Prezenty marynistyczne – moje luksusowe inspiracje

prezenty marynistyczne

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się szukać pomysłu na prezenty marynistyczne, ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Gdy masz w domu pasjonata mórz i oceanów, który właśnie ma urodziny – zaczynasz rozglądać się za czymś oryginalnym i wyjątkowym. No właśnie podkreślam słowo wyjątkowym, ponieważ większość produktów na naszym rynku to zwykła tandeta.

Prezenty marynistyczne – mały przegląd najbardziej popularnych pomysłów

To co rzuca się w oczy to różnego rodzaju wyglądające na mosiężne sekstanty, kompasy, busole oraz inne przyrządy służące do nawigacji. Zazwyczaj są to repliki, albo wykonane w Azji narzędzia marynistyczne sprytnie je udające.

Czy działają, czy nie – w większości przypadków tak. Natomiast wszystkie mają jedną wspólną cechę, są strasznie do siebie podobne. Złoty kolor w drewnianym pudełku. Coś co bardzo ma przypominać stare odległe czasy i przy okazji ma być cool!

A dlaczego to ma być schemat?

Ja nie kupuję tego pomysłu na prezenty marynistyczne. Dla mnie to bardzo szablonowe rzeczy, które napotykam wszędzie. Trudniej jest znaleźć coś, co wzbudzi pożądania u osoby obdarowywanej. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz taki, który zaskoczy swoją oryginalnością.

Czy to będzie klasyczny upominek marynistyczny, czy bardziej nowoczesny. To musi być ręcznie wytwarzany produkt, a jeśli nie ręcznie to przynajmniej wysokiej jakości. Wszyscy szukamy dzisiaj świetnych marek, ale tak naprawdę za większością kryje się byle jakość.

Prezenty marynistyczne – moja lista

Od lat staramy się wynajdować marki, których nie ma w innych sklepach. Bardzo skrupulatnie szukamy takich perełek na całym świecie. Jedną z nich, którą odkryliśmy jest manufaktura Virtus 1945. Ta Hiszpańska firma specjalizuje się w tworzeniu eleganckich produktów z brązu.

W swojej bardzo bogatej ofercie ma między innymi towary idealne na prezenty marynistyczne. Te które dla Was wybrałem, związane są ze sterem, kotwicą i rybakiem. Być może wzory nieco powtarzalne, ale wplecione w nieszablonowe pomysły. Bo czy łyżka do butów z kołem sterowym – nie jest czymś zaskakującym?

marynarskie prezenty

marynistyczne upominki dla niego

gifty dla marynarza

Prezenty marynistyczne – morskie i oceaniczne żyjątka z porcelany

RG Porcellane to włoska marka o której jest cały obszerny artykuł. To co mogę powiedzieć o niej, to same pozytywy. Wszystkie produkty, które zamawiali nasi klienci zostały wykonane najdokładniej jak tylko się da. Połączenie porcelany ze złotem i kryształkami Swarovskiego daje niesamowity efekt końcowy.

Tak osobliwe i urocze przedmioty, na pewno dostarczą wielu emocji osobie która to dostanie. Moim zdaniem, jest to coś naprawdę wyjątkowego, w dodatku porządnie pakowane. Aha, przy okazji pakowania – od kiedy proponujemy tę usługę wyłącznie we włoski papier ozdobny, widzimy coraz większe zadowolenie naszych klientów. Na pewno jest to dodatkowy atut przy wręczaniu upominku!

 

Prezenty marynistyczne – wystrój wnętrz

Upominki dla drugiej osoby, to nie tylko bibeloty i gadżety. Często produkt użytku codziennego jak lampka, świecznik, czy stylowa ramka na zdjęcia o wiele więcej radości, niż tylko ozdoba. Tutaj wybrałem włoskiego producenta ceramiki. F.L. Orgia jest klasycznym przykładem wielopokoleniowej tradycyjnej manufaktury projektującej piękne ceramiczne wzory.

Motywy, jakie przewijają się w produktach tej marki to głównie muszle oraz elementy rafy koralowej. Wszystko bardzo zgrabnie i umiejętnie wkomponowane – tworzy jedną oryginalną całość. Oceaniczne lustra, wazony, czy pudełka na biżuterię to świetne pomysły na prezenty marynistyczne. Bo przecież, nie wszystko musi kojarzyć się ze statkiem….

Prezenty marynistyczne – akcesoria do alkoholu dla niego

Często upominek dla mężczyzny jednoznacznie kojarzony jest a alkoholem. Tak jest i w tym przypadku. Hiszpańska marka Credan Sa to marka wytwarzająca rzeczy piękne, z wysokiej jakości materiałów. Te dwa barki, które Wam przedstawiam wykonane są z następujących materiałów: drewno, stop cynku, skóra, 24 karatowe złoto, czy szkło.

Jeden z nich jest dedykowany do degustacji wódki, drugi do brandy. Cape Horn to ukłon w stronę granicy między Pacyfikiem a Atlantykiem. Miejsce magiczne, bardzo trudne ze względu na złe warunki atmosferyczne. Barek od wódki nazywa się Cape Dezhnev, to z kolei najbardziej wschodni punkt Azji.

Nazewnictwo nie jest przypadkowe i zawsze niesie inspirujące historie, o których obdarowywana osoba może opowiadać przy kieliszku, czy lampce dobrego alkoholu.

Prezenty marynistyczne – absolutne pewniaki

Miałem pominąć klasyki, czyli różnego rodzaju busole, kompasy, zegary słoneczne i klepsydry. Ale moim drodzy, to jest tak silnie związane z morzem i wodą, że nie dam razy. To naprawdę przykłady często powtarzających się produktów. Natomiast jest tu jedna zasadnicza różnica! Otóż te wszystkie towary są wytwarzane przez Europejskie manufaktury i tego się trzymamy tworząc od ponad 8 lat markę Luxury Products.

Te klasyki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy detal i szczegół. Ważne jest tu ręczne tworzenie od podstaw. To jak stara dobra szkoła wytwarzania kutra, jeden błąd i powstaje bubel. Dlatego unikamy masowych towarów, czegoś zupełnie nie pasującego do tak zacnego tematu i to jest czysty luksus. Zresztą zobaczcie sami i oceńcie, czy Wam się podoba!

prezenty marynistyczne nie muszą być szablonowe

Zawsze, kierując się wyborem dobrego prezentu myślę o jego wyjątkowości i oryginalności. Są to główne kryteria, dla których szukam inspiracji do mojego sklepu. Dlatego, większość z umieszczonych tu produktów spełnia te warunki. I z całą odpowiedzialnością mogę je polecić dla kogoś, kto szuka czegoś innego.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij