Jaki kupić prezent dla szefa? – poznaj nasze pomysły

szach

Wiele razy nasi klienci zadają nam pytanie jaki kupić prezent dla szefa? To pytanie pracownicy zadają sobie przynajmniej kilka razy w roku. Odpowiedź na nie wcale nie jest prosta, wszystko bowiem zależy od tego, w jakich relacjach z nim pozostajecie. Jeśli jest Waszym znajomym, przyjacielem lub rodziną, wtedy można wręczyć bardzo osobisty upominek. Jeśli pozostajecie z przełożonym w oficjalnych relacjach, wówczas prezent powinien być elegancki i szykowny, a jednocześnie niezobowiązujący. Regulują to oficjalne zasady biznesowego savoir-vivre.

Jaki kupić prezent dla szefa – biznesowy savoir-vivre

Jeśli zastanawiacie się jaki prezent dla szefa wybrać, najpierw zapoznajcie się z biznesowym savoir-vivre. Określa on jednoznacznie kiedy, z jakich okazji i co należy wręczać przełożonemu. Po pierwsze warto się zastanowić jakie relacje Was łączą.

Firmy rodzinne się rozrastają i coraz częściej prezesem zostaje wujek, brat, szwagier lub przyjaciel. Wówczas wybór prezentu nie powinien sprawić problemu. Możecie bowiem pokusić się o coś osobistego, na przykład elegancki, wełniany krawat, najnowszą książkę ulubionego autora, bilet do opery, ręcznie robioną świecę zapachową, ekskluzywną laskę do chodzenia, luksusowy parasol czy winylową płytę idola.

jakie prezenty dla szefa
jaki parasol na prezent
jaki prezent dla swojego szefa
lyzki do butow dla szefa
parasol dla szefa
parasolka dla szefa
pomysl na prezent dla niego parasolka
prezenty dla swojego szefa
jaka ksiazka dla szefa
ksiazka dla niego
ksiazka na prezent dla szefa
oryginalna ksiazka dla szefa
jaki krawat dla szefa
Jaki kupić prezent dla szefa?
krawat na prezent
krawat na prezent dla szefa
krawaty dla szefa
krawaty dla szefow

Personalizacja kluczem do szczęścia!

Taki spersonalizowany podarunek z pewnością ucieszy każdego obdarowanego. Pytanie, jaki prezent dla szefa wybrać rodzi się w momencie, gdy między Wami a przełożonym panują oficjalne relacje. Zaraz po nim nasuwa się kolejne: w jakim momencie należy go wręczyć? Odpowiedź brzmi: wszystko zależy, jakie w Waszej firmie panują zwyczaje, jak wysoka jest pionowa drabina zarządzania, czy jesteście jedynymi osobami wręczającymi prezent szefowi, czy kupujecie go grupowo.

Jeśli między Wami a szefem nie ma żadnych zażyłości, wówczas upominki powinno się mu robić wyłącznie z oficjalnych okazji, to znaczy imienin, świąt, okrągłego jubileuszu firmy, którą założył. Urodziny powinniście pominąć, tym bardziej, jeśli szefem jest kobieta. Wówczas wręczenie prezentu, szczególnie przez mężczyznę, może być nieeleganckie i odebrane jako wypominanie wieku. W tym przypadku sprawdza się potoczne powiedzenie „dobrymi chęciami piekło brukowane”.

Jeśli nie wiesz jaki kupić prezent dla szefa – spójrz co o tym wiemy!

Prezent od całego zespołu powinna wręczyć maksymalnie trzyosobowa delegacja, składając życzenia od wszystkich pracowników. Jeśli pójdziecie do gabinetu grupą wieloosobową może to być niezręczne dla osoby obdarowywanej. Ponadto warto najpierw zapytać szefa, czy znajdzie dla Was czas, może się bowiem okazać, że akurat ma jakieś ważne służbowe spotkanie, telekonferencję czy rozmowę. Jeśli chcecie być wszyscy obecni podczas wręczania bossowi imieninowego lub jubileuszowego prezentu, przygotujcie mu mini przyjęcie z tortem i kawą do niego.

Tu jednak musicie ściśle przestrzegać protokołu – taka forma jest możliwa wyłącznie podczas oficjalnej przerwy w pracy i powinna odbywać się w pomieszczeniu socjalnym. Należy też pamiętać, że w tej sytuacji życzenia powinna złożyć jedna osoba, a nie wszyscy na raz. Nie powinniście też prosić przełożonego, aby przy Was obejrzał upominek. Jeśli zechce to zrobić to miło z jego strony, jeśli jednak wolałby wyjąć go w zaciszu własnego gabinetu, nie wypada nalegać na zmianę zdania.

Oryginalne szklanki i kieliszki na prezent

Akcesoria do alkoholu jako prezent dla szefa budzą wiele dyskusji. Jedni uważają, że można je wręczać tylko, gdy z przełożonym łączą Was bliższe relacje, inni, że jest to prezent elegancki i niezobowiązujący. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki ich komplet wybierzecie. Nie wypada bowiem dawać ich pojedynczych sztuk. Komplety zawierające po dwie sztuki szkła są zarezerwowane raczej dla osób w zażyłych stosunkach.

Przy relacjach oficjalnych warto, aby tradycyjnie było to sześć szklanek lub kieliszków. Ponadto, jeśli są one wykonane ze szkła, to tylko ekskluzywnego, najlepiej ręcznie dmuchanego z elitarnych manufaktur. Dzięki temu będą to cenne, luksusowe, pojedyncze okazy, na przykład z inicjałem i bursztynem lub z granatami.

Koniecznie z grawerem

Jeśli chcemy wiedzieć jaki kupić prezent dla szefa – musimy wiedzieć czy nasz przełożony ma duże poczucie humoru, na kieliszkach lub szklankach może być wygrawerowana osobista dedykacja, w stylu „dla wymagającego, ale najlepszego Szefa”, „Szefie z Tobą na koniec świata”. Bez względu, jaką opcję wybierzecie, dobrze, aby komplet był spakowany w ekskluzywnym, metalowym lub drewnianym koszyku, czy też pudełku wyściełanym atłasem. Tego typu opakowanie doda szyku i elegancji.

Jaki rodzaj kieliszków lub szklanek wybrać? Do koniaku, brandy, wina, wódki. Można by powiedzieć, że bez znaczenia, ale… Właśnie to „ale” ma ogromne znaczenie. Decydując się na kieliszki lub szklanki jako prezent dla szefa, pamiętajcie, aby były one do trunku, w którym on gustuje. Jeśli nie pija brandy, a dostanie do nich szklanki, z pewnością będzie to nietrafiony prezent, a jak wiadomo ma on sprawić przyjemność, a nie wywołać smutek lub zażenowanie.

alkoholowe prezenty dla szefa
co kupic dla przelozonego
co kupic dla szefa
jaki prezent dla szefa ktory lubi whisky
karafka do whisky dla szefa
komplet whisky dla szefa
szklanki do whisky dla szefa
upominek dla szefa
whisky komplet
zesataw do whisky dla szefa

Wizytowniki

Na święta kupiliście przełożonemu ekskluzywny kosz prezentowy, z okazji jubileuszu firmy szykowne, wieczne pióro. Teraz zbliżają się imieniny i po raz kolejny zastanawiacie się, jaki kupić prezent dla szefa? To dobra okazja, aby sprezentować przełożonemu elegancki wizytownik. Najlepiej, gdyby pasował kolorystycznie i stylem do pióra, ale jeśli będzie odbiegał od niego, to też będzie dobrze. Bardzo ważne jest, aby nie był to wizytownik z sieciówki. Taki bowiem będzie swoistym faux–pax.

Jeśli nie wiecie jaki kupić prezent dla szefa, trzeba wiedzieć że pierwsze wizytowniki pojawiły się ponad 200 lat temu? Pierwotnie służyły królom, szlachcie i najwyższej grupie społecznej. Dziś jest to biznesowy must have, bez którego nie może się obyć żaden przedsiębiorca. Zatem wizytownik, który zechcecie podarować swojemu szefowi, powinien być wysokiej jakości oraz wyróżniać się szykiem i elegancją. Jest to upominek niezobowiązujący, praktyczny i jednocześnie luksusowy. Pozwala kreować biznesowy wizerunek, który jest niezwykle istotny podczas prowadzenia firmy.

Jaki kupić prezent dla szefa który kocha skórzane akcesoria?

Wybierając wizytownik w prezencie dla szefa, musicie się dobrze zastanowić, jaki jego rodzaj najbardziej go ucieszy, czy będzie to osobisty gadżet, czy też do postawienia na biurko. W pierwszym przypadku macie do wyboru wizytowniki metalowe, skórzane, łączone, a także srebrne i drewniane.

Wizytowniki na biurko mogą być obrotowe, indywidualne, czyli tylko na wizytówki lub łączone na przykład z zegarkiem, globusem, odstresowującymi kulkami Newtona. Są klasyczne i ekstrawaganckie-przypominające konkretne figury, drewniane, metalowe, plastikowe, srebrne, aluminiowe, marmurowe i łączone.

Elegancki, luksusowy wizytownik, stojący na biurku lub wyciągnięty w czasie spotkania biznesowego, daje kontrahentowi poczucie, że ma do czynienia z wysokiej klasy specjalistą w swojej dziedzinie, osobą poważnie traktującą wszelkiego typu transakcje, zorganizowaną, uporządkowaną, mająca wszystko pod kontrolą.

wizytownik
wizytownik blog
wizytownik dla niego
wizytownik dla swojego szefa
wizytowniki dla szefa
wizytowniki blog
wizytowniki dla szefa blog

Organizery ze skóry

Wyjątkowe organizery ze skóry to rozbudowana opcja osobistego wizytownika. Pozwoli Waszemu szefowi w jednym miejscu schować karty bankomatowe, najważniejsze wizytówki, mini-zakładki do książek, kartki z notatkami, dowód osobisty i inne ważne dokumenty. Prezent choć mały to bardzo praktyczny i szykowny. Skóra, z jakiej został wykonany, powinna być miękka w dotyku i pachnąca.

Ten naturalny materiał jest nie tylko elegancki i luksusowy, ale także trwały. Warto zaznaczyć, że w biznesie organizery ze skóry podnoszą prestiż ich właściciela. Pozwoli on zatem Waszemu bossowi cieszyć się nim przez długie lata. Ponadto na skórze można wykonać grawer z osobistą dedykacją, która sprawi, że szef będzie pamiętał o tym miłym geście, jaki wykonaliście w jego stronę.

jaki segregator dla szefa blog
oryginalny segregator dla szefa
piekne degregatory dla szefa
segregatory dla szefa
segregator dla szefa 1
czarny segregator dla szefa

Szachy z drewna

Jeśli Wasz przełożony jest miłośnikiem klasycznych rozrywek, to odpowiedź na pytanie, jaki prezent dla szefa kupić, nasuwa się sama: szachy z drewna. Nawet jeśli boss nie potrafi w nie grać, to wyeksponowane w jego gabinecie, w widocznym miejscu, będą sprawiać profesjonalne wrażenie podczas biznesowych spotkań. Nie bez powodu szachy nazywane są grą królewską. W średniowieczu była to bowiem bardzo ekskluzywna i pożądana na królewskich dworach rozrywka.

Pierwsze szachy najprawdopodobniej powstały w Indiach, pod koniec III wieku. Od tego czasu gra ta rozpowszechniła się na świecie i przeszła swoją ewolucję. Dziś charakteryzuje ona ludzi umiejących dążyć do obranego celu, metodycznych w działaniu, niepoddających się. Pozwala rozwijać zdolności poznawcze oraz intelektualne, a także uczy krytycznego myślenia, tak istotnego podczas prowadzenia przedsiębiorstwa.

Mówiąc o drewnianych szachach jako prezencie dla szefa, koniecznie należy wspomnieć fakt, że w Polsce znajduje się wyjątkowy i jedyny taki na świecie, komplet Szachów Sandomierskich. Odnalezione zostały ona na początku lat 60 ubiegłego wieku, na Wzgórzu św. Jakuba. Jest to niezwykłe znalezisko, które powstało najprawdopodobniej na przełomie XII i XIII wieku. Co więcej, znaleziono aż 29 bierek. Tak dużą ilością może pochwalić się tylko kilka kompletów na świecie.

Prezent dla szefa w postaci drewnianych szachów można „osnuć” zatem historią z Sandomierza, tym bardzie,j jeśli wybierzecie ich wersję klasyczną.

drewniane szachy dla szefa
duze szachy dla szefa blog
plansza szachowa z drewna dla szefa
szachy blog
szachy dla gracza szefa
szachy dla szefa
szachy drewno
szachy drewno blog
szachy z drewna blog
szachy z drewna dla szefa blog

Eleganckie opakowanie jest równie ważne jak zawartość prezentu

Na koniec chcielibyśmy Was uczulić na opakowanie prezentu. Jest ono tak samo ważne, jak jego zawartość. Powinno być eleganckie i szykowne. Jeśli zdecydujecie się na owinięcie upominku papierem, zwróćcie uwagę, aby był on ekskluzywny i opakowany przez profesjonalistę. Każdy szczegół ma bowiem znaczenie. Niedopuszczalne jest podklejanie papieru taśmami klejącymi, nierówne jego przycięcie, zagniecenie czy źle zawiązana na nim wstążka.

Bezpieczniej jest włożyć upominek do eleganckiej torebki prezentowej. Najlepiej, gdyby była jednolita kolorystycznie, a jej barwy były stricte biznesowe. Elegancko będzie wyglądała torebka brązowa, której barwa świadczy o stabilizacji, niebieska kojarząca się z zaufaniem, zielona sygnalizująca harmonię. Nie należy kupować opakowań czerwonych (jest to bardzo agresywny w biznesie kolor, który informuje o tym, aby druga strona miała się na baczności i uważała na kontakt z Wami), żółtych (świadczy o krzykliwości i chęci zabawy), czarnych (kojarzy się ze śmiercią) oraz białych (łatwo się brudzi, a wręczenie zabrudzonego upominku świadczy o braku kultury).

Torebka pozwoli też szefowi zachować godność w sytuacji, gdy będzie chciał obejrzeć prezent w swoim gabinecie. Wówczas może zajrzeć do torebki, uśmiechnąć się i podziękować. Jest to neutralne zachowanie, które pozwala okazać pracownikom szacunek i podziękowanie.

Idealnym rozwiązaniem będzie również zastosowanie eleganckiego pudełka, ozdobionego kokardą. Wówczas można łączyć kolory, na przykład szare pudełko z bordową wstążką lub brązowe pudełko ze złotą czy też beżową wstążką.

Jeśli nie wiesz co kupić dla szefa, napisz – biuro@luxuryproducts.pl