Najbardziej luksusowe zegarki świata

najbardziej luksusowe zegarki
Fot. cuervoysobrinos.com

Świat się zmienia, ludzie doznają innych wartości, przedmioty nabierają zupełnie innego znaczenia, także najbardziej luksusowe zegarki są dziś wytwarzane inaczej.

Niegdyś jednym z najważniejszych prezentów na komunię był zegarek, który nie tylko był świetną pamiątką na lata, lecz również nieodłącznym towarzyszem młodego człowieka. Wraz z postępem technologii telefony komórkowe, tablety i inne gadżety elektroniczne wyparły tradycję używania zegarków.

jakie są najlepsze zegarki na świecie?
Fot. cuervoysobrinos.com Najbardziej luksusowe zegarki świata są wysadzane diamentami

Większość z nas sprawdza godzinę na swoim nowoczesnym smartfonie, zaś zegarek (jeśli nie jest to apple watch) zapewne leży gdzieś w szufladzie.

Niekiedy jednak zegarek jest nie tylko biżuterią dopełniającą stroju, lecz również wyznacznikiem naszego gustu czy… prestiżu. Poza tym o wiele grzeczniej jest zerknąć na tarczę zegarka kieszonkowego czy naręcznego, by sprawdzić godzinę w trakcie spotkania, niż spoglądać na komórkę.

Jaką wartość wnoszą najbardziej luksusowe zegarki?

Piękne zegarki są naszą wizytówką, warto więc wybrać odpowiedni model, który posłuży nam przez wiele lat. Najbardziej luksusowe zegarki to od lat marki szwajcarskie, takie jak Rolex, Omega, Patek Phillippe, Breitling, Fortis, Longines, Tissot, Xemex, Magellan, Adriatica, Atlantic czy Swatch.

Szwajcarskie oraz te najbardziej luksusowe zegarki są składane ręcznie przez wybitnych specjalistów, którzy wykorzystują do tego materiały najwyższej jakości. Aby zegarek zyskał miano szwajcarskiego co najmniej 50 % elementów użytych przy jego produkcji musi być wytworzonych w Szwajcarii.

Najbardziej luksusowe zegarki – jaka jest ich konstrukcja?

Następnie sprawdza się jakość zegarka poddając go rozmaitym testom. Ogrom pracy włożony w stworzenie tych czasomierzy wpływają na ich cenę, lecz także znacząco podnoszą prestiż ich właściciela czy właścicielki.

Najbardziej luksusowe zegarki świata mają mechanizm automatyczny, co oznacza, że nie trzeba ich nakręcać. Są tak skonstruowane, by ruchy nadgarstka zastępowały kręcenie pokrętłem (które jest nieodzowne przy mechanizmach klasycznych). Zazwyczaj na tarczy zegarków automatycznych znajdziemy napis “Automatic”.

piękne lusksuowe zegarki
Fot, vulcain.ch Luksusowe zegarki to także oryginalny design

Nowy kierunek producentów zegarków

Manufaktury wytwarzające zegarki prześcigają się w pomysłach na stworzenia idealnych i najbardziej luksusowych zegarków, dodając już nie tylko złota, czy kamieni szlachetnych.

Nowoczesne produkty są produkowane z nanotechnologii mówiąc wprost – są kosmiczne, zarówno w wyglądzie, jak i w wykonaniu.

Przy wyborze zegarka mechanicznego warto zaopatrzyć się w rotomat, który nakręci zegarek gdy nie jest on noszony, dzięki czemu będzie nam dłużej służył. Ostatnią, najtańszą opcją, jest mechanizm kwarcowy, “Quartz” – jest to najbardziej znany typ zegarka, zasilany baterią.

najbardziej luksusowy zegarek
Fot. boegli.com Ten luksusowy zegarek jest wyposażony w pozytywkę!

Wybierając zegarek warto zwrócić uwagę nie tylko na jego markę, mechanizm i wodoszczelność, lecz również na rodzaj szkiełka. Najlepiej, by było ono szafirowe, oznaczane skalą 7-9, co zapewni jego odpowiednią twardość i, co za tym idzie, wytrzymałość. Jest to najczulszy element zegarka, warto więc wybrać odpowiednio, by móc cieszyć się eleganckim czasomierzem przez długie lata.