Luksusowe stoły z litego drewna – szacunek dla prawdziwego rzemiosła

luksusowe stoly z litego drewna 2

Człowiek podczas swojego długiego życia nabiera się i daje oszukać wiele razy, zanim tak naprawdę zrozumie że nic nie ma za darmo. Okazja jest w zasadzie w swojej konstrukcji czymś, co ma pewien defekt. Dlatego dziwię się ludziom, że mają na tyle mocną wiarę, aby wierzyć że luksusowe stoły z litego drewna mogą kosztować 2 – 3 tysiące złotych brutto. I chociaż bez problemu znajdziemy wiele ofert w tej cenie, to z wyrobami premium, mają one niewiele wspólnego. Stół w tej cenie jest w prawdzie wykonany z drewna, ale moim zdaniem, nie gwarantuje wysokiej jakości.

Jak zwykle różnice leżą w szczegółach, które nie każdego interesują, ponieważ cena czyni cuda, co wpływa na większość portfeli zakupowych. Więc chętnie jest poszukiwana tania półka z nazwijmy to umownie litego drewna. I chociaż znam osobiście wielu rodzimych producentów, którzy są notabene rzemieślnikami, robią rzeczy ładne, jednak nie jest to luksus. Bowiem aby taki produkt nazwać luksusowym, należy spełnić kilka bardzo ważnych warunków.

Jakiś czas temu pisałem o bardzo futurystycznych stołach do prestiżowych wnętrz, a dzisiaj chciałbym opowiedzieć Wam o bardziej klasycznej stronie branży premium. Co niewątpliwie jest także synonimem wielkiej wartości dodatniej, którą warto mieć u siebie w domu.

Luksusowe stoły z litego drewna – historia, tradycja i wielopokoleniowa kultura

To jak porównywanie dwóch manufaktur, które tworzą podobny produkt, z tego samego materiału, a także o podobnych parametrach i designie. Jedna z nich ma doświadczenie sięgające kilkudziesięciu lat, a druga dopiero raczkuje. Więc jest to zestawienie marki mercedesa, od dużego funduszu inwestycyjnego który właśnie zapragnął sobie wypuścić nowoczesne auto elektryczne.

Zrozumiałe, że będzie to wyjątkowo trudne, aby w rok, czy dwa lata nadrobić dziesiątki lat zaległości. Nie da się ot tak, nawet kupując licencję, czy znać cały proces technologiczny zrobić identyczny produkt, jak w przypadku marki z historią.

I to jest kluczowa różnica polegająca na tworzeniu wyrobów premium, które same w sobie muszą służyć dla pokoleń. Włoska marka Cantiero, jest właśnie takim klasycznym przykładem manufaktury z krwi i kości, która reprezentuje sektor luksusu. Absolutnie nie ma tam towarów kapiących złotem, a wyłącznie sama tradycja, technologiczna doskonałość, ludzie kochający rzemiosło oraz miłość do tego co się robi.

Trochę historii marki

W roku 1949 Severino Cantiero założył we Włoszech, w mieście Bovolone mały warsztat rzemieślniczy, który tworzył klasyczne meble wysokiej jakości. Takie było pierwotne założenie i ta inicjatywa trwa do dzisiaj, ale wzbogacona o lata tożsamości pracy w naturalnym drewnie, solidności, a przede wszystkim rozwijaniu własnego kunsztu. Jak wiemy o kunszcie możemy mówić wówczas, kiedy wykonujemy daną czynność lub posługujemy się czymś doprowadzając to do perfekcji.

I ja właśnie taką perfekcję znalazłem w manufakturze Cantiero. A wyśmienitym przykładem są właśnie luksusowe stoły z litego drewna. Dodam, iż kunszt możemy wyłącznie osiągnąć w wyniku długotrwałych powtórzeń, czy ćwiczeń, po czym następuje mistrzostwo.

Dzisiaj marka Cantiero jest nie tylko synonimem sukcesu, ale przede wszystkim ogromnej rozpoznawalności, wśród klientów na całym świecie. Jakość, jest podparta należytym doświadczeniem i jak już wyżej wspomniałem kunsztem. Być może dzisiaj łatwo jest zrobić dobre pierwsze wrażenie, ale akurat w branży premium, ważniejsza jest historia i własne portfolio.

Jak wyglądają luksusowe stoły z litego drewna firmy Cantiero

Manufaktura wywodzi się z minionego wieku, więc na próżno szukać tu nowoczesnych i minimalistycznych form, które będą mizerną kserokopią tego co dzisiaj króluje na rynku. Cantiero nie idzie w trendy, ale trzyma się swoich pierwotnych, klasycznych wzorów, nawiązujących do linii klasycznych. Tutaj podzielę je na kilka najważniejszych stylów, ponieważ klasyka to pojęcie bardzo ogólne. Marka projektuje stoły w charakterze antycznym, art deco, prowansalskim, eklektycznym i w najmniejszym stopniu znajdzie się także delikatna nuta nowoczesności, połączona z klasyką rzecz jasna.

Jak dla mnie są to wyjątkowo istotne sprawy, ponieważ ekskluzywne meble w stonowanym klasycznym stylu pasują do wielu wystrojów wnętrz. Uniwersalność właśnie leży w samym centrum klasyki, a marka Cantiero jest na to idealnym przykładem. To sposób na osobliwość, piękno bez przepychu, tradycję, stonowany luksus, a przede wszystkim czystą elegancję. Mamy firmy, które reprezentują krzykliwy luksus, produkujące meble z użyciem materiałów bogatych w złoto, srebro, kryształy, czy elementy lakierowane, ale to już zupełnie inny klimat.

Różnice leżą w detalach

Nad wyraz oryginalne i luksusowe stoły z litego drewna od Cantiero, przywodzą mi na myśl najlepsze lata tradycyjnego rzemiosła. Nie są to staro wyglądające wyroby, jak antyki, ale też nie są bardzo nowoczesne. Jest w nich coś magicznego, jednocześnie spokojnego i bardzo stylowego. Widziałem wiele firm, które szturmem chciały dostać się na rynek premium projektując stoły nie do końca spełniające kryteria branży high class. A praca na litym drewnie nie jest łatwa, lekka i przyjemna. Dlatego tak mało mamy dzisiaj dobrych manufaktur, wytwarzających solidność.

Spośród wielu różnych modeli, mnie wyjątkowo urzekły te wykonane w stylu antycznym. Są bardzo oryginalne, a znakiem szczególnym są widoczne słoje drewna, połączone ze sobą w jedną całość. To modele w kolorze brązowym, z użyciem lakieru, który powoduje pokazanie wyrazistych cech lakieru. Widać je szczególnie na blacie, zresztą najważniejszym punktem stołu do jadalni, czy salonu. To nad nim spędzamy najwięcej czasu, więc tym bardziej warto zwrócić na niego uwagę. Luksusowe stoły z litego drewna muszą mieć przede wszystkim bardzo solidny blat, który wytrzyma długie lata. Żywotność jest w wielu przypadkach powiązana z wykonaniem, a tutaj jest to relacja stu procentowa!

luksusowe stoły z litego drewna to symbol elegancji
drewniane luksusowe stoly do jadalni
eklektyczny stol do jadalni blog
eleganckie stoly lite drewno
jadalnia stol lite drewno
jakie luksusowe stoly z litego drewna do wnetrza blog
jakie stoly z drewna
jaki stol do ekskluzywnego domu

Lite drewno nie jedno ma imię

Pomagając naszym klientom i projektując im wnętrza, wiemy że jakość jest tutaj najważniejsza. I co jest nie do końca oczywiste, można zapłacić dużo, za mizerne wykonanie. A jest to spowodowane wieloma firmami, które oszukują swoich klientów na wykonaniu i materiałach. Lite drewno, jest używane jak słowo wytrych, nie do końca mające korelację z tym co wykonał producent. Porównałbym to do słowa luksus, które jest bardzo ogólne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że marki używają oprócz litego drewna, produktów drewnopodobnych jak sklejka, czy fornir.

Przykładowo górna część blatu jest wykonana właśnie z drewna litego, a pod spodem jest gorszej jakości surowiec. Także często nogi luksusowych stołów w litego drewna są zupełnie innym materiałem. Producenci więc stosują swoje sztuczki, aby zejść z wysokich kosztów a finalnie sprzedawać taki produkt jako pełnowartościowy, wykonany w całości z drewna. A czy każdy z nas jest specjalistą od obróbki drewna, no raczej nie!

Poszczególne etapy tworzą jakość!

Jeśli już dana firma decyduje się na produkcję z prawdziwego drewna, to proszę mi uwierzyć musi posiadać duże doświadczenie w obróbce, które jest wieloetapowe. I tutaj jeszcze raz wyraźnie podkreślę – wiele etapów – jeden finalny efekt. Nie będę Was wdrażał w poszczególne procesy, ponieważ jest to osobny materiał na artykuł. Jednak musicie wiedzieć, że nowicjusze nie wykonają dobrze luksusowego stołu z litego drewna, bez skaz, sęków, nie mówiąc już o samej impregnacji.

Słyszałem wiele historii o domach z bala, które po kilku miesiącach wykręcały się i wykrzywiały o kilkanaście centymetrów. Być może aż tak nie zostanie sfatygowany nasz stół, ale produkt wykonany ze źle wysuszonego drewna nie koniecznie będzie prosty. Tak więc, na dobry mebel wykonany z takiego materiału składa się wiele różnorodnych czynników, finalnie dających prawdziwy efekt końcowy.

jaki stol do luksusowej jadalni
klasyczny stol wykonany z litego drewna
luksusowe stoly z litego drewna
stol do domu z litego drewna
stol lite drewno
wysokiej jakosci stoly z litego drewna do jadalni
stoly z litego drewna blog
stoly klasyczne z litego drewna
stoly jadalniane z litego drewna
stoly do jadalni lite drewno
stol luksusowy jadalnia
stol lite drewno blog

Włoska marka Cantiero to synonim prawdziwego rzemiosła, kunsztu pracy oraz luksusu

Kilkanaście lat w poznawaniu manufaktur z sektora premium i super premium daje ogromną wiedzę, która owocuje ofertą skrojoną na miarę potrzeb świadomego klienta. I to właśnie luksusowe stoły z litego drewna marki Cantiero, są takim luksusowym produktem. Mebel który będzie służył następnym pokoleniom, jeśli będziemy go dobrze użytkować i dbać o niego jak o członka rodzina. Cantiero właśnie dla mnie kojarzy się z tradycją, wysoką kulturą, ale przede wszystkim z historią rodzinną. Włosi kochają przekazywać swoje wartości następnym pokoleniom, a bezspornie są one podwaliną do tworzenia wyrobów i mebli premium.

Jeśli coś już rekomenduję muszę być w 100% pewny, że znam nie tylko produkt, ale cały proces technologiczny, materiał, ale przede wszystkim markę która za tym stoi. Cantiero spełnia te wszystkie warunki i z całym sercem polecam jej wyroby. Stół za kilka i kilkanaście tysięcy często różni zbyt wiele, ale to właśnie cena finalnie wpływa na długoletnią żywotność, niezawodność, wysoką precyzję wykonania oraz pracę ludzkich rąk.

Dzisiaj w dobie masowej produkcji, powinniśmy szukać starych, wielopokoleniowych manufaktur, które mają coś więcej do zaoferowania niż design. Poszukajmy prawdy o pozyskiwanym surowcu, historii założyciela, a także stosunku do procesów tworzenia pięknych mebli z litego drewna. To wartości które zanikają, a przecież rzemieślnicza produkcja powinna być solą Europy, tak jak przed wiekami. Pozostaje trzymać kciuki, za to że coraz więcej klientów jest świadomych na czym polega różnica w cenie.

Jeśli szukasz mebli do swojego wnętrza – napisz do Nas – biuro@luxuryproducts.pl