Pióra Montagrappa – pióra, które uwiecznią ważne chwile

piora montegrappa

Wieczne pióra kojarzą nam się z czymś unikalnym. Są dla nas wyjątkowym przedmiotem, który bierze udział w najistotniejszych momentach naszego życia. Podpisanie umowy o wymarzoną pracę, zawarcie kontraktu z istotnym kontrahentem, sygnowanie dyplomu ukończenia szkoły, podpisanie aktu notarialnego pieczętujące zakup pierwszego mieszkania. Są uczestnikiem i sprawcą ważnych chwil. Pióra Montegrappa odgrywają w dzisiejszej branży piśmienniczej szczególną uwagę, bowiem mają niesamowitą historię.

Pióra Montegrappa – pierwsze projekty powstały we Włoszech

Nie każdy wie, że pióra wieczne mają dłuższą historię niż ołówek. Trwają dłużej niż nasza era, od której zaczęliśmy odliczać czas. Pierwsze egzemplarze, które opierały się na zasadzie funkcjonowania znanych od dwóch wieków wiecznych piór, odnaleziono w grobowcu Tutenchamona. To prehistoryczne narzędzie pisarskie, składało się z zaostrzonej jednostronnie rurki trzcinowej, umieszczonej w miedzianej oprawce z atramentem.

Takie narzędzia odnajdywano także w czasie prowadzenia wykopalisk w Pamirze. Już wtedy mieliśmy palącą potrzebę utrwalania najważniejszych myśli, sygnowania historycznych momentów, spisywania praw i przekazu dla następnych pokoleń, kolejnych generacji. Do końca XVIII wieku wykorzystywano pióra gęsie. Były one proste nabyciu, jednak ich trwałość okazała się niewystarczająca. Stożkowa końcówka, była często ścinana, aby nadać jej kształt, umożliwiający pisanie.

Kto tak naprawdę wynalazł pióro wieczne?

Leonardo da Vinci, wybitna ikona renesansu, był nie tylko malarzem, rzeźbiarzem, architektem. W jego pracowni w 1508 r. powstały projekty przyrządów pisarskich z zapasem atramentu. To oczywiste, że artysta, inżynier, projektant o tak szerokich zainteresowaniach, potrzebował narzędzia, umożliwiającego mu trwały zapis wszystkich pomysłów, zaskakujących odkryć, trafnych spostrzeżeń, intuicyjnych przewidywań. Zatem wszystko zaczęło się we Włoszech. To stamtąd pochodzą pierwsze projekty opisujące zasadę działania piór, dążące do uzyskania jak największej wydajności i efektywności tego narzędzia.

200 lat później nadworny inżynier Ludwika XIV wynalazł wieczne pióro, które umożliwiało nieprzerwane pisanie przez dłuższy czas. Pierwsze pióra metalowe powstały na początku XIX wieku. Jak nietrudno się domyślić, był to produkt elitarny.

Pierwszy był Kleks

Miały do niego dostęp zamożne i wykształcone elity. Pierwsze pióra wieczne nie były popularne z uwagi na wysoką cenę. Za sprawą Samuelle Harrisona, twórcy pierwszego prototypu pióra, rozpoczęto pierwszą w historii produkcję maszynową. 100 lat później opracowano system zasilania kanalikowego, który eliminował problem uporczywych „kleksów”. To był pierwszy system, który regulował dopływ atramentu.

Krokiem milowym w produkcji tych pisarskich narzędzi, stało się odkrycie i zastosowanie nowych materiałów do produkcji korpusu pióra. W tym celu w 1839 roku zastosowano ebonit, zaś 30 lat później celuloid. W tym czasie także zakończono pierwszy etap wdrażania systemu, który uniemożliwiał samorzutne ściekanie atramentu ze stalówki.

elitarne piora montegrappa
gdzie kupic pioro montegrappa
made in italy montegrappa
montagrappa blog

Współczesne oblicze włoskich piór wiecznych

Historia wiecznych piór o włoskiej proweniencji sięga początku XX wieku. Znana włoska marka Montegrappa to wysoko ceniony producent unikalnych, misternie wykonanych piór, z dbałością o najmniejszy detal. Pierwsza ich fabryka powstała w 1912 roku. Stworzono w niej unikalne pióra o niebanalnej sylwetce ośmiokąta, które z czasem stały się filarem projektu Montagrappa.

XXI wiek a pióra

Przemierzając przez burzliwy ocean wydarzeń historycznych, przemian społecznych i odkryć technologicznych – pióra Montegrappa z uwagą wyciągała wnioski z czasów, w których się rozwijała. Umiejętnie dostosowywała się do pojawiających się potrzeb. Wciąż pracowała nad najwyższą jakością produktu testując i wprowadzając nowe tworzywa.

Wszechobecna cyfryzacja, nadaje tym produktom charakter nobilitujący. Wieczne pióro stało się atrybutem, który modyfikuje nasz świat. Nieskazitelnym orężem, którym torujemy drogę do sukcesu. Z czasem wieczne pióra stały się symbolem prestiżu, osiągnięć i możliwości. Koroną, która zwieńcza wysiłek dążenia do celu, który udało nam się osiągnąć. Jest dziś elitarną wizytówką, która podkreśla miejsce, do którego dotarliśmy i status, który osiągnęliśmy.

Prezent doskonały

Są chwile, które chcemy podkreślić wyjątkowym prezentem, który ją uwieczni. Podarowując misternie wykonane pióro, zaznaczasz jak ważne jest to wydarzenie. Zatrzymujesz czas, zapisujesz w historii życia swojej rodziny, utrwalasz te istotne momenty. Sprawiasz, że za każdym razem, gdy osoba obdarowana sięga po pióro, przypomina sobie to bezcenne uczucie odniesionego sukcesu, zwycięstwa w ważnej sprawie.

Jeden przedmiot sprawi, że zapamięta ten moment do końca swych dni i będzie do niego wracać za każdym razem, gdy sięgnie po pióro. Takie prezenty – cenne, misternie wykonane, indywidualnie dobrane – stają się nieformalną koronacją. Od tej pory jesteś wybrany do rzeczy istotnych, masz większą pewność siebie, czujesz że możesz więcej, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Wybór odpowiedniego pióra wiecznego zależy tak naprawdę od trzech czynników: okazji, charakteru obdarowywanej osoby, celów jakie sobie wyznaczyła. Ten drobny atrybut staje się narzędziem pieczętowania każdego odniesionego sukcesu. Sprawiając bliskiej osobie tak misterny prezent podkreślasz jej wagę w Twoim życiu.

montegrappa
Pióra Montegrappa
montegrappa historia marki
pioro montegrappa
pioro wloskie montegrappa
stylowe piora montegrappa
wloskie piora
wloskie piora montegrappa

Montagrappa – wszystkie oblicza doskonałości

Ponad stuletnia historia dążącego do perfekcji rzemiosła i wysublimowanego włoskiego stylu stały się wizytówką produktów Montagrappa. Pióra sygnowane symbolami marki stały się elementem, podkreślającym osiągnięty status. Znajdujemy je w dłoniach wybitnych osobistości tego świata. Jan Paweł II, Paolo Coelho, Michael Jackson sygnowali podpisywali piórami marki Montagrappa istotne dokumenty – zarówno w blasku jupiterów, jak i w zaciszu domów, biur.

Jak patrzy się dzisiaj na akcesoria piśmienne?

W dobie cyfryzacji, projektanci nowych modeli, pracowali także z gronem neurologów. Wspólnie stworzyli narzędzie, które angażuje szerokie zasoby Twojego mózgu. Wzmacnia Twoją kreatywność i podkreśla indywidualizm. Jest prawdziwym atrybutem sprawczości, która przybiera wyselekcjonowaną stylistycznie wariację lub oddaje hołd klasycznym projektom.

Wieczne pióra Montegrappa to idealny prezent dla bliskiej osoby, w ważnym momencie jej życia. Atrybut podnoszący prestiż i podkreślający wagę osiągniętego celu.