Sztućce pozłacane smakują najlepiej, mniam mniam!

sztucce pozlacane

Co mają w sobie takiego sztućce pozłacane i w czym są lepsze od tradycyjnej wszędobylskiej stali nierdzewnej? Jeżeli nie wiesz, a kochasz prawdziwe smaki potraw – ten artykuł jest dla Ciebie! Zbytek czy zachcianka jest w tym przypadku zwykłym zazdrosnym pomówieniem i udowodnię, że ten produkty są prawdziwym rarytasem!

I tak na marginesie pozłacane, nie oznacza koloru. Tylko złoto naniesione na określony rodzaj materiału. Być może to szczegół, ale jakże ważny w moich rozważaniach….

Sztućce złote – pierwsze odczucie

Kiedy piszemy posty, często obserwuje brak kontaktu z rzeczywistością wielu ludzi. Wiem, sprzedajemy luksus i dosyć drogie towary….ale jeśli CI się to nie podoba nie krytykuj. W internecie jest demokracja, więc w każdej chwili możesz opuścić niewygodne dla Ciebie treści.

Bardzo często spotykam się z komentarzami typu: ” ale drożyzna – produkty dla złodziei ”, ” wieś tańczy, wieś śpiewa ”, ” a ja sobie pozłocę kibel ” itd…..

Ok, poniekąd rozumiem – mamy odruch obronny, w kontakcie z rzeczywistością której nie znamy. Tylko po co obrażać ludzi i markę, która robi zupełnie coś innego niż zwykły szablon?

I uwierzcie mi – osoby, które to kupują – to bardzo wyedukowani ludzi, którzy świetnie znają rynek luksusu.

Sztućce pozłacane i wrażenia estetyczne

Większość z nas na pierwszym miejscu stawia estetykę i klasę. Kochamy to co jest piękne i robi wrażenie na naszych gościach. Oczywiście marek i produktów jest cała masa i czasem ciężko nam odróżnić wysokiej jakości towar od zwykłej mizerii….

A co jeśli one są naprawdę lesze od sztućców ze srebra?

Sztućce pozłacane, które oferujemy to Clive Cristian Arthur Price of England. Ten znany międzynarodowy producent projektuje i tworzy naprawdę wyjątkowe dzieła sztuki jadalnianej. Nie wiem czy taka nazwa funkcjonuje, ale od dzisiaj będzie to luksusowa sztuka jadalniana….

Nie wprowadzamy do naszego butiku Luxury Products rzeczy, które nie powodują zachwytu i podniesienia tętna. Dlatego zdecydowaliśmy się na właśnie tą markę! Gdy tylko zobaczysz wyroby prosto od Clive Cristian, na pewno nie przejdziesz obok nich obojętnie.

noze widelce pozlacane 1
pozlacane sztucce gdzie kupic
sztucce pozlacane sklep

Sztućce pozłacane – w czym są lepsze?

No właśnie, pewnie myślicie dużo piszesz, ale powiedz w końcu o co biega w tymi sztućcami. Ok, już mówię…..

Większość sztućców jest wykonana z metali, które wchodzą w reakcję z pożywieniem. To temat bardzo szeroki, ale jedno jest pewne. Metale przedostają się do pożywienia, o czym mało z nas zdaje sobie z tego sprawę!

Czy sztućce pozłacane leczą?

Na pewno nie leczą, natomiast mają pro zdrowotne właściwości. Mało kto dzisiaj zwraca uwagę na to czym je i z jakiego materiału wykonane są jego akcesoria stołowe. Najczęściej to surowce wpływające negatywnie.

To powoduje alergie oraz szereg kłopotów, mieszania się żywności z metalami. Sztućce pozłacane i złoto jest metalem najmniej toksycznym i przez to bezpiecznym. Nawet wtedy, kiedy jego mikroskopijne cząsteczki wydostają się do jedzenia.

Już, wiesz dlaczego ludzie o zasobnym portfelu wybierają sztućce pozłacane, srebrne i posrebrzane. To nie jest wybryk, fanaberia i wyrzucanie kasy w błoto – tylko przemyślane zakupy.

widelec pozlacany
sztućce pozłacane oprócz designu mają coś więcej….
lyzka pozlacana
noz pozlacany

Sztućce pozłacane – testy na smak w ustach

Dr Zoe Laughlin z Instytutu Uniwersytetu w Londynie, przetestował łyżki wykonane z siedmiu materiałów, było to złoto, srebro, stal nierdzewna, cynk, miedź, cyna i chrom.

Każdy z 50 ochotników, został poproszony o ssanie łyżki i ocenę jej smaku. Po tym test powtórzono z różnymi środkami spożywczymi, aby sprawdzić jak te metale łączą się ze smakami słodkimi, słonymi i kwaśnymi.

I wiecie co? Złoto było najsmaczniejsze! Ponieważ jest najbardziej obojętnym metalem i nie ma wpływu na spożywane jedzenie. Testy jednoznacznie pokazują, iż jedząc sztućcami pozłacanymi nie czujesz żadnego smaku, oprócz smaku pożywienia. Niby oczywiste, ale nie zawsze….

Sztućce pozłacane a konserwacja

To nie są produkty, które wrzucisz do zmywarki i położysz się na kanapie czekając na koniec programu mycia. Jak wspomniałem to dzieła sztuki jadalnianej, więc dobrze zajmij się nimi!

Generalnie nie używaj past polerskich, szorstkich ściereczek i ostrej chemii, one tego nie lubią. Jeśli zdecydujesz się na sztućce pozłacane musisz wiedzieć, że ich konserwacja nie należy do najłatwiejszych.

Ale druga sprawa, że będziemy je używać, głównie na specjalne okazje. Stosunkowo niedrogą metodą jest polerka, tak jak w przypadku złota. Wystarczy zwykła ściereczka do złota oraz sok z cytryny.

Cena warta produktu

Teraz już wiesz, że sztućce pozłacane są warte swojej ceny, nie tylko ze względu na walory estetyczne. To najwyższej jakości materiał, który lubi nasz organizm i tak ważne dla nas pożywienie.

Piękno połączone z wysokiej jakości surowcem stanowi o luksusie. Śmiało można powiedzieć, iż Clive Cristian Arthur Price of England produkuje luksusowe produkty warte swojej ceny.

Zapisz