Futurystyczne stoły do salonu według artysty Albino Mirandy

Stoliki futurystyczne do salonów
Gdzie kupić kosmiczne i futurystyczne meble?

Dzisiaj luksus wszystkim kojarzy się z wysokiej jakości materiałami, przepychem, blichtrem i kapiącym złotem. Jednak wyroby premium mogą być nie z tej ziemi, świetnym przykładem są futurystyczne stoły do salonu. To ewidentny znak, że świadomy konsument z zasobnym portfelem szuka czegoś więcej niż wysoki standard. A są to poszukiwania nowego kształtu, osobliwości w projektowaniu, ale przede wszystkim ekscytujących doznań. Takim wyjątkowym i silnym bodźcem są dla mnie meble portugalskiego artysty Albino Mirandy.

Futurystyczne stoły do salonu – kim jest Albino Miranda

Portugalczyk, który swoją przygodę z tworzeniem śmiałych projektów zaczynał od rzeźby. Od 1989 roku zajmował się wyłącznie rzeźbiarstwem, by w późniejszym okresie całą swoją energię i doświadczenie przełożyć na meble i futurystyczne stoły do salonu.

Powołał do życia 2 marki Karpa i Gansk. Linia Karpa to ewidentne urzeczywistnienie jego fantazji na temat sztuki i rzeźby. Widać wyraźne podobieństwo do awangardowego projektowania i wpływ całej historii tworzenia przez Albino. Bardzo odważne bryły stanowią o sile tej firmy. Ale także widać fascynację przyrodą – szczególnie strukturą drzewa. Wiele z produktów ma swój kształt i pierwowzór właśnie w pomnikach przyrody.

Albino Miranda to elektryzujący artysta, która całą swoją pasję połączył z formą użytkową. Wykonał kawał solidnej roboty, robiąc korelację między sztuką, designem a luksusowymi meblami. Świeżość tych projektów zawdzięczamy jego oryginalnemu podejściu i magii. To czysty surrealizm, który Miranda przeniósł ze swojego niesamowitego świata.

stoly futurystyczne do salonow
Futurystyczne stoły do salonu według Albino Miranda
futurystyczne stoliki do salonow
stoly w ksztalcie korzenia
stolik futurystyczny do salonu
stoly do salonu futurystyczne

Futurystyczne stoły do salonu – materiały i techniki

Albino Miranda używa przeróżnych surowców do tworzenia tych pięknych dzieł sztuki użytkowej. Jednak najczęściej jest to specyficzna żywica wzmocniona włóknem szklanym. To ona stanowi najbardziej pokręcone i szalone formy. Jest idealnym materiałem, aby tworzyć niesamowite rzeźby. Które zostaną użyte do podstawy bądź góry mebla. Futurystyczne stoły do salonu w większości są zaprojektowane i wykonane właśnie z tego typu żywicy.

Stanowi to doskonały materiał i budulec, który jest trwały i polakierowany absolutnie kosmicznie wygląda. Wydaje mi się, że gdyby ufo ludki przybyły na naszą planetę, chcąc na niej zamieszkać. Meble Karpa stanowiły by większość wyposażenia w ich wnętrzach.

Oprócz wyżej wymienionej żywicy jest oczywiście zastosowany szklany hartowany blat, marmur, drzewo orzechowe oraz stal lakierowana. W zależności od modelu futurystyczne stoły do salonu mają odpowiednie materiały. Kwestia użycia innych surowców według Twojego upodobania jest sprawą otwartą i tak naprawdę da się wszystko!

furystyczne stoly sklep
furystyczny stol do salonu sklep
stoly kosmiczne
furystyczne salony stol do wnetrz

Futurystyczne stoły do salonu – szycie na miarę

Zajmując się wyposażaniem ekskluzywnych wnętrz, wiem że spora część klientów pragnie mieć indywidualne wymiary czy wykonanie. W tej kwestii producent idzie klientom na rękę i w zasadzie spełnia najbardziej szalone pomysły. Projektanci i świadomi konsumenci luksusu oczekują stołów i mebli według ich najbardziej wymarzonych oczekiwań.

Więc wiele manufaktur jest na to przygotowana. Mając to na uwadze Albino Miranda dużo czasu poświęca na szkice, tak jak życzy sobie tego klient. Możemy usiąść razem z rysownikiem i wykonać Twój projekt najbardziej odlotowego futurystycznego stołu. Nie ma problemu, daj tylko pomysł a resztą zajmiemy się My!

W dobie ogromnej konkurencji producenci są otwarci na tego typu oryginalne i selektywne projektowanie. Futurystyczne stoły do salonu pokazane w naszej ofercie to tylko mała część tego co można indywidualnie zaprojektować. Grunt, aby przy tym świetnie się bawić, ale przede wszystkim aby ten mebel korespondował zresztą wnętrza.

Ale od tego są nasi projektanci, więc nie martw się tym. Na pewno są takie salony gdzie te futurystyczne stoły nie będą pasować, więc to nie produkt dla każdego. Duża oryginalność sprawia, iż musi gdzieś być nić porozumienia między stołem a reszta wyposażenia. Bo inaczej lipa. Stół będzie wyglądał jak kwiatek na klapie kożucha….

Idealnym rozwiązaniem jest tworzenie całego pomieszczenia od jednego bardzo znaczącego meble. Ale nie zawsze się da, ponieważ nieraz chcecie tylko zmienić właśnie tylko stolik. Zresztą sami zobaczcie jak umiejętnie można połączyć tak osobliwe meble z ciekawym wnętrzem.

futurystyczne stoly do salonu marki karpa
futurystyczne meble sklep
stolik bardzo futurystyczny
zjawiskowy stol do salonu
zloty blat stol
kosmiczne stoly

Futurystyczne stoły do salonu miłość od pierwszego projektu

Na koniec powiem, że od razu zakochałem się w tej marce. Ponieważ dzisiaj, kiedy rynek jest otwarty i każdy może projektować właśnie meble i akcesoria. Jest dużo podobnych do siebie projektów. Mam do czynienia z wieloma firmami i często da się zauważyć pewne powtarzające się trendy. Tutaj nie ma ściemy i jest czysta finezja, a to uwielbiam.

Po pierwsze wyróżnij się, po drugie wyróżnij się i po trzecie wyróżnij się!gdy postawisz tak odjechany kosmiczny stół w centralnym miejscu salonu, reszta nie będzie się liczyła. To idealne rozwiązanie na zwrócenie uwagi na środek pokoju. To ekscytujące doznanie i przeniesienie w zupełnie inny wymiar.

Wymiar, który spowoduje iż Twoje wnętrz nigdy już nie będzie taki same jak u znajomych. I takiej oryginalności wszystkim Wam życzę!

Wizualizacja Twojego wnętrza ze stołem Karpa? nie ma problemu – pisz michal@luxuryproducts.pl