Luksusowy hotel w Sztokholmie – Nobis Hotel Stockholm

luksusowy hotel w sztokholmie

Szwecja to bardzo piękny kraj, a Sztokholm to jego międzynarodowa wizytówka. Miasto niezwykle historyczne, gdzie zabytki przeplatają się ze skandynawską nowoczesnością. Jeżeli chcesz zatrzymać się w magicznym miejscu, zapoznaj się z ofertą jaką jest luksusowy hotel w Sztokholmie Nobis Hotel Stockholm.

Zakwaterowanie w Nobis daje Ci idealną lokalizację na piesze wypady w miasto, ponieważ znajduje się on w centralnej dzielnicy zwanej Norrmalmstorg. Szwedzi mówią na nią po prostu City, czyli główny punkt Sztokholmu. Jest tu naprawdę wszędzie blisko, do tego największe sklepy, restauracje, muzea i wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu!

Jest to całkowicie odmienny klimat od ostatniego hotelu w Paryżu, o którym pisałem…

hotele luksusowe w sztokholmie
Foto: https://www.routesnorth.com

Luksusowy hotel w Sztokholmie – dlaczego Nobis Hotel Stockholm?

Do połowy XVIII wieku to była wyjątkowo podła dzielnica. W 1853 roku plac przy którym znajduje się budynek hotelu zmienił nazwę na Norrmalmstorg. Od tej pory było już tylko lepiej, a cała centralna przestrzeń zaczęła zyskiwać na swoim prestiżu.

Jeżeli chcesz wybrać luksusowy hotel w Sztokholmie, to właśnie Nobis jest gwarantem na wspaniałe doznania. Najważniejszą dogodnością jest oczywiście lokalizacja, tu masz naprawdę wszędzie blisko.

Często, kiedy szukam zakwaterowania, kieruję się najbardziej korzystnym położeniem budynku w mieście. I tak jest w tym przypadku! Luksus to miejsce w którym znajduje się Nobis.

nobis w sztokholmie
Foto: http://www.inspiredcitizen.com

Jak wyglądają pokoje – luksusowy hotel w Sztokholmie

Większość z nich, to pokoje urządzone w nowoczesnym i minimalistycznym klimacie. Widać bardzo duży wpływ skandynawskiego designu. Meble oraz całe wyposażenie wnętrz to bardzo proste formy. Chociaż wykonane z wysokiej jakości materiałów, są nieco stonowane.

Największe wrażenie na mnie robią pokoje z zachowanymi starymi akcentami. Wyraźnie to czuć w 98 metrowym apartamencie Nobis. Jest tam świetnie zachowana sztukateria i panele z 1800 roku. Luksusowy hotel w Sztokholmie musi mieć w sobie coś z różnych epok i taki jest Nobis.

Bardzo stare sufity z magicznymi akcentami cudownie łączą się ze Szwedzkim minimalistycznym wystrojem wnętrz. Spójrz na pokój sypialniany. Drewniany sufit i boazeria dają poczucie dużej ciężkości apartamentu.

W centralnym miejscu stoi duży kominek kaflowy a obok niego nowoczesne czarne łoże. Są to mieszanki świadczące o dużej wrażliwości na estetykę i zachowanie klimatu starego Sztokholmu. Na wysłużonej drewnianej podłodze leży designerski dywan, kolorystycznie nawiązujący do krzeseł i tapety. Jednak magia działa….

Pokój dzienny to biel, jasna sztukateria sufitowa idealnie komponuje się ze starymi drzwiami. Użyte meble są dosyć niskie i spłaszczone, ale tylko po to – aby oddać majestatyczność i wielkość tego pomieszczenia. Naprawdę wyśmienita gra designu!

luksusowy hotel w sztokholmie
Foto: http://www.nobishotel.se/
ekskluzywny hotel w sztokholmie
Foto: http://www.nobishotel.se/
elegancki hotel w sztokholmie
Foto: http://www.nobishotel.se/

Reszta pokoi, gdzie możemy się ulokować to głównie nowoczesna skandynawska wysoka jakość. Umiejętnie dobrane kolory, tkaniny i meble dają poczucie ciepła i komfortu. Szkoda, że pozostała część hotelowych apartamentów, nie została zaprojektowana jak 98 metrowy Nobis….no ale nie można mieć wszystkiego w życiu.

Na pewno im to napiszę. A może posłuchają głosu rozsądku…..przecież stary klimat i nowoczesność zawsze świetnie się sprzedawały. Poza tym ten największy apartament ma duszę, reszta to katalogowe szablony, z odrobiną luksusu.

ekskluzywny hotle w Szwecji
Foto: http://www.nobishotel.se/
ekskluzywne hotele sztokholmskie
Foto: http://www.nobishotel.se/
hotel luksus sztokholm
Foto: http://www.nobishotel.se/

Luksusowy hotel w Sztokholmie musi mieć prestiżową restaurację

Wystawna hotelowa Restauracja to przede wszystkim najlepsze wyselekcjonowane smaki kuchni włoskiej. Wybrane włoskie sery, ciepłe ciasto z orzechami włoskimi i lodami, makaron z kremem z dzikich szparagów i smażone wątroby kaczki, pieczony dorsz w piekarniku z sosem z kopru i białego wina….to tylko niektóre pozycje z karty dań.

Każdy z Was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dlaczego kuchnia włoska? Na pewno te smaki, to międzynarodowe ABC w restauracjach hotelowych. Dlatego tak często można je spotkać w najdalszych zakamarkach świata.

stylowy hotel w sztokholmie
Foto: http://www.nobishotel.se/
sztokholm luksusowy hotel
Foto: http://www.nobishotel.se/
luksusowa restauracja hotel sztokholm
Foto: http://www.nobishotel.se/

Oprócz restauracji i baru, w Nobisie jest The Gold Bar. Miejsce magiczne – wyjątkowo nowocześnie urządzone. Skrojone na miarę potrze ludzi czujących piękno designu. Dużo szkła, metali i marmuru.

Cóż można powiedzieć – luksusowy hotel w Sztokholmie, jakim jest Nobis ma nieszablonowy Bar. A jakich składników i alkoholi możesz się tam spodziewać? Hmm, np.: ciemnego rumu z włoskim amaro, południowe limonki, syrop z kaktusa, irlandzkie whisky, syrop z buraków, Sherry, krem z kokosa, sok a agawy i wiele innych przysmaków.

Myślę, że Gold Bar dedykowany jest głównie eleganckim kobietom, o czym świadczy rozkład na tapecie mnogości drinków oraz sam bardzo damski wystrój….

luksusowy szwedzki hotel
Foto: http://www.nobishotel.se/
Luksusowy hotel w Sztokholmie – hol na miarę luksusu

To co wyróżnia Nobis, to piękny i cudowny hol. Miejsce na górze zamknięte dachem i otoczone ścianami budynku z każdej strony robi niesamowite wrażenie. I tu jest właśnie pochowany luksus. Wyposażenie nie jest przepychem, tylko sprawnie zaprojektowanym eleganckim miejscem do spotkać ludzi.

Wystarczy usiąść, a poczujesz się jak w domu. Uważam, że te bardzo ciepłe i stylowe miejsce cieszy się dużym powodzeniem wśród gości. Każdy ekskluzywny hotel powinien posiadać szczerość i coś co go wyróżnia. Dla mnie jest to hol, duży gdy spojrzysz w górę majestatyczny, z poziomu siedzeń niesamowicie domowy.

luksus i wypoczynek szwecja
Foto: http://www.nobishotel.se/
hotel nobis luksus
Foto: http://www.nobishotel.se/
Foto: http://www.nobishotel.se/

Luksus to doznania. Nie jest trudne wyposażyć hotel w super baseny, sauny i marmury. Wydać dużo gotówki na dobrej jakości materiały. Ważne jest, aby znaleźć prawdziwy wyróżnik, coś z czego hotel będzie dumny.

Dlatego w wielu nowych miejscach nawet 5 gwiazdkowych czegoś brakuje. Hotel Nobis to ma i jest z tego bardzo dumny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz