Niemiecka porcelana – jakie są opinie na jej temat?

weimar

Co ma wspólnego niemiecka porcelana z luksusem? Luksus to nic innego jak możliwość obcowania z najwyższej jakości przedmiotami na co dzień. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki ulubionej herbaty, czy kawy. I właśnie te filiżanki, jak również wszystkie inne elementy porcelany mówią nam o tym, jak wysoki luksus zagościł w naszym życiu. Od setek lat porządnie projektowana i z niezwykłą precyzją wyrabiana, przetrwała aż do dzisiaj, czy to nie jest produkt premium?

W natłoku spraw, wielu podobnych produktów i bylejakości, staramy się Państwu zaprezentować inne spojrzenie na sztukę użytkową jaką jest niewątpliwie porcelana. To ukłon w stronę przeszłości oraz historii pomieszanej z miłością do naturalnych surowców. Tylko prawdziwe produkty dzisiaj interesują prawdziwych miłośników wysokiej jakości towarów. Niemiecka porcelana idealnie wpisuje się właśnie w oryginalne i fascynujące historie….

Niemiecka porcelana – szeroki wybór produktów

Nie jest tajemnicą, iż wyroby z tego surowca świadczą o pewnej przynależności. Niemiecka ekskluzywna porcelana stanowi właśnie wyznacznik naszego statusu społecznego oraz pokazuje, że przykładamy dużą wagę do szczegółów, takich jak pochodzenie naszego serwisu do kawy, czy herbaty. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku, kiedy chcemy sprawić komuś wyjątkowy prezent, który sprawi mu ogromną radość oraz podkreśli wyjątkowość danej sytuacji, czy okazji.

Naszym zdaniem niemiecka porcelana to niesamowicie wyjątkowy upominek, swoistego rodzaju powrót do przeszłości, coś bardzo namacalnego i jednocześnie luksusowego. Dlatego, oprócz wyposażenia naszych stołów, to idealny wyrób na różnego rodzaju okazje.

Może coś dla młodzieży?

Niemieckie porcelanowe marki dzisiaj nie projektują tylko historycznych modeli, ale w swojej ofercie mają coś dla młodszych pokoleń. Stare dobre wykonanie z nutka designerskich wzorów – to realne!

Na rynku możemy spotkać ogromne ilości porcelanowej zastawy – talerze, filiżanki, miski, miseczki i wiele, wiele innych. Koneserzy i zwolennicy życia na wysokim poziomie odróżniają jednak pochodzenie owej porcelany i cenią sobie tą z najwyższej półki. Znajduje się na niej właśnie porcelana niemiecka.

klasczyne porcelanowe filiżanki
Niemiecka porcelana zawsze znajdzie swoich nabywców
gdzie kupić niemiecką porcelanę?
pomysł na dekoracje stołu - porcelana z niemiec sklep
wysokiej jakości niemieckie filiżanki z porcelany
i to jest jakość - niemiecka porcelana

Niemiecka porcelana – trochę historii

Kiedy w XIII wieku ludzie ze starego kontynentu ujrzeli porcelanę z Chin, wiedzieli że to jest pożądanie. Ale dopiero po 1700 roku w Bawarii udało się stworzyć dobrą niemiecką porcelaną na miarę światowego dziedzictwa. Pierwsza prawdziwa manufaktura została założona w Meissen na zamku w Albrechtsburgu. Był to pionier tworzenia porcelanowych dzieł sztuki w Europie, dlatego jest tak ważna dla wspólnej historii.

Żeby było bardziej romantycznie została ona założona przez Augusta Mocnego, elektora i króla Polski. Wszyscy bardzo się starali, aby techniki i metody produkcji były pilnie strzeżone, jednak wojny i różne sytuacje sprawiły, że zaczęły powstawać inne manufaktury.

To właśnie Niemcy zaplanowali tworzenie ręcznie i do dzisiaj tego się trzymają. I to właśnie jest luksus, indywidualne podejście do absolutnie każdego produktu. Pieszczenie każdego ułamka i procesu produkcji. Historia pokazuje, że niemiecka porcelana zyskiwała sławę od lokalnej Bawarii, aż do dzisiaj rozdźwięk na cały świat!

Ciekawostką jest, iż znaczna ilość książąt i arystokratów chciała mieć własną manufakturę z porcelaną. Powstawały więc obok wielkich majątków i fortun. Ich losy były bardzo różne, w większości nie przetrwały do naszych czasów.

To luksus sam w sobie – najwyższa jakość wykonania, trwałość, klasyczne wzornictwo i ponadczasowy prestiż. Ciężko jest w kilku słowach określić fenomen niemieckiej porcelany. Ma ona bardzo duże znaczenie w kręgach biznesowych, politycznych, a także w firmach. Podając naszym gościom kawę, czy herbatę, to właśnie dzięki porcelanie zakomunikujemy im naszą wysoką pozycję, prestiż i dbałość o detale.

porcelanowe talerze sklep
Niemiecka porcelana to głównie jakość i piękny design
talerze z niemiec
nowoczesna porcelana z niemiec
wysokiej jakości porcelana
jak urządzić elegancki stół?

Niemiecka porcelana – najbardziej znani twórcy

Niemcy znani są z precyzji oraz dbałości o najmniejsze szczegóły. Najbardziej cenionymi, niemieckimi wytwórniami porcelany są Meissen, Furstenberg, Ludwigsburg oraz Hohst. Wbrew publicznej opinii
o tym, że Rosenthal to luksus sam w sobie, nie jest on najwyżej rozwiniętą formą luksusu jeśli chodzi o porcelanę. W Polsce cieszy się natomiast ogromną od wielu lat popularnością. Wszystko za sprawą przystępnych cen oraz pięknego wzornictwa.

Na wysoką cenę porcelany, oprócz marki, wpływają przede wszystkim zdobienia. Najwyższe ceny osiągają zestawy historyczne, posiadające zdobienia z epoki, natomiast z porcelany współczesnej, niesłabnącą od kilkunastu lat popularnością w wyższych sferach cieszy się porcelana nieposiadająca krzykliwych wzorów, zwykle biała, czasami w odcieniu kości słoniowej, o bardzo drobnych zdobieniach, bądź nieposiadających ich wcale.

Niemiecka porcelana to bardzo duży rarytas i gratka dla polskich kolekcjonerów, ale także osób na co dzień lubiących otaczać się luksusowymi i ekskluzywnymi przedmiotami, które znacznie podwyższają komfort życia.

Aby zamanifestować swój luksus rodzinie, znajomym, czy kontrahentom w pracy, warto zainwestować nawet spore pieniądze w zestaw niemieckiej porcelany. To świetny sposób na zaznaczenie swojej wysokiej pozycji oraz świetnego gustu, który jest doceniany na każdym kroku, zarówno na polu zawodowym jak i rodzinnym.

Spora część niemieckich manufaktur to stare rodzinne wielopokoleniowe manufaktury, a takie kochamy najbardziej. Ponieważ odzwierciedlają miłość do własnej rodziny, do tego z czym na co dzień się obcuje i korzysta. Porcelana dzisiaj nie jest tylko tworzywem, dodatkiem, czy zwykłym przedmiotem. Czujemy, że to jest coś więcej, wartość dodatnia z duszą na nasze stoły, dlatego wychodzimy z założenia, aby Państwu prezentować tylko wybitne marki.

Czas przy stole, który spędzamy z rodziną to wymiar, za który nie ma ceny. Coś czego nie da się jednoznacznie określić, gdyż ma to dla nas największą wagę. I w przypadku wysokiej jakości porcelany mamy podobne odczucia, miłości i uwielbienia. Czego i Państwu życzymy.