Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych – marka Malongo

top 5 najpyszniejszych kaw mielonych

Kocham stare i wielopokoleniowe manufaktury, ponieważ wiem, iż prawdziwy luksus rodzi się latami. Moje Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych, pokazuje jak ważna jest tradycja w wytwarzaniu szczególnie dobrej jakościowo żywności.

Duże koncerny robią niezłą kawę, ale dla mas. Przy ogromnej światowej produkcji ciężko jest utrzymać wyśrubowane standardy dla największych smakoszy kawy.

Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych – Francuska marka Malongo i jej kawałek historii

Firma powstała w Nicei w 1934 roku. Produkując na początku 25 kg kawy, właściciele nie wiedzieli w jakim kierunku będą podążali. Niebawem produkcja wzrosła do 100 kg, co znaczyło o niebywałym smaku prażonego surowca oraz bardzo ludzkiej twarzy Malongo.

malongo top 5 pysznych kaw mielonych
Foto: https://www.malongo.com

Ta wielopokoleniowa manufaktura stawia na zaangażowanie własnych pracowników w swój rozwój. Jest to typowe podejście w wyrobie wysokiej jakości produktów. Malongo śledzi uważnie cały proces – od plantacji do parzenia kawy w filiżance.

Takie kontrolowanie składa się na całość sukcesu tej francuskiej marki. Każdy kto zajmuje się wypalaniem kawy, wie jak bardzo jest to skomplikowane. Dlatego stworzyć coś wyjątkowego jest niełatwo!

Technika i pakowanie

Malongo piecze jak stary dobry przepis nakazuje. Tylko stopniowe i powolne prażenie daje tradycyjny smak i tyle w tym temacie. O samym procesie można się rozpisywać, ale nie o tym w tym artykule.

Mnie osobiście urzekło opakowanie. Czarna próżniowo zamykana puszka z piękną kolorową etykietą marki. Niby nic – ale robi różnicę. Wielu moich znajomych zostało obdarowanych takimi pustymi już puszkami.

Dobre próżniowe zamknięcie powoduje długą przydatność wsypywanych tam produktów. Więc każdy po spożyciu, zatrzymuje je dla siebie!

Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych – Kenijska pychotka

top 5 pysznych kaw mielonych
Butik www.luxuryproducts.pl

Miejsce 5

Pięć gwiazdek na pięć możliwych w kwasowości, to nic innego jak Malongo Pur Kenya. Ponoć, to jedna z lepszych afrykańskich arabic! Uprawiana na plantacjach równiny Mont Kenia na zachodzie Nairobi.

Zawartość kofeiny to 1,36 %, gorycz i kwasowość, powoduje że jest zalecana do deserów czerwonymi owocami oraz cytrusów i sorbetów. I faktycznie jest to boskie połączenie…..

Pur Kenya jest lekko kwaskowata, o wyrafinowanym smaku należąca do odmiany czystego pochodzenia “Pures Origines”. To znaczy, że marka Malongo selekcjonuje tą kawę z najbardziej prestiżowych plantacji. I to jest powód dla którego umieściłem ją w Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych Malongo.

kenya kawa top 5
Foto: http://globalvillage.world/

W sklepie Luxury Products cena za 250 g, to 106 zł.

Arabica z Meksyku – Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych od Malongo

Miejsce 4

To naprawdę zanikająca odmiana kawa, więc ” spieszcie się pić dobrą kawę ”. Jest to meksykańska kawa szparagowa o dużych ziarnach. Zresztą zobaczcie na zdjęciu, widać różnicę między zwykłym ziarnem a Maragogipe.

kawa mielona top 5
Foto: http://www.blindcoffeeroasters.com

Od lat zawsze była poszukiwana w Europie. Jej hodowla, także nie jest łatwa, ponieważ może się rozwijać najlepiej powyżej 2000 stóp. Sam proces pieczenia to już wyższa szkoła jazdy, dedykowana tylko dla najlepszych.

Co powoduje, że Maragogype znalazła się w top 5 najpyszniejszych kaw mielonych w moim zestawieniu? Myślę, że unikalność oraz to że jest to zanikający produkt najwyższej jakości.

Kilka danych

Zawartość kofeiny to 1,17%, body 2 gwiazdki na 5 możliwych, gorycz 1 gwiazdka na 5, w końcu kwasowość – 3/5 daje świetny efekt. Sklepowa cena 103 zł

top 5 pyszne mielone kawy
Pyszna arabica – top 5 najpyszniejszych kaw mielonych

Ta stara odmiana botanicznej czystej kawy, ma delikatny owocowy smak. Producent sugeruje, aby pić ją razem ze słodkimi deserami i mlecznymi kremami. Załatwione – będzie Maragotype, będzie też super deserek….

A teraz czas na Brazylię – Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych

Miejsce 3

najpyszniejsze kawy mielone top 5
Brazylijska pyszność

Osobiście uwielbiam espresso, dlatego kawa Bresil Sul de Minas marki Malongo znalazła się na pudle! Jest to przepyszna, mocna brazylijska kawa o bogatym bukiecie, który pozostawia na długo smak w ustach.

Zawartość kofeiny 1,15%, bukiet 4 na 5 gwiazdek, goryczka 3/5 i w końcu kwaskowatość jedna gwiazdka na 5.

Tworzy doskonałe połączenie z deserami czekoladowymi oraz deserami o intensywnym, korzennym aromacie. Brazylijska kawa Bresil Sul de Minas Tworzy doskonałe połączenie z pysznymi deserami czekoladowymi oraz deserami o intensywnym, korzennym aromacie (anyż gwiazdkowaty, cynamon, imbir, goździki, orzech kokosowy).

Foto: http://beanhaus.eu/

Uwielbiam smaki czekoladowe oraz wyraziste espresso, dlatego ten produkt znalazła się w moim top 5 najpyszniejszych kaw mielonych. Cena za puszkę 250 gramową to 76 zł – na pewno warto!

Haitian Bluer – top 5 najpyszniejszych kaw mielonych firmy Malongo

Miejsce 2

Bardzo delikatny czarny napój bogów. Nazywany przez swoich wielbicieli ” Perłą Karaibów ”. Zawartość kofeiny to 1,34%, body 3 gwiazdki na 5 możliwych, kwaskowatość 3/5, no i w końcu gorycz – jedyne 2 gwiazdki na 5. Uprawiana na Haiti w tropikalnych górach swoim smakiem bardzo przypomina Blue Montain, oczywiście jest przy tym dużo tańsza. Większość miłośników kawy, w jej smaku wyraźnie czuje subtelną kwiatową nutę. I to sprawia, że jest bardzo cenionym produktem!

haiti kawa

Bardzo ważna sprawa. Haiti to kraj, który szczególnie w ostatnich latach doznał wielu cierpień, z przeróżnych powodów. Głównie to trzęsienie ziemi spowodowało ogromną biedę i ludzkie dramaty.

Dlatego kiedy kupujesz Haitian Bluer, dokładasz swoją własną cegiełkę dla ratowania ogromnej haitańskiej populacji. Jest tam bardzo wiele osób bez jakichkolwiek środków do życia, a to właśnie plantacje kawy zapewniają im godne życie. Nie zapominajmy o tym, jest to niezwykle istotna sprawa!

Foto: https://www.clintonfoundation.org

Sugerowana cena 106 zł, sprawia że stosunek jakości jest wyjątkowo dobry do ceny. Dlatego, między innymi ten wyrób znalazł się na 2 miejscu w moim Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych. A je!

Il numero uno – Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych Malongo

Miejsce 1 – złoty medal

Najdroższa z wszystkich wyżej wymienionych kaw, ale pijąc ją zapomnisz o cenie….Blue Montain rośnie na wschodnim krańcu Jamajki. Swoją nazwę wzięła od pasma Gór Błękitnych, gdzie jest jej najwięcej.

Na wysokości ponad 5500 stóp ma najlepsze warunku do naturalnego wzrostu. Jest tam bardzo gęsto, wilgotno i ponoć te miejsce jest błogosławione przez Boga. Hmmm, kiedy jej spróbujesz możesz to samo stwierdzić…..

Numer 1

Ciekawostką jest nadzór państwa nad oryginalnością tego czarnego napoju. Otóż, jamajski przemysł kawowy wyznaczył granicę geograficzną, który definiuje i klasyfikuje ją jako Blue Montain.

Ok trochę danych. Zawartość kofeiny 1,24%, bukiet 3/5 gwiazdek, gorycz 2/5 i kwaskowatość 3 gwiazdki na 5 możliwych. Zalecana do wszystkich deserów, szczególnie o subtelnym i delikatnym smaku.

To, że jest to jedna z najrzadszych i najbardziej pożądanych kaw na świecie juz wiecie. Ale wielce istotne jest tu samo palenie, które odbywa się w tradycyjny sposób. O tym, iż ziarna są selekcjonowane nie muszę wspominać!

Foto: https://www.whitfieldhall.com/

Cen to około 300 – 330 zł, co za puszkę 250 gram wydaje się być sporo. Jednak kiedy jej spróbujecie, będziecie wiedzieli za co fundujecie sobie furię smaków na podniebieniu.

Moje Top 5 najpyszniejszych kaw mielonych, opiera się wyłącznie o markę Malongo. Chociaż z ziaren, z których ta firma pali swoją kawę korzystają także inne manufaktury. Więc generalnie są one w światowym obiegu.

Oczywiście to już produkty premium, dlatego tak je trzeba klasyfikować. I tak naprawdę cena w stosunku do wartości jakie niesie ze sobą ta francuska przedwojenna manufaktura jest naprawdę nieważna.

Najważniejsze są smaki z całego świata, z nutami mórz, oceanów oraz słońca na którym wyrosło. To co Wam polecam, to przetestować chociaż jedną z tych wyjątkowych kaw.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz