście. Lookbook został stworzony w Shakespeare’s Globe, historycznym teatrze zbudowanym w 1599 roku. To miejsce, pełne historii i dramatu, doskonale oddaje ducha kolekcji, która jest jednocześnie nostalgiczna i nowoczesna. Szekspir pisał swoje nieśmiertelne dzieła w elżbietańskim Londynie. Westwood nie tylko eksploruje styl tamtych dni, ale również oddaje hołd wartościom tamtych czasów, które nadal kształtują jej etos.

Krok wstecz

W siedzibie marki przy Conduit Street kolekcje podzielono na odrębne sekcje, z których każda reprezentowała inny nastrój. Na początek pojawił się romantyczny i rozczochrany hołd dla kolekcji Westwood Tied to the Mast z wiosny 1998 roku. Ten wspaniały fragment kolekcji przenosi nas w czasy Wersalu Marii Antoniny, kiedy to elegancja i przepych towarzyszyły codziennemu życiu.

Żakardowe separacje w odcieniu ecru ucieleśniały bogactwo i finezję ówczesnej epoki, jednocześnie zachowując punkową wrażliwość z charakterystycznymi postrzępionymi krawędziami, które są znakiem rozpoznawczym marki Vivienne Westwood. Sukienki, które ujawniają delikatnie odsłonięte ramiona, oraz przycięte kardigany zachwycają wielobarwnymi, elastycznymi dzianinami. To jednak niezwykle młodzieńcza interpretacja skromnych, klasycznych kształtów, która daje nam oddech świeżości i nowatorskiego podejścia do mody. To połączenie historycznego uroku z nowoczesnym twistem, które doskonale oddaje także filozofię marki Vivienne Westwood, łącząc tradycję z awangardową kreatywnością.

Samo Piękno Najnowsza Kolekcja Vivienne Westwood Wiosna 2024
Samo piękno- najnowsza kolekcja Vivienne Westwood wiosna 2024
źródło: nowfashion.com

Kolekcja Vivienne Westwood wiosna 2024 i jej kobiece kontury

W skład tej kolekcji weszły lekkie sukienki koszulowe i eleganckie kurtki. Równocześnie nie zapomniano o hołdzie dla niepowtarzalnego stylu Vivienne Westwood z lat 80. Przywrócono do życia nadwymiarowe, bawełniane popeliny z ozdobnymi guzikami i odzież wierzchnią o wyrazistych, wydatnych ramionach. Na wybiegu znalazły się także ikoniczne koronkowe gorsety, wykonane z dzianiny, zachowujące trójwymiarowy kształt bez tradycyjnego wiązania. W innych częściach kolekcji, zestawienie żywych kolorów na spodniach, które łączyły w sobie zintegrowane bokserki i czapki, wzbudzało wrażenie autentycznego przekazu stylistycznego.

W ogólnym rozrachunku widać więc, że zespół projektantów pracujących pod marką Westwood czerpie ogromną przyjemność z eksploracji jej niezwykłego dorobku oraz z inspiracji historią mody. Tworząc te niekonwencjonalne kompozycje, zyskali zdolność przekształcania klasycznych wzorców i motywów w coś nowoczesnego i zaskakującego. Kolekcja Vivienne Westwood wiosna 2024 oferuje w tym przypadku pełne doświadczenie mody i pokazuje, jak znaczącym graczem wciąż marka jest na rynku.

Koronki, Falbanki I Kobiecy Sznyt Vivienne Westwood Wiosna 2024
Koronki, falbanki i kobiecy sznyt- Vivienne Westwood wiosna 2024
źródło: nowfashion.com