Pióra Aurora – design i urzekająca historia marki

pióra aurora
Fot. aurorapen.it

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, iż pióra Aurora wytwarzane są od prawie stu lat. Tak drodzy Państwo, w roku 1919 na świat wyszedł pierwszy model pióra tej niezwykłej manufaktury.

Miłość do wzornictwa, uczucia, piękna i kultury – to wartości które od lat wpływają na wizerunek tej włoskiej firmy. Dlatego ludzie, którzy ją tworzyli i tworzą do dzisiaj to bardzo wyjątkowe osobowości.

Pióra Aurora – jaki wkład miał Albe Steiner ?

albe steiner
Foto: aurorapen.it

Albe był intensywnie związany z ruchem antyfaszystowskim we Włoszech. To właśnie on zachęcał Włochy do rozwoju nowoczesnej kultury wizualnej.

Dzięki jego zaangażowaniu powstały niebanalne modele piór wiecznych i kulkowych. Aurora miała swojego bohatera i bogatą osobowość, która w okresie powojennym była we Włoszech znana ze współpracy między innymi z markami: Pirelli, Bertelli, Necchi, Arflex, czy też Lanerossi.

Następna znana postać kreująca wizerunek piór Aurora to Giampiero Maria Bodino. Człowiek niezwykle barwny i oryginalny. Bodino jest uznawany za projektanta dóbr luksusowych o czym świadczy współpraca z Gucci, Bulgari, Cartier i Dunhill.

Giampiero Bodino
Foto: aurorapen.it

Pióra Aurora i jej historia

W roku 1943, w wyniku bombardowań Turynu została zniszczona siedziba firmy. Stąd przeniesienie produkcji do północnej części przedmieść miasta, tuż przy klasztorze i kościele z czasów rzymskich Abbadia di Stura.

W cieniu tego zjawiskowego i duchowego zabytku prowadzi się wiele biznesów. Daje to niesamowitą otoczkę i coś czego nie da się określić żadnymi słowami. Kulturalny i intelektualny rozwój mnichów, działa bardzo budująco na działające tam fabryki.

Dziś w trzecim tysiącleciu marka chce nadal kontynuować produkcję o najwyższym smaku, w założeniu o długą tradycję i duchowość tego miejsca.

piora aurora sklep historia
Foto: aurorapen.it

Pióra Aurora – badania nad rozwojem marki

Właściciele stale współpracują z Europejskim Instytutem Wzornictwa oraz Szkoły Sztuki i Rzemiosła w Turynie. Ponieważ to właśnie młodzież wyznacza nowoczesne i designerskie trendy, a także analizę i badania nad innowacyjnymi materiałami.

Firma jest przedmiotem badań i dyskusji w odniesieniu do prac dyplomowych dla studentów z różnych uczelni. Na wydziale ekonomii i handlu młodzież pracuje nad stadium przypadków, aby uzyskać lepsze wyniki w międzynarodowym marketingu i wizerunku piór Aurora.

Pióra Aurora – wyjątkowy prezent na każdą okazję

Głęboko w to wierzymy, iż to właśnie te produkty są wyjątkowe. A wyjątkowość rzeczy sprawia, że świetnie nadają się na wymarzony gift! Pióra są dosyć tradycyjnym i sprawdzonym pomysłem, jednak marka Aurora, to coś więcej niż zwykły szablon.

Zaprojektowane przez włoskich mistrzów wzornictwa, cieszą się wielką popularnością wśród estetów i miłośników dobrego designu.

Musimy sobie zdać sprawę z oryginalności i prestiżu tej słynnej manufaktury. Dlatego pamiętajmy zawsze przy okazji poszukiwania specjalnego upominku dla drugiej osoby. Bo takie są pióra Aurora – z duszą, artyzmem i wielkim charakterem.

Produkt – który pokazuje, że historia i ludzie stworzyli coś niesamowitego i bardzo osobliwego.

pioro marki aurora sklep
Pióra Aurora to luksusowy sznyt i designerskie podejście do produkcji
pioro aurora online sklep
Pióra marki Aurora – sklep Luxury Products
aurora pioro sklep
piora marki aurora sklep