Luksusowe Hotele W Paryżu
Źródło: townandcountrymag.com

Stolica Francji słynie z Wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego czy Luwru. Moulin Rouge, Disneyland i Pola Elizejskie to kolejne punkty na mapie Paryża, które turyści chętnie wybierają. Ta europejska stolica wyróżnia się nie tylko liczbą zabytków i atrakcji, ale również niezwykłą architekturą. Spotkasz się w niej z barokiem, renesansem, awangardą i nowoczesnością. To również miasto, które otacza gości luksusem, łączy przyjemność obcowania z tradycją i ultranowoczesnością. Luksusowe hotele w Paryżu to szeroka oferta francuskiej stolicy, dlatego nie sposób ich wszystkich wymienić. Luksus niejedno ma imię, dlatego każdy z wybranych hoteli oferuje coś innego i przyciąga czymś innym.

Luksusowe hotele w Paryżu zachwycają pod każdym względem

Paryskie hotele zachwycają architekturą, nietuzinkowym stylem wnętrz, wyposażeniem apartamentów i położeniem. Pomimo tego, że wiele z nich znajduje się blisko największych atrakcji, to zapewniają kameralny odpoczynek, w którym można się zrelaksować w SPA, popływać w basenie i dobrze zjeść.

Restauracje paryskich hoteli doceniają najbardziej wymagający klienci, z pewnością poniekąd dlatego, że hotele dbają o najwyższą jakość produktów. Często stawiają na własne plony i przetwórstwo.

Saint James- hotel w elitarnej dzielnicy

Hotel Saint James znajduje się w najbardziej prestiżowej, opływającej luksusem i zarazem największej dzielnicy Paryża. To dzielnica 16, którą uważa się za jedną z najpiękniejszych dzielnic, a zarazem jest miejscem spotkań francuskich elit.

Saint James Paris

Neoklasycystyczny budynek hotelu był niegdyś domem prezydenta Francji Adolfa Thiersa. Pod koniec XIX wieku wdowa po prezydencie otworzyła w nim elitarny internat i szkołę dla studentów. Niemal sto lat później, w latach 80. ubiegłego wieku, budynek stał się miejscem spotkań dla członków Saint James Club of Paris. Przeplatała się w nim drewniana boazeria i aksamit, co przywoływało na myśl londyńskie elitarne kluby. W latach 90. budynek przejęła rodzina Bertrand, która stworzyła w tym miejscu jeden z najbardziej luksusowych hoteli na mapie Paryża.

W hotelu działa klub skupiający społeczność lokalną oraz podróżnych, którzy przy francuskiej kawie chcą wymienić się poglądami. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ten obiekt znajduje się na liście luksusowe hotele w Paryżu, to powodów jest cały szereg. Po pierwsze, znajduje się w samym sercu stolicy. Po drugie, to jedyny hotel, który jest zanurzony w zieleni, wręcz można powiedzieć, że to zielona wyspa na mapie stolicy Francji– ok. 5000 m kw. terenów zielonych jest oddanych do dyspozycji gości.

Podróż do przeszłości

W Saint James spotykają się secesyjne kwiatowe wzory, grecki styl geometryczny, art deco i antyczne detale. Trzon stanowi ultraklasyczna podstawa, którą dopełnia mieszanka innych stylów.

Saint James Luksusowy Hotel W Paryzu
Źródło: saint-james-paris.com

Każdy pokój i apartament są wyjątkowe. Są pełne ciepła, kolorów, opływają luksusem i wyczuwany jest duch dawnych lat. Wnętrza zaprojektowano z myślą o każdym detalu.

Kubki smakowe gości są rozpieszczane w restauracjach, gdzie rządzi Julien Dumas, który niedawno odebrał prestiżową nagrodę w świecie kulinariów. Szef kuchni przygotowuje głównie dania na bazie sezonowych produktów, które rodzą się w otaczającym hotel ogrodzie.

Najlepsze Hotele W Paryzu
Źródło: saint-james-paris.com

Pokój buduar dla dwóch osób (ok. 65 m kw.) kosztuje 720 euro. Dla miłośników większych przestrzeni bądź wybierając się do Paryża w większym gronie, hotel ma w ofercie apartamenty. 4-osobowy prestiżowy apartament kosztuje ok. 2350 euro za noc.

Mieszczący się w pobliżu Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich hotel Saint James, posiada bogatą ofertę SPA, która rozłożona jest na kilkuset metrach kwadratowych.

Pieciogwiazdkowy Hotel W Paryzu
Źródło: saint-james-paris.com

Le Grand Contrôle- hotel z królewską tradycją

Pragniesz przejść się ścieżkami, którymi przechadzały się koronowane głowy? Przenieść się do baroku? Już jest otwarty i jak pisano o nim w Financial Time, było to najbardziej oczekiwanie otwarcie hotelu na świecie. Le Grand Contrôle to hotel usytuowany w obszarze Wersalu. Ekskluzywna królewskość, w samym środku Pałacu Wersalskiego, majestatyczny przepych, a zarazem ciche i kameralne miejsce.

Luksusowy Hotel W Wersalu
Źródło: townandcountrymag.com

Le Grand Contrôle jest miejscem wyjątkowym na mapie Francji, dlatego zestawienie luksusowe hotele w Paryżu nie mogło go pominąć. Od centrum Paryża do zespołu pałacowego jest ok. 25 km. Choć jest to młody hotel, to duchem jest bardzo stary i tego ducha dawnych lat czuje się w murach każdego pokoju.

Luksusowy Hotel W Palacu W Paryzu
Źródło: townandcountrymag.com

Lokaj na wyłączność

Hotel znajduje się w pałacu, więc z pewnością poczujesz się wyjątkowo i osobliwie. Każdy pokój i apartament ma wystrój w XVIII-wiecznym stylu, ekskluzywny i luksusowy. Pokoje mają przepiękny widok na pałac i ogrody.

Bloomberg Quicktake

Każdy gość ma przydzielonego lokaja, który spełnia jego życzenia. Natomiast posiłki przygotowuje Alain Ducasse- laureat gwiazdki Michelin.

Goście hotelowi mają też prywatnego przewodnika i mogą wejść do pałacowych pokoi, które zazwyczaj są zamknięte dla odwiedzających Pałac Wersalski. Hotel posiada również luksusowe SPA.

Czyż nie jest to miejsce, w którym można poczuć się jak król? Przyjemność delektowania się urokami pałacu kosztuje od 2700 euro za noc.

Le Bristol- hotel z restauracją znaną na całym świecie

Kolejny luksusowy hotel to Le Bristol. Hotel ma bogatą i burzliwą historią, która zaczyna się w XVIII wieku. Natomiast przechodząc do bliższych nam czasów, to w latach 70. XX wieku hotel przejął dobrze znany niemiecki przedsiębiorca Oetker. Rodzina Oetker ma kilka hoteli w różnych miejscach globu. Le Bristol Paris jest luksusową wizytówką, położoną w 8. dzielnicy Paryża. W granicach tej dzielnicy znajduje się Pałac Elizejski, oficjalna rezydencja prezydenta Francji.

Pokoj Delux W Luksusowym Hotelu W Paryzu
Źródło: oetkercollection.com

Finałową scenę Wieku Niewinności Martina Scorsese nakręcono właśnie w Le Bristol. I to niejedyny jego udział w branży rozrywkowej.

Z hotelu jest blisko do wielu ciekawych miejsc. Wieża Eiffla znajduje się w odległości ok. 2 km, podobnie jak Luwr. Nieco dalej (ok. 3 km) są Kaplica Sainte-Chapelle oraz Ogród Luksemburski. Hotel jest usytuowany przy Rue du Faubourg Saint-Honoré, czyli ulicy, która słynie z luksusowych butików.

Konserwatywny styl, francuski szyk


Oetker Collection

Le Bristol często wymienia się nie tylko na liście najbardziej luksusowe hotele w Paryżu, lecz w całej Francji. Pokoje są w stylu klasycznym i konserwatywnym. Tworzą je jasne ściany, boazeria, wiszące złocone lustra, tkaniny w żywych kolorach, luksusowe stoły z drewna, antyczne meble i majestatyczne żyrandole.

Hotel posiada własny ogród, z geometrycznie przystrzyżonymi trawnikami, azaliami, magnoliami i drzewkami pomarańczy. Oferuje również niezwykłą przyjemność dla ciała i ducha, pod postacią SPA.

Le Bristol ma własną manufakturę czekolady oraz młyn, z którego mąka służy do wypieków dla gości hotelowych. O hotelowej restauracji Epicure (3 gwiazdki Michelin) krążą już legendy, dlatego głośno jest o niej nie tylko we Francji, lecz na całym świecie.

Wykwintne Dania W Najlepszych Hotelach W Paryzu
Źródło: oetkercollection.com

Typowo paryski styl hotelu, klasyczne smaki francuskiej kuchni i niezmiennie od dziesięcioleci obsługa na najwyższym poziomie sprawiają, że jest on zaliczany do najbardziej luksusowych hoteli w Paryżu.

Nocleg w Le Bristol kosztuje około 1900 euro za najtańszy pokój za noc. Natomiast apartament z widokiem na ogród, dla dwóch osób, kosztuje od 3100 euro za noc.

Każdy wymieniony hotel to pomysł na atrakcyjny i luksusowy pobyt w światowej stolicy mody. Z pewnością zrelaksujesz się w takim otoczeniu, a baterie zostaną naładowane.