Luksusowe wyroby ze srebra Schiavon – historia niezwykłej światowej marki

srebro stołowe

Trudno sobie wyobrazić branżę premium bez wyjątkowo luksusowych produktów, a do tych na pewno zaliczają się luksusowe wyroby ze srebra. Ciężkie, majestatyczne i poważne. Cieszą ludzi od stuleci i z każdą nową epoką przeżywają swój renesans.

Ludzie kochają je, jako biżuterię, dodatki czy sztukę użytkową. Ponieważ luksusowe wyroby ze srebra to w pewnym stopniu status społeczny, prestiż posiadania oraz długofalowa inwestycja w dobra rodzinne. Dywersyfikacja portfela to coraz częściej wydawane środki na piękne zastawy stołowe. Ok, ale do brzegu!

Wszystko zaczęło się z inicjatywy i entuzjazmu młodego rzemieślnika Angelo Schiavon, który w 1944 roku w wieku trzynastu lat, rozpoczął swoją praktykę. Ten młody chłopak uczył się u najlepszych złotników i rzemieślników specjalizujących się w pracy młotkiem na miedzi.

wyroby ze srebra sztućce

Angelo kochał złotnictwo, więc zdecydował aby całkowicie poświęcić się tworzeniu luksusowych wyrobów ze srebra. W 1957 roku postanowił założyć własny warsztat złotniczy w małym magazynie znajdującym się w mieście Treviso, niedaleko Wenecji. To tam wszystko się zaczęło, aby dzisiaj dawać świadectwo niezwykłej wielopokoleniowej manufaktury, która wytwarza te piękne i luksusowe wyroby ze srebra!

To istotny ukłon w stronę prawdziwego rzemiosła i luksusu przez duże L. Zainicjowane przez śmiałego złotnika z Włoch. A także dowód na to, że każdy kto kocha styl i sztukę, dobrze odnajdzie się w tej branży.

Luksusowe wyroby ze srebra – upór i ambicja stanowią o sile każdej dobrej marki

Angelo Schiavon był obdarzony twórczą osobowością, zdecydowaniem i niebywałą wręcz silną wolą – co potwierdzają jego koledzy z pracy. Młody Włoch zawsze zaczynał swoją pracę przed wszystkimi a także kończył kiedy nikogo już nie było.

Dzięki jego talentowi powstawały niezwykłe obiekty, które cieszyły się coraz większym powodzeniem. Mimo, iż początkowo były sprzedawane wyłącznie u dealerów antykwarycznych i lokalnych sprzedawców, z czasem zyskały światową sławę. Wyroby ze srebra od zawsze cieszyły się wielkim pożądaniem u miłośników dobrego designu.

To pokazuje, jak ciężko jest projektować i tworzyć luksusowe wyroby ze srebra. Jaki trud trzeba włożyć w każdy najmniejszy szczegół, aby towary można było zakwalifikować jako ekskluzywne. To bardzo trudne, jednak Angelo dowiódł że można jeśli się czegoś mocno pragnie!

Marka weszła na międzynarodowe salony i pozostaje tam do dzisiaj. Jest to ścisła czołówka pięknych wyrobów, projektowanych z wielką pieczołowitością i duszą. I to wszystko dzięki Angelo, który swoją ciężką pracą stworzył manufakturę na miarę XXI wieku.

srebrne wyroby
schiavon srebro wyroby zastawa stolowa
srebne wyroby sklep
srebro luksusowe

W 1975 Schiavon podjął decyzję o dystrybucji swoich pięknych produktów na całym świecie. Głównym gwarantem wysokiej jakości sprzedaży były wyspecjalizowane i ekskluzywne butiki w których można było kupić te włoskie wyroby ze srebra.

Luksusowe wyroby ze srebra – Jak dzisiaj wygląda firma?

Dzisiaj to marka światowa, dynamiczna i bardzo dobrze zarządzana, która potrafi łatwo dostosować się do zmian rynkowych i potrzeb najbardziej wymagających klientów. Wiarygodność i doświadczenie powoduje, iż logo Schiavon stanowi wysoki znak jakości!

Firma stawia także duży nacisk na kanał e commerce. Ponieważ jest to dzisiaj przyszłość oferowania zamożnym klientom prawdziwych ekskluzywnych produktów. Dzisiaj marki zrozumiały jak blisko mogą być z konsumentem, jeśli postawią na internet. Jednak Schiavon nie zapomina o wielu swoich butikach stancjonarnych, ponieważ to one zaczynały tak naprawdę sprzedaż ich produktów.

Szeroki zakres produktów jest stworzony w ten sposób, aby zaspokoić najbardziej wymagających klientów. W ofercie znajdziemy elementy dekoracyjne, wyposażenie stoły, ekskluzywną kolekcję do alkoholu oraz inne prestiżowe luksusowe wyroby ze srebra.

Przez lata współpracy z Schiavon skompletowaliśmy wiele naprawdę śmiałych i stylowych kompletów zastaw stołowych. Nasi klienci bardzo często wybierali właśnie tą markę, z uwagi na niezwykle szeroką ofertę, ale także na gwarancję oraz wszelkie certyfikaty. To bardzo ważne z punktu widzenia klienta, ale dobrze świadczy o marce.

Luksusowe wyroby ze srebra – Jak oni to pakują?

Każdy wyprodukowany element jest starannie owinięty w specjalny materiał marki Schiavon oraz zapakowany w gustowne pudełko z logo fabryki. Wszystkie luksusowe wyroby ze srebra są objęte gwarancją i posiadają anty-utleniającą ściereczkę do czyszczenia srebra. Doskonałe połączenie historii i nowoczesności dało ogólnoświatowy sukces.

Dodam, iż każda szanująca się marka produkująca srebro użytkowe dodaje do swoich towarów certyfikaty. Tak jest w przypadku Schaviona. Mając taki certyfikat, każdy kupujący poczuje się znacznie pewniej, jest to bardzo ważne przy srebrze.

Jak już  wspomniałem certyfikaty dają duże poczucie bezpieczeństwa dla naszych klientów. To dla nich ważne i gwarantuje że luksusowe wyroby ze srebra są naprawdę wykonane z tego surowca. Więc tym bardziej polecamy na Luxury Products tę manufakturę.

gdzie kupić wyroby ze srebra?
Luksusowe wyroby ze srebra prosto z Włoch
tavola e casa argenteria schiavon 8
ekskluzywne wyroby ze srebra

Luksusowe wyroby ze srebra – zawsze w modzie

Czy to sztućce srebrne, eleganckie wiaderka na alkohol, prestiżowe posrebrzane świeczniki, czy inne działa sztuki dekoracyjnej i użytkowej – to luksusowe wyroby ze srebra zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kochamy piękne przedmioty, a srebro ma zawsze powodzenie.

Od kiedy pamiętam, na głównych ulicach w większych miastach były sklepy z wyrobami ze srebra. Dzisiaj jakby mniej, ponieważ większość jest dostępna w internecie. Jednak dobrze kojarzę, iż cieszyły się one ogromną popularnością.

Pasjonaci i znawcy sztuki uwielbiają piękne i idealnie wykonane luksusowe wyroby ze srebra. A czas pokazuje że takie produkty były, są i będą zawsze w modzie – o czym świadczy popyt na rynku międzynarodowym.

Uwielbiam dobrze wykonane produkty premium, dlatego tym bardziej cenię markę Schavion. Istne połączenie starej rzemieślniczej pracy z nowoczesnym wzornictwem. To młodzi dzisiaj przejęli stery. Widać to po niektórych odważnych kolekcjach.

Ale na tym właśnie polega kompletna fuzja kilku pokoleń. Schavion pokazuje co jest w luksusowych produktach najbardziej istotne. Rodzina, wielopokoleniowość manufaktury i nowatorskie podejście do projektowania. I za to kocham tą włoską firmę!