Porcelanowe anioły – włoska RG Porcellane

porcelana anioły

W 1973 roku powstała włoska manufaktura RG Porcellane, kiedy jej właściciel wpadł na pomysł aby wytwarzać przepiękne porcelanowe anioły. Magiczne figurki uosabiające coś więcej niż teraźniejsze życie na ziemi.

Wszystko rozpoczyna się od prawdziwej gliny oraz kształtowania pierwowzorów, tego co ma powstać. Włoscy mistrzowie rzemieślnictwa szkicują porcelanowe anioły, by następnie przenosić je na prawdziwy prototyp figury.

anioly z porcelany

Porcelanowe anioły – pasja do wysokiej jakości porcelany

“Preziosi in porcellana” z włoskiego znaczy szlachetne produkty porcelanowe i takie są właśnie wyroby RG Porcellane. Luksusowe, ale przede wszystkim wykonane z przeświadczeniem o najwyższej jakości wykonania.

Dlatego porcelanowe anioły wykonane przez tą światową włoską markę, różnią się od innych pięknem, stylem oraz klasą samą w sobie!

Szczególnie kobiety uwielbiają kolekcjonować te oryginalne figurki, dekorując nimi kominki, okapy oraz parapety swoich domów.

Wszyscy wiemy, iż włosi przywiązują ogromną wagę do designu przedmiotu, RG zdaje się to potwierdzać ws swojej produkcji.

porcelanowy aniołek

RG Porcellane – jaki proces cechuje porcelanowe anioły?

To właśnie proces tworzenia – od zaprojektowania, kształtowania formy i wypalania jest pilnie sprawdzany na całym etapie. Formy są stosowane do maksymalnie 20 – 25 odlewów, by następnie zastąpić je nowymi oryginalnymi.

Wszystko to po to, aby porcelanowe anioły, były gładkie i idealne na całej powierzchni figurki. Tak aby lśniły i błyszczały jak piękne ozdoby w eleganckich pomieszczeniach…

Wypalanie w piecu o temperaturze 1250 stopni daje porcelanie niezwykłą biel, jakość i przezroczystość.

Przed ostatni etap prac to nakładanie złota, lub platyny co daje niesamowity i niezwykle oryginalny efekt! Połączenie porcelanowej bieli i jasnego złota to ideał dekoracyjny – sztuka przez duże S.

Czy to koniec etapu produkcji porcelanowych aniołów?

anioly porcelanowe

Drugie wypalanie w piecu o temperaturze 750 stopni daje piękny połysk i ostateczny efekt końcowy. Teraz pracownik może precyzyjnie umieścić oryginalny kryształ Swarovskiego.

Takim o to sposobem doszliśmy do końca, mam nadzieję że przybliżyliśmy Państwu elegancką i znaną włoską markę RG Porcellane, która jest synonimem włoskiej myśli dekoracyjnej.