Luksusowe biurka nie biorą się z kosmosu

luksusowe biurka

Zauważyłem jak wiele marek wyciera sobie słowem LUKSUS swoje zmarnowane twarze. Poniekąd rozumiem ich desperację, ale nie rozumiem klienta końcowego który mocno w to wierzy. Bo czy luksusowe biurka w cenie 1500 zł za sztukę naprawdę istnieją?

Jeżeli kupujesz 10 letnie auto diesla z Niemiec, które według licznika ma przejechane 120 000 kilometrów, to bardzo mocno musisz w to wierzyć i tak właśnie jest z szeroko pojętym luksusem. Wyrób premium i super premium to bardzo wiele niuansów na które ostatecznie składa się cena.

W bardzo dużym stopniu to cena ustala to czy produkt jest ekskluzywny i na to zwracaj uwagę. Dzisiaj chcę poruszyć temat luksusowych biur i gabinetów, które często są wizytówką tego gdzie człowiek zajdzie w swojej pracy zawodowej.

Luksusowe biurka – niskie ceny za słabe wykonanie

Żeby była jasność artykuł jest o biurkach dedykowanych dla dyrektorów, prezesów i managerów. Nie mówimy tu o małych, składających się z kilku części lekkich meblach…..

Przeglądając oferty z internetu widziałem bardzo wiele ciekawych pozycji. Jednak większość to ” masowo produkowane ciacha z kremem ” – czyli wyroby z Azji. Taśmowo wyrabiane bardzo schematyczne i podobne do siebie meble.

Pochodzenie ważne jak rodowód!

Podzieliłbym je na dwie grupy, jedna z nich to nowoczesne ” luksusowe biurka ” – głównie oparte o schematyczne aluminiowe nogi oraz bardziej klasyczne na bazie drewna. Te drugie wyjątkowo przypominają drewno, co oczywiście jest bardzo mylące. Ponieważ głównie jest to masa wiórowa….z okleiną.

Generalnie tzw. ” luksusowe biurka ” z Chin kosztują nawet do 7 – 8 tysięcy złotych. Chociaż większość z nich oscyluje w granicach do 3 tysięcy złotych. Teraz, drogi kliencie pomyśl w jaki sposób zarabia producent z tak dalekiego kraju? Gdzie koszty transportu?

Odpowiedź jest bardzo prosta, są to bardzo tanie meble w wykonaniu, a sprzedający narzucają niebotycznie wysokie marże, za które Ty płacisz!

Luksusowe biurka – poznaj proszę producenta

O wszystkim decydują detale i niuanse. Dlatego nigdy nie generalizuję, ponieważ i w Chinach są prawdziwi producenci mebli. Nigdy nikogo nie można uogólniać i wrzucać do jednego worka….

Dlatego, gdy widzisz ofertę w sklepie internetowym sprawdź czy obok zdjęcia biurka jest nazwa producenta. Ktoś kto tworzy luksusowe biurka, na pewno się z nimi identyfikuje i mocno podkreśla swoją historię.

Szczera prawda lepsza niż oszustwo…

Marki uwielbiają pokazywać i mówić o sobie. Więc spójrz, czy jest tam nazwa, skąd pochodzi ta firma i co tak naprawdę sobą reprezentuje. Zresztą o wszystkim można dowiedzieć się od wujka Google….

Zazwyczaj tam gdzie jest tylko nazwa biurka, z reguły bardzo fantazyjna i nie ma przypisanego żadnego producenta jest to typowa masówa z Chin. Ok, ten temat jest wyczerpany!

luksusowe biurka mogą być Twoją wizytówką

Luksusowe biurka – skąd ta cena?

Na cenę tak jak wspomniałem składa się bardzo wiele niuansów. Pierwsza i chyba najważniejsza to użyte surowce. To one kreują prestiż mebla, nadają ton, szyk i cały blichtr. To właśnie one stanowią jaki jest ciężar, czyli stal, miedź, aluminium, żelazo, chrom oraz naturalne drewno.

Niesamowicie pachną gdy wchodzi się do biura, o czym świadczą użyte skóry. A także przyciągają jak magnez nasz wzrok, kiedy producent doda kryształów, czy 24 karatowego złota.

Never ending story

Materiały i produkt to niekończąca się historia, z wieloma gatunkami drzew jak baobab, wrzosiec, bubinga itd….odmiany metali i skór. Jednak, to nie wszystko co decyduje o cenie. Są manufaktury, które wyrabiają wiele półproduktów ręcznie. Cały proces tworzenia jest niezwykle czasochłonny a powstające luksusowe biurka są robione praktycznie tylko przez ludzi.

To dzisiaj bardzo cenna praktyka, dlatego doceń to oraz ludzi kochających swoją robotę! Nie wszystkie meble, które mamy w ofercie są ręcznie wykonywane. To już zależność i wybór marki.

Podkreślam, iż luksus jest ściśle związany z marką i ludźmi. Dlatego wiele z nich decyduje się na współpracę z dobrymi projektantami. Spora część ekskluzywnych biurek gabinetowych jest zaprojektowana przez znanych i cenionych twórców w świecie designu.

To celowy zamysł manufaktury, aby dane modele mebli były sygnowane przez wyjątkowych artystów. Więc, jest to następna składowa ceny o której chciałeś wiedzieć…..

Luksusowe biurka – niesamowite dodatki i akcesoria

W zasadzie mało co mnie dziwi. Skórzane blaty, kryształowe dodatki, 24 karatowe złoto, czy w końcu drzewo truskawkowe. Ale takie dodatki jak sejf w biurku, robią naprawdę miłe wrażenie i czynią prawdziwy luksus.

Nie jeden z posiadaczy takich mebli, chciałby mieć w swoim biurku elegancko schowany sejf, czy wysuwany dyskretny barek – jak to mówią ” MÓWISZ I MASZ!

Zautomatyzowane biurko?

To co mnie zaskoczyło na płaszczyźnie omawianego tematu to wysuwana automatycznie lampka w jednych z biurek marki Tecnoarredo. Omawiany model Orion, oprócz centralnego zamka, ( nie mylić z autem ) ma automatycznie wyjeżdżającą lampkę z blatu biurka, z pilotem!

Właściwie przy klasie tych mebli, na życzenie można zamówić wiele różnorodnych funkcjonalności i dodatków. Kwestia spojrzenia na projekt, swoje biuro, gabinet i tego co się oczekuje. No, ale od tego jest zespół Luxury Products.

Luksusowe biurka, to nie tylko surowce, designerzy, czy manufaktury. Ponieważ, mając pieniądze każda marka może stworzyć coś co nazwy się luksusem, a wcale nim nie będzie. Oprócz wielu wysiłków, potu, krwi i łez produkt musi mieć to coś w sobie.

Kiedy wchodzisz do takiego gabinetu, już wiesz i czujesz że masz do czynienia z prezencją i szykiem. Luksus się wyczuwa, inaczej się odbiera. Uświadamiam to sobie, kiedy wprowadzam każdą nową markę do naszego butiku.

Doświadczenie nauczyło nas, aby nie wszystko co się świeci nazywać złotem. Dlatego, nie z wszystkimi decydujemy się na współpracę. To klucz do tworzenia dobrego klimatu dla luksusu – uwierzcie mi!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij