weimar

Co ma wspólnego porcelana niemiecka z luksusem? Luksus to nic innego jak możliwość obcowania z najwyższej jakości przedmiotami na co dzień. Chyba żaden z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki ulubionej herbaty, czy kawy. I właśnie te filiżanki, jak również wszystkie inne elementy porcelany mówią nam o tym, jak wysoki luksus zagościł w naszym życiu.

Miłośnicy sztuki użytkowej kochają niemiecką porcelanę

niemiecka porcelana

Niemiecka ekskluzywna porcelana stanowi właśnie wyznacznik naszego statusu społecznego oraz pokazuje, że przykładamy dużą wagę do szczegółów, takich jak pochodzenie naszego serwisu do kawy, czy herbaty.

Jest to wyjątkowo ważne w przypadku, kiedy aspirujemy do przejścia do wyższej klasy społecznej lub gdy chcemy sprawić komuś wyjątkowy prezent, który sprawi mu ogromną radość oraz podkreśli wyjątkowość danej sytuacji, czy okazji.

Na rynku możemy spotkać ogromne ilości porcelanowej zastawy – talerze, filiżanki, miski, miseczki i wiele, wiele innych. Koneserzy i zwolennicy życia na wysokim poziomie odróżniają jednak pochodzenie owej porcelany i cenią sobie tą z najwyższej półki. Znajduje się na niej właśnie porcelana niemiecka.

Porcelana niemiecka – cechy charakterystyczne

Weimar porcelana z niemiec

To luksus sam w sobie – najwyższa jakość wykonania, trwałość, klasyczne wzornictwo i ponadczasowy prestiż. Ciężko jest w kilku słowach określić fenomen niemieckiej porcelany. Ma ona bardzo duże znaczenie w kręgach biznesowych, politycznych, a także w firmach. Podając naszym gościom kawę, czy herbatę, to właśnie dzięki porcelanie zakomunikujemy im naszą wysoką pozycję, luksus i dbałość o detale.

Niemiecka porcelana – najbardziej znani twórcy

Niemcy znani są z precyzji oraz dbałości o najmniejsze szczegóły. Najbardziej cenionymi, niemieckimi wytwórniami porcelany są Meissen, Furstenberg, Ludwigsburg oraz Hohst. Wbrew publicznej opinii
o tym, że Rosenthal to luksus sam w sobie, nie jest on najwyżej rozwiniętą formą luksusu jeśli chodzi o porcelanę. W Polsce cieszy się natomiast ogromną od wielu lat popularnością. Wszystko za sprawą przystępnych cen oraz pięknego wzornictwa.

ekskluzywna porcelana Weimar

Na wysoką cenę porcelany, oprócz marki, wpływają przede wszystkim zdobienia. Najwyższe ceny osiągają zestawy historyczne, posiadające zdobienia z epoki, natomiast z porcelany współczesnej, niesłabnącą od kilkunastu lat popularnością w wyższych sferach cieszy się porcelana nieposiadająca krzykliwych wzorów, zwykle biała, czasami w odcieniu kości słoniowej, o bardzo drobnych zdobieniach, bądź nieposiadających ich wcale.

Niemiecka porcelana to bardzo duży rarytas i gratka dla polskich kolekcjonerów, ale także osób na co dzień lubiących otaczać się luksusowymi i ekskluzywnymi przedmiotami, które znacznie podwyższają komfort życia.

Aby zamanifestować swój luksus rodzinie, znajomym, czy kontrahentom w pracy, warto zainwestować nawet spore pieniądze w zestaw niemieckiej porcelany. To świetny sposób na zaznaczenie swojej wysokiej pozycji oraz świetnego gustu, który jest doceniany na każdym kroku, zarówno na polu zawodowym jak i rodzinnym.

Udostępnij