Srebrna cukiernica – cena jaką trzeba zapłacić za luksus

srebrna cukiernica

Niektórzy z nas pamiętają, jak u babci na stole stała piękna srebrna cukiernica. To właśnie ten subtelny przedmiot dawał niepowtarzalny klimat. Wiele razy słyszeliśmy historię, jak z całego dobytku uratowano cenne rodzinne srebra. To nad wyraz subtelny i bardzo osobliwy przedmiot, który zajmuje na naszych stołach wyjątkowe miejsce. Kojarzy nam się z ciepłem i domem, a są to wspomnienia najważniejsze!

To prawda, ponieważ często wyroby wykonane z tego cennego metalu są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dla ludzi to inwestycja na stulecia oraz świetna dywersyfikacja portfela. Wkład w dobra rodzinne to zwyczaj coraz częściej zaniedbywany, a szkoda – ponieważ to świadczy o nas samych, o naszej tradycji i minionych pokoleniach.

srebna włoska cukiernica

Srebrna cukiernica włoskiego producenta Schavion sklep luxuryproducts.pl

Cukiernica srebrna – dostępne próby

Najczęściej spotykane to 925 i 800, czyli pierwsza i trzecia próba. Srebro oznaczone symbole 925 zawiera 92,5 % czystego srebra. Natomiast 800 już tylko 80% czystego metalu szlachetnego. Producenci robią tak, ponieważ srebro samo w sobie jest miękkim surowcem. Dlatego dodają innych metali, aby nadać produktom odpowiednią trwałość i długość użytkowania.

Wybieramy tylko takie marki, które stosują Europejskie i światowe certyfikaty. To bardzo ważne, w dobie oszustów i wielu podrabianych produktów, głównie ze wschodu musimy podejmować kroki zaradcze. Interesują nas tylko sprawdzone firmy, bo tylko takie możemy polecić naszym zaufanym klientom. To jeden z naszych sekretów wyjątkowo dobrych relacji partnerskich!

cukiernice ze srebra

Nowoczesna srebrna cukiernica – marka Zanetto

Srebrna cukiernica 925 jest częściej poszukiwana niż ta z symbolem 800. Oczywiście nie należy przykładać aż tak wielkiej wagi do próby. Najważniejsza jest jakość wykonania oraz ostateczne wykończenie towaru.

Ile musimy zapłacić za taki produkt jak srebrna cukiernica?

Za prostą cukiernicę bez przykrywki próby 800 o gramaturze 80 – 100 g, zapłacimy około 500 – 600 złotych. Jeżeli chodzi o próbę 925 w podobnej gramaturze wydamy od 600 do 700 złotych.

Tak więc koszty przy mniejszych wyrobach będą niewiele większe a dostaniemy za to lepszą próbę. Cukiernica ze srebra z przykrywką ważąca od 220 do 260 gramów w bardziej luksusowej wersji 925 to wydatek rzędu około 2200 zł brutto.

cukiernice ze srebra

Srebrna cukiernica z przykrywką to klasyka sama w sobie!

Ten sam egzemplarz z oznaczeniem 800 będzie już 300 – 400 zł tańszy. Dlatego przy dużych i ciężkich towarach różnice w cenie będą bardziej odczuwalne.

Tak jak dwa podobne apartamenty mogą bardzo różnić się ceną, tak i wyroby ze srebra każdego producenta. Na składową opłaty wpływa wiele czynników. Ważna jest użyta stal, wykończenie, a także czas poświęcony na detale.

Proste przedmioty wymagają mniej energii na stylizacje i niuanse. Te wzorowane na baroku czy innych epokach potrzebują więcej pracy. Wiele z nich to ręczna ciężka praca, dlatego ceny naprawdę bardzo różnie kształtują się na całym świecie – sprawdź ceny.

ze srebra cukiernica

Włoski design – producent Zanetto

Ponad to, produkty takie jak srebrna cukiernica uzależnione są od danej wartości srebra. A więc notowania giełdowe oraz aktualny kurs walut może znacznie wpłynąć na międzynarodowe ceny. Kochamy stare Europejskie manufaktury, dlatego wybieramy tylko prawdziwe i szczere marki. I takie też staramy się oferować Państwu.

Zaufanie jest najważniejsze, dlatego żeby sprzedawać najwyższej jakości wyroby w tym srebrne cukiernice, potrzebne są partnerskie długie lata współpracy. I to głównie z najlepszymi manufakturami, wytwarzającymi srebrne produkty. To procentuje, dlatego wiemy i jesteśmy świadomi tego, co tak naprawdę oferujemy swoim konsumentom.

To bardzo wysoka jakość, poparta latami szukania najlepszych rozwiązań i ręcznej pracy! Jedno jest pewne – srebrna cukiernica to rzecz niezwykle wyjątkowa, która może służyć nie tylko nam, ale także naszym wnukom. Moim zdaniem to jest istotne i niezwykle ważne.

Zapisz

Udostępnij