Srebrna cukiernica – cena jaką trzeba zapłacić za luksus

srebrna cukiernica

Niektórzy z nas pamiętają, jak u babci na stole stała piękna srebrna cukiernica. To właśnie ten subtelny przedmiot dawał niepowtarzalny klimat. Wiele razy słyszeliśmy historię, jak z całego dobytku uratowano cenne rodzinne srebra. To nad wyraz subtelny i bardzo osobliwy przedmiot, który zajmuje na naszych stołach wyjątkowe miejsce. Kojarzy nam się z ciepłem i domem, a są to wspomnienia najważniejsze!

To prawda, ponieważ często wyroby wykonane z tego cennego metalu są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dla ludzi to inwestycja na stulecia oraz świetna dywersyfikacja portfela. Wkład w dobra rodzinne to zwyczaj coraz częściej zaniedbywany, a szkoda – ponieważ to świadczy o nas samych, o naszej tradycji i minionych pokoleniach.

Co stół to obyczaj

Dzisiaj coraz częściej możemy obserwować jak odchodzi się od kompletowania zastawy stołowej. Szybkie życie, krótkie gadki przy stole, patrzenie w telefon i brak kontaktu z pozostałymi ludźmi przy stole. To jest nasza przyszłość, którą należy w jakimś stopniu przełamać.

I to właśnie zawsze posiedzenia rodzinne sprawiały o tym, że pokolenia mogły ze sobą spędzać wspólny czas. Srebrna cukiernica jest poniekąd jednym z symboli, który na tym nakryciu się znajdował. To ewidentny znak czasu, który jednak przemija. Może nie bezpowrotnie, ponieważ w wielu domach nasi klienci używają całych zastaw, łącznie z cukiernicami. Ale widać, iż nadchodzi ” nowe ”.

srebna włoska cukiernica
Srebrna cukiernica włoskiego producenta Schavion sklep luxuryproducts.pl
cukiernica wykonana ze srebra
cukiernica ze srebra hefra

Srebrna cukiernica – dostępne próby

Najczęściej spotykane to 925 i 800, czyli pierwsza i trzecia próba. Srebro oznaczone symbole 925 zawiera 92,5 % czystego srebra. Natomiast 800 już tylko 80% czystego metalu szlachetnego. Producenci robią tak, ponieważ srebro samo w sobie jest miękkim surowcem. Dlatego dodają innych metali, aby nadać produktom odpowiednią trwałość i długość użytkowania.

Wybieramy tylko takie marki, które stosują Europejskie i światowe certyfikaty. To bardzo ważne, w dobie oszustów i wielu podrabianych produktów, głównie ze wschodu musimy podejmować kroki zaradcze. Interesują nas tylko sprawdzone firmy, bo tylko takie możemy polecić naszym zaufanym klientom. To jeden z naszych sekretów wyjątkowo dobrych relacji partnerskich!

Symbol na produkcie

To o czym pisze, to istotny aspekt przy zakupie srebrnej cukiernicy. Szukanie tańszych okazji może zakończyć się klapą i stratą pieniędzy. Ponieważ dzisiaj masowo można drukować na dobrej jakości papierze wszelkie certyfikaty i dokumenty. Oczywiście jest jeszcze hologram, ale finalnie trudniej wybić symbol na materiale, niż zrobić druk.

A najlepiej gdy srebrna cukiernica, którą chcemy nabyć ma jedno i drugie. Czyli jak najwięcej dokumentów poświadczających, o tym że jest prawdziwa. Należy tego pilnować jak oka w głowie, tak aby później mieć prawdziwą przyjemność z użytkowania takiego towaru.

Srebrna cukiernica 925 jest częściej poszukiwana niż ta z symbolem 800. Oczywiście nie należy przykładać aż tak wielkiej wagi do próby. Najważniejsza jest jakość wykonania oraz ostateczne wykończenie towaru.

Srebrna cukiernica – Ile musimy zapłacić za taki produkt?

Za prostą cukiernicę bez przykrywki próby 800 o gramaturze 80 – 100 g, zapłacimy około 500 – 600 złotych. Jeżeli chodzi o próbę 925 w podobnej gramaturze wydamy od 600 do 700 złotych.

Tak więc koszty przy mniejszych wyrobach będą niewiele większe a dostaniemy za to lepszą próbę. Cukiernica ze srebra z przykrywką ważąca od 220 do 260 gramów w bardziej luksusowej wersji 925 to wydatek rzędu około 2200 zł brutto.

cukiernica srebrna
Srebrna cukiernica z przykrywką to klasyka sama w sobie!
cukiernica hefra

Ten sam egzemplarz z oznaczeniem 800 będzie już 300 – 400 zł tańszy. Dlatego przy dużych i ciężkich towarach różnice w cenie będą bardziej odczuwalne.

Dwa różne produkty, dwie różne ceny

Tak jak dwa podobne apartamenty mogą bardzo różnić się ceną, tak i wyroby ze srebra każdego producenta. Na składową opłaty wpływa wiele czynników. Ważna jest użyta stal, wykończenie, a także czas poświęcony na detale.

Proste przedmioty wymagają mniej energii na stylizacje i niuanse. Te wzorowane na baroku czy innych epokach potrzebują więcej pracy. Wiele z nich to ręczna ciężka praca, dlatego ceny naprawdę bardzo różnie kształtują się na całym świecie – sprawdź ceny.

Srebrna cukiernica – nowoczesny design

Wszyscy kojarzą wyrób na cukier wykonany ze srebra, jako coś antycznego i bardzo drogiego. Oczywiście jest to pierwsze skojarzenie, ale czy do końca prawdziwe? Niekoniecznie, bowiem dzisiaj produkuje się coraz więcej asortymentu bardzo designerskiego.

Nowoczesność wkrada się w umysłu projektantów i to oni decydują o nowych liniach oraz wyglądzie wyrobów. Srebrna cukiernica dzisiaj, nie musi przypominać finezyjnej przedwojennej zastawy, ani tym bardziej ciężkich masywnych produktów. Może też być lekka w swojej formie, a także cieszyć użytkowników nowatorskich stołów.

Światowe trendy

W XX i XXI wieku przyszedł czas na minimalizm i design. Surowe i chłodne formy, budzą coraz większe zainteresowanie konsumenta. Dlatego wiele międzynarodowych marek składnia się w kierunku nowego pokolenia. A młodzi chcą ekscentryzmu, minimalizmu i odrobiny szaleństwa. Dlatego widzimy tak wiele dziwnych, ale często pięknych produktów.

Srebrna cukiernica może być nowoczesna i bardzo ciekawa. Nie musi być w stylu antycznym, aby podobać się i gościć na naszych stołach. Wybór zależy od Nas, a nowe pokolenia chcą czegoś bardzo nowoczesnego. To ukłon w stronę ich wyborów, które należ uszanować, ale także podążać w tym kierunku.

ze srebra cukiernica
Włoski design – producent Zanetto
23a

Srebrna Cukiernica – pochodzenie marek

Produkty takie jak srebrna cukiernica uzależnione są od danej wartości srebra. A więc notowania giełdowe oraz aktualny kurs walut może znacznie wpłynąć na międzynarodowe ceny. Kochamy stare Europejskie manufaktury, dlatego wybieramy tylko prawdziwe i szczere marki. I takie też staramy się oferować Państwu.

Zaufanie jest najważniejsze, dlatego żeby sprzedawać najwyższej jakości wyroby,w tym srebrne cukiernice, potrzebne są partnerskie długie lata współpracy. I to głównie z najlepszymi manufakturami, wytwarzającymi srebrne produkty. To procentuje, dlatego wiemy i jesteśmy świadomi tego, co tak naprawdę oferujemy swoim konsumentom.

To bardzo wysoka jakość, poparta latami szukania najlepszych rozwiązań i ręcznej pracy! Jedno jest pewne – srebrna cukiernica to rzecz niezwykle wyjątkowa, która może służyć nie tylko nam, ale także naszym wnukom. Moim zdaniem to jest istotne i niezwykle ważne.

Po co to wszystko

Srebrna cukiernica to swojego rodzaju symbol domu, rodziny i więzi. Jest to nieodzowna część na naszych pięknie udekorowanych stołach. Dlatego podążajmy za tradycją oraz inspirujmy się przyszłością. Tylko korelacja nowego ze starym może przynieść wymierne korzyści. Lata projektowania sprawiły, iż produkt się zmieniał – ale finalnie cukiernica jest pewnego rodzaju synonimem środka stołu.

Od ponad 8 lat kompletujemy luksusową zastawę stołową dla naszych klientów. Srebrna cukiernica to jeden z ważniejszych elementów układanki, dlatego jestem świadomy o istocie tego towaru. Na pewno jest to gwóźdź programu na stole, dlatego dla mnie osobiście jest tak ważna. Bądźmy świadomi, tego co powinno znajdować się w eleganckim zestawie ze srebra, porcelany czy ceramiki.

Interesuje Cię srebrna cukiernica – koniecznie napisz biuro@luxuryproducts.pl

Zapisz