Luksusowe biurka nie biorą się z kosmosu

luksusowe biurka

Zauważyłem jak wiele marek wyciera sobie słowem LUKSUS swoje zmarnowane twarze. Poniekąd rozumiem ich desperację, ale nie rozumiem klienta końcowego który mocno w to wierzy. Bo czy luksusowe biurka w cenie 1500 zł za sztukę naprawdę istnieją?

Jeżeli kupujesz 10 letnie auto diesla z Niemiec, które według licznika ma przejechane 120 000 kilometrów, to bardzo mocno musisz w to wierzyć i tak właśnie jest z szeroko pojętym luksusem. Wyrób premium i super premium to bardzo wiele niuansów na które ostatecznie składa się cena.

W bardzo dużym stopniu to cena ustala to czy produkt jest ekskluzywny i na to zwracaj uwagę. Dzisiaj chcę poruszyć temat luksusowych biur i gabinetów, które często są wizytówką tego gdzie człowiek zajdzie w swojej pracy zawodowej.

Luksusowe biurka – niskie ceny za słabe wykonanie

Żeby była jasność artykuł jest o biurkach dedykowanych dla dyrektorów, prezesów i managerów. Nie mówimy tu o małych, składających się z kilku części lekkich meblach…..

Przeglądając oferty z internetu widziałem bardzo wiele ciekawych pozycji. Jednak większość to ” masowo produkowane ciacha z kremem ” – czyli wyroby z Azji. Taśmowo wyrabiane bardzo schematyczne i podobne do siebie meble.

Pochodzenie ważne jak rodowód!

Podzieliłbym je na dwie grupy, jedna z nich to nowoczesne ” luksusowe biurka ” – głównie oparte o schematyczne aluminiowe nogi oraz bardziej klasyczne na bazie drewna. Te drugie wyjątkowo przypominają drewno, co oczywiście jest bardzo mylące. Ponieważ głównie jest to masa wiórowa….z okleiną.

Generalnie tzw. ” luksusowe biurka ” z Chin kosztują nawet do 7 – 8 tysięcy złotych. Chociaż większość z nich oscyluje w granicach do 3 tysięcy złotych. Teraz, drogi kliencie pomyśl w jaki sposób zarabia producent z tak dalekiego kraju? Gdzie koszty transportu?

Odpowiedź jest bardzo prosta, są to bardzo tanie meble w wykonaniu, a sprzedający narzucają niebotycznie wysokie marże, za które Ty płacisz!

biurka luksusowe
ekskluzywne i luksusowe biurka
biurko wyjatkowo luksusowe
luksusowe wloskie biurka
luksusowe biurka luxury products
eleganckie biurka
eleganckie i luksusowe biurka

Luksusowe biurka – poznaj proszę producenta

O wszystkim decydują detale i niuanse. Dlatego nigdy nie generalizuję, ponieważ i w Chinach są prawdziwi producenci mebli. Nigdy nikogo nie można uogólniać i wrzucać do jednego worka….

Dlatego, gdy widzisz ofertę w sklepie internetowym sprawdź czy obok zdjęcia biurka jest nazwa producenta. Ktoś kto tworzy luksusowe biurka, na pewno się z nimi identyfikuje i mocno podkreśla swoją historię.

Szczera prawda lepsza niż oszustwo…

Marki uwielbiają pokazywać i mówić o sobie. Więc spójrz, czy jest tam nazwa, skąd pochodzi ta firma i co tak naprawdę sobą reprezentuje. Zresztą o wszystkim można dowiedzieć się od wujka Google….

Zazwyczaj tam gdzie jest tylko nazwa biurka, z reguły bardzo fantazyjna i nie ma przypisanego żadnego producenta jest to typowa masówa z Chin. Ok, ten temat jest wyczerpany!

wloskie biurka eleganckie
luksusowe biurka mogą być Twoją wizytówką
wloskie biurka luksusowe
luksus biurko
skorzane luksusowe biurka

Luksusowe biurka – skąd ta cena?

Na cenę tak jak wspomniałem składa się bardzo wiele niuansów. Pierwsza i chyba najważniejsza to użyte surowce. To one kreują prestiż mebla, nadają ton, szyk i cały blichtr. To właśnie one stanowią jaki jest ciężar, czyli stal, miedź, aluminium, żelazo, chrom oraz naturalne drewno.

Niesamowicie pachną gdy wchodzi się do biura, o czym świadczą użyte skóry. A także przyciągają jak magnez nasz wzrok, kiedy producent doda kryształów, czy 24 karatowego złota.

Never ending story

Materiały i produkt to niekończąca się historia, z wieloma gatunkami drzew jak baobab, wrzosiec, bubinga itd….odmiany metali i skór. Jednak, to nie wszystko co decyduje o cenie. Są manufaktury, które wyrabiają wiele półproduktów ręcznie. Cały proces tworzenia jest niezwykle czasochłonny a powstające luksusowe biurka są robione praktycznie tylko przez ludzi.

To dzisiaj bardzo cenna praktyka, dlatego doceń to oraz ludzi kochających swoją robotę! Nie wszystkie meble, które mamy w ofercie są ręcznie wykonywane. To już zależność i wybór marki.

Podkreślam, iż luksus jest ściśle związany z marką i ludźmi. Dlatego wiele z nich decyduje się na współpracę z dobrymi projektantami. Spora część ekskluzywnych biurek gabinetowych jest zaprojektowana przez znanych i cenionych twórców w świecie designu.

To celowy zamysł manufaktury, aby dane modele mebli były sygnowane przez wyjątkowych artystów. Więc, jest to następna składowa ceny o której chciałeś wiedzieć…..

biurko bardzo luksusowe
luksusowe biurko z drewna
luksusowe meble biurka
Luksusowe biurka – niesamowite dodatki i akcesoria

W zasadzie mało co mnie dziwi. Skórzane blaty, kryształowe dodatki, 24 karatowe złoto, czy w końcu drzewo truskawkowe. Ale takie dodatki jak sejf w biurku, robią naprawdę miłe wrażenie i czynią prawdziwy luksus.

Nie jeden z posiadaczy takich mebli, chciałby mieć w swoim biurku elegancko schowany sejf, czy wysuwany dyskretny barek – jak to mówią ” MÓWISZ I MASZ!

Zautomatyzowane biurko?

To co mnie zaskoczyło na płaszczyźnie omawianego tematu to wysuwana automatycznie lampka w jednych z biurek marki Tecnoarredo. Omawiany model Orion, oprócz centralnego zamka, ( nie mylić z autem ) ma automatycznie wyjeżdżającą lampkę z blatu biurka, z pilotem!

Właściwie przy klasie tych mebli, na życzenie można zamówić wiele różnorodnych funkcjonalności i dodatków. Kwestia spojrzenia na projekt, swoje biuro, gabinet i tego co się oczekuje. No, ale od tego jest zespół Luxury Products.

biurko luksusowe
luksusowe biurka z wloch
luksusowe biurko wloskie
ekskluzywne biurka wloskie
ekskluzywne biurko z wloch

Luksusowe biurka, to nie tylko surowce, designerzy, czy manufaktury. Ponieważ, mając pieniądze każda marka może stworzyć coś co nazwy się luksusem, a wcale nim nie będzie. Oprócz wielu wysiłków, potu, krwi i łez produkt musi mieć to coś w sobie.

Kiedy wchodzisz do takiego gabinetu, już wiesz i czujesz że masz do czynienia z prezencją i szykiem. Luksus się wyczuwa, inaczej się odbiera. Uświadamiam to sobie, kiedy wprowadzam każdą nową markę do naszego butiku.

Doświadczenie nauczyło nas, aby nie wszystko co się świeci nazywać złotem. Dlatego, nie z wszystkimi decydujemy się na współpracę. To klucz do tworzenia dobrego klimatu dla luksusu – uwierzcie mi!

Zapis

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz