Najbardziej znane pola golfowe w Polsce

Najbardziej Znane Pola Golfowe W Polsce

Granie w golfa zyskuje w Polsce na popularności. Ten elitarny sport kojarzy się z prestiżem i biznesowymi rozmowami, które są prowadzone przy okazji gry. Rosnąca popularność tej dyscypliny sprzyja tworzeniu kolejnych pól golfowych. Jakie są najbardziej znane pola golfowe w Polsce? Sprawdźmy!

Krótka historia gry w golfa

Początki tej niezwykłej gry sięgają XIII wieku. To właśnie wówczas szkoccy farmerzy i rybacy oddawali się rozrywce nazywanej “gowf”. Rzecz polegała na uderzaniu piłki przy pomocy drewnianego kija w taki sposób, by trafiała w określony cel. W XVII wieku sport ten stał się oficjalną dyscypliną w Szkocji. Właśnie wtedy spisano i ustalono zasady golfa. Powstawać zaczęły również pierwsze profesjonalne pola golfowe.

Postolowo Golf Club
Źródło: postolowo.com

Nieco później z surowej i malowniczej Szkocji golf rozprzestrzenił się niemal na cały świat. Początkowo zyskał popularność w Wielkiej Brytanii, a później w kolejnych krajach Europy i świata. Obecnie w golfa grywa się niemal w każdym rozwiniętym kraju. Dodatkowo niezwykle ciekawy jest fakt, że sport, który obecnie przyciąga elity i kojarzony jest z prestiżowym hobby, w gruncie rzeczy wywodzi się od prostej rozrywki rybaków i farmerów. Podobną zależność widać jednak w wielu innych dyscyplinach – w końcu sport to nie najbardziej luksusowe zegarki świata.

Golf i pola golfowe w Polsce

Sand Valley Golf Resort
Źródło: sandvalley.pl

Chociaż gra w golfa podbiła serca wielu osób na całym świecie, w Polsce jest to wciąż dyscyplina niszowa, która jednak nieustannie się rozwija. W różnych zakątkach kraju można znaleźć zarówno pełnowymiarowe, jak i mniejsze pola golfowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród początkujących graczy. Bez względu na to, czy w golfa grywasz regularnie, czy też dopiero zastanawiasz się nad tym, czy gra w golfa jest trudna, możesz pielęgnować swoją pasję bez konieczności podróżowania za granicę. Jak widzisz, niemal w każdym województwie w Polsce czekają na Ciebie pola golfowe godne uwagi. Które z nich są najbardziej znane i polecane?

Najbardziej znane pola golfowe w Polsce

Krakow Valley Golf Country Club
Źródło: golf.krakow.pl

Aby zagrać w golfa na najwyższym poziomie, nie trzeba wyjeżdżać przesadnie daleko. To może być kwestia kilkugodzinnej przejażdżki. Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla faceta który ma wszystko? Może kartę członkowską klubu golfowego? Jeśli szukasz pola golfowego, które zapewni Ci doskonałe warunki do gry i jeszcze lepsze wrażenia wizualne, odwiedź któreś z poniższych.

Sierra Golf Club

To pole ulokowane na Pomorzu, w Pętkowicach, nieopodal Wejherowa. Atutem tego miejsca jest piękne otoczenie z widokami na fragmenty Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To pełnowymiarowe pole golfowe z 18 dołkami. Aż 26 spośród dostępnych stanowisk jest osłoniętych przed deszczem. Gra w takich warunkach to czysta przyjemność, a jeśli jesteś osobą początkującą, to może zainteresować Cię działająca na miejscu Akademia Golfa z polem na 9 dołków.

Sand Valley Golf Resort

To mistrzowskie pole golfowe położone w województwie Warmińsko-Mazurskim. Jest doceniane nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Dodatkowo Sand Valley Golf Resort może poszczycić się miejscem na liście stu polecanych pól golfowych w Europie, którą przygotował Golf World w 2019 roku. Poza 18-dołkowym polem pełnowymiarowym znajdziesz tu również 6-dołkowe pole treningowe. Kompleks ulokowano w malowniczej scenerii.

Rosa Private Golf Club

Mistrzowskie pole golfowe zlokalizowane na Śląsku. Jeśli zastanawiasz się, co jest jego znakiem rozpoznawczym, to są to liczne zbiorniki wodne i ciekawe ukształtowanie terenu, które czynią grę jeszcze bardziej ciekawą.

First Warsaw Golf & Country Club

To kompleks golfowy położony w podwarszawskim Rajszewie. Jeśli zastanawiało Cię, które pole golfowe powstało jako pierwsze w Polsce, to jest to właśnie ta lokalizacja. To kompleks, w którego skład wchodzi pole mistrzowskie oraz dla początkujących.

Kraków Valley Golf & Country Club

Imponujący pod względem wielkości kompleks golfowy. Funkcjonują przy nim również dodatkowe obiekty sportowe i rekreacyjne: strzelnica i stadnina koni. W obrębie kompleksu znajdziesz pełnowymiarowe pole z 18 dołkami oraz pole dla osób początkujących.

Mazury Golf & Country Club

Kolejny kompleks z polem golfowym klasy mistrzowskiej oraz z przestrzenią dla graczy początkujących. Kompleks ten mieści się w malowniczej okolicy, w otoczeniu Warmii i Mazur.

Toya Golf & Country Club

Kompleks zlokalizowany nieopodal Wrocławia. Znajdziesz w nim pole klasy mistrzowskiej. Co ciekawe, na potrzeby stworzenia tego obiektu wykorzystano dawne tereny poligonu wojskowego. Wpłynęło to na ciekawe ukształtowanie terenu. Obok pola mistrzowskiego znajdują się tereny treningowe, dlatego obiekt ten jest polecany osobom o dowolnym poziomie zaawansowania.

Wiesz już, jakie są najciekawsze i najbardziej znane pola golfowe w Polsce, a każde z tych miejsc jest godne uwagi i odwiedzenia – zarówno przez osoby zaczynające swoją przygodę z grą w golfa, jak i przez tych, którzy mają w tej dziedzinie ogromne doświadczenie. Co więcej, wizyta w kompleksie tego pokroju może być znakomitym pomysłem na prezent dla golfisty!

Najlepsze polskie pola golfowe w Polsce według Golf Digest:

W Polsce golf wciąż jest jeszcze dyscypliną rozwijającą się, a pomimo tego faktu kilka pól przyciągnęło szczególną uwagę magazynu “Golf Digest”. Na listę polecanych pól golfowych w Polsce trafiły:

  • Sand Valley Golf Resort
  • Pole Golfowe Modry Las
  • Kraków Valley Golf & Country Club
  • Postołowo Golf Club
Pole Golfowe Modry Las
Źródło: modrylas.pl

Jak widzisz, potencjał, urok i profesjonalizm lokalnych pól golfowych jest doceniany na arenie międzynarodowej. Każda z tych lokacji jest godna odwiedzenia i uwagi. Być może zaciekawi Cię fakt, że według niektórych osób z golfem jest trochę, jak z szachami – nie każdy wie, jak zacząć grać w szachy lub golfa, ale gdy już zacznie, pokocha tę dyscyplinę. Trudno się temu dziwić. Golf to dyscyplina łącząca pokolenia – można praktykować ją w gronie przyjaciół, rodziny lub znajomych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pomiędzy graczami występowała duża różnica wieku. Pod tym względem ten sport jest naprawdę unikalny, a w dodatku pobyt na polu golfowym to czysta przyjemność i samo zdrowie.

Sprawdź również: Jaki kupić prezent dla szefa?