Prezenty marynistyczne – moje luksusowe inspiracje

prezenty marynistyczne

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się szukać pomysłu na prezenty marynistyczne, ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Gdy masz w domu pasjonata mórz i oceanów, który właśnie ma urodziny – zaczynasz rozglądać się za czymś oryginalnym i wyjątkowym. No właśnie podkreślam słowo wyjątkowym, ponieważ większość produktów na naszym rynku to zwykła tandeta.

Prezenty marynistyczne – mały przegląd najbardziej popularnych pomysłów

To co rzuca się w oczy to różnego rodzaju wyglądające na mosiężne sekstanty, kompasy, busole oraz inne przyrządy służące do nawigacji. Zazwyczaj są to repliki, albo wykonane w Azji narzędzia marynistyczne sprytnie je udające.

Czy działają, czy nie – w większości przypadków tak. Natomiast wszystkie mają jedną wspólną cechę, są strasznie do siebie podobne. Złoty kolor w drewnianym pudełku. Coś co bardzo ma przypominać stare odległe czasy i przy okazji ma być cool!

A dlaczego to ma być schemat?

Ja nie kupuję tego pomysłu na prezenty marynistyczne. Dla mnie to bardzo szablonowe rzeczy, które napotykam wszędzie. Trudniej jest znaleźć coś, co wzbudzi pożądania u osoby obdarowywanej. Produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz taki, który zaskoczy swoją oryginalnością.

Czy to będzie klasyczny upominek marynistyczny, czy bardziej nowoczesny. To musi być ręcznie wytwarzany produkt, a jeśli nie ręcznie to przynajmniej wysokiej jakości. Wszyscy szukamy dzisiaj świetnych marek, ale tak naprawdę za większością kryje się byle jakość.

Prezenty marynistyczne – moja lista

Od lat staramy się wynajdować marki, których nie ma w innych sklepach. Bardzo skrupulatnie szukamy takich perełek na całym świecie. Jedną z nich, którą odkryliśmy jest manufaktura Virtus 1945. Ta Hiszpańska firma specjalizuje się w tworzeniu eleganckich produktów z brązu.

W swojej bardzo bogatej ofercie ma między innymi towary idealne na prezenty marynistyczne. Te które dla Was wybrałem, związane są ze sterem, kotwicą i rybakiem. Być może wzory nieco powtarzalne, ale wplecione w nieszablonowe pomysły. Bo czy łyżka do butów z kołem sterowym – nie jest czymś zaskakującym?

marynarskie prezenty
marynistyczne upominki dla niego

gifty dla marynarza

Prezenty marynistyczne – morskie i oceaniczne żyjątka z porcelany

RG Porcellane to włoska marka o której jest cały obszerny artykuł. To co mogę powiedzieć o niej, to same pozytywy. Wszystkie produkty, które zamawiali nasi klienci zostały wykonane najdokładniej jak tylko się da. Połączenie porcelany ze złotem i kryształkami Swarovskiego daje niesamowity efekt końcowy.

Tak osobliwe i urocze przedmioty, na pewno dostarczą wielu emocji osobie która to dostanie. Moim zdaniem, jest to coś naprawdę wyjątkowego, w dodatku porządnie pakowane. Aha, przy okazji pakowania – od kiedy proponujemy tę usługę wyłącznie we włoski papier ozdobny, widzimy coraz większe zadowolenie naszych klientów. Na pewno jest to dodatkowy atut przy wręczaniu upominku!

muszla prezenty marynistyczne 1
prezenty marynistcyzne ryba
prezent dla marynarza 2
prezent dla zeglarza 1
upominek dla marynarza
Prezenty marynistyczne – wystrój wnętrz

Upominki dla drugiej osoby, to nie tylko bibeloty i gadżety. Często produkt użytku codziennego jak lampka, świecznik, czy stylowa ramka na zdjęcia o wiele więcej radości, niż tylko ozdoba. Tutaj wybrałem włoskiego producenta ceramiki. F.L. Orgia jest klasycznym przykładem wielopokoleniowej tradycyjnej manufaktury projektującej piękne ceramiczne wzory.

Motywy, jakie przewijają się w produktach tej marki to głównie muszle oraz elementy rafy koralowej. Wszystko bardzo zgrabnie i umiejętnie wkomponowane – tworzy jedną oryginalną całość. Oceaniczne lustra, wazony, czy pudełka na biżuterię to świetne pomysły na prezenty marynistyczne. Bo przecież, nie wszystko musi kojarzyć się ze statkiem….

marynistyczne upominki dla niej
morskie lampy na prezenty
morskie prezenty
oceaniczne ozdoby
oceaniczne upominki

Prezenty marynistyczne – akcesoria do alkoholu dla niego

Często upominek dla mężczyzny jednoznacznie kojarzony jest a alkoholem. Tak jest i w tym przypadku. Hiszpańska marka Credan Sa to marka wytwarzająca rzeczy piękne, z wysokiej jakości materiałów. Te dwa barki, które Wam przedstawiam wykonane są z następujących materiałów: drewno, stop cynku, skóra, 24 karatowe złoto, czy szkło.

Jeden z nich jest dedykowany do degustacji wódki, drugi do brandy. Cape Horn to ukłon w stronę granicy między Pacyfikiem a Atlantykiem. Miejsce magiczne, bardzo trudne ze względu na złe warunki atmosferyczne. Barek od wódki nazywa się Cape Dezhnev, to z kolei najbardziej wschodni punkt Azji.

Nazewnictwo nie jest przypadkowe i zawsze niesie inspirujące historie, o których obdarowywana osoba może opowiadać przy kieliszku, czy lampce dobrego alkoholu.

upominki marynistyczne dla niego

alternatywny

Prezenty marynistyczne – absolutne pewniaki

Miałem pominąć klasyki, czyli różnego rodzaju busole, kompasy, zegary słoneczne i klepsydry. Ale moim drodzy, to jest tak silnie związane z morzem i wodą, że nie dam razy. To naprawdę przykłady często powtarzających się produktów. Natomiast jest tu jedna zasadnicza różnica! Otóż te wszystkie towary są wytwarzane przez Europejskie manufaktury i tego się trzymamy tworząc od ponad 8 lat markę Luxury Products.

Te klasyki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy detal i szczegół. Ważne jest tu ręczne tworzenie od podstaw. To jak stara dobra szkoła wytwarzania kutra, jeden błąd i powstaje bubel. Dlatego unikamy masowych towarów, czegoś zupełnie nie pasującego do tak zacnego tematu i to jest czysty luksus. Zresztą zobaczcie sami i oceńcie, czy Wam się podoba!

klepsydra morska
prezenty marynistyczne nie muszą być szablonowe
morska klepsydra
zegar

Zawsze, kierując się wyborem dobrego prezentu myślę o jego wyjątkowości i oryginalności. Są to główne kryteria, dla których szukam inspiracji do mojego sklepu. Dlatego, większość z umieszczonych tu produktów spełnia te warunki. I z całą odpowiedzialnością mogę je polecić dla kogoś, kto szuka czegoś innego.

Zapisz

Zapisz

Zapisz