Skóra krokodyla wiecznie młoda i modna

skóra krokodyla

Pojęcie luksusu ewoluuje wraz z upływem lat. Chcemy coraz to nowych, oryginalniejszych przedmiotów, ubrań i gadżetów. Zdarza się jednak, że powstała kilkadziesiąt lat temu moda na daną rzecz nie mija, a jedynie umacnia się. Doskonałym tego przykładem jest skóra krokodyla.

Wyrabiane są z niej torebki, buty, rękawiczki, czy nawet biżuteria. O tym, dlaczego ciągle jest modna oraz co można z niej zrobić, przeczytacie w poniższym artykule.

Skóra krokodyla a wyroby?

Skóra krokodyla kojarzona jest najczęściej z torebkami. Największe domy mody od lat produkują torebki wykonane właśnie z tego rodzaju skóry. Charakteryzują się ona wyjątkowo dużą odpornością na zarysowania oraz użytkowanie. Mówi się, że pomimo swojej pozornej delikatności, skóra z krokodyla, z której wykonane są torebki wytrzyma naprawdę bardzo wiele, zanim przestanie nadawać się do użytku.

skórzana teczka z krokodyla

Możemy zatem wybierać spośród torebek wykonanych ze skóry błyszczącej, laminowanej, półmatowej, czy całkowicie matowej. Nie wszystkie wykonane są z tego rodzaju skóry w stu procentach. Zdarza się, że skóra z krokodyla znajduje się tylko np. na uchwycie torebki, czy jako wstawka.

Bez względu na to, w jakich ilościach, skóra krokodyla budzi podziw oraz jest międzynarodowym i uniwersalnym wyznacznikiem statusu społecznego na całym świecie.

Modne dodatki – skóra krokodyla

Rękawiczki oraz paski wykonane ze skóry krokodyla to ekstrawagancki dodatek, bez którego nie może obejść się żadna aspirująca do najwyższej klasy społecznej kobieta, czy mężczyzna. Bez względu na to, jak przeciętny będzie nasz strój, dzięki temu dodatkowi poczujemy się bardziej szykownie, a skórzane dodatki pozwolą na wyniesienie naszego ubioru na zupełnie nowy poziom mody.

Wystarczy klasyczna czarna sukienka skontrastowana z rękawiczkami ze skóry krokodyla, aby móc poczuć się jak prawdziwa gwiazda, przechadzająca się ulicami Hollywood. Tak samo jest w przypadku mężczyzn – ciemne spodnie oraz koszula połączone z paskiem, którego głównym materiałem będzie skóra z krokodyla sprawią, że zaczniesz przyciągać wzrok pełen pożądania i zazdrości większości przechodniów.

Buty ze skóry krokodyla

Buty to niewątpliwie najbardziej ekstrawagancki dodatek, który budować będzie skóra z krokodyla. Mówi się, że praktycznie nikt nie spogląda na buty swojego rozmówcy, nie mówiąc już o nowo poznanej osobie. Skóra krokodyla sprawia jednak, że powiedzenie to traci jakiekolwiek znaczenie, ponieważ przyciąga ona spojrzenia wszystkich przechodniów.

krokodyla skóra

Wszystkie największe damskie ale także i męskie domy mody od lat prześcigają się w tym, który z nich zaprojektuje piękniejsze buty wykonane z tego rodzaju skóry. Skóra z krokodyla połączona z klasycznym wzorem butów damskich i męskich doda nam szyku, jakim szczycą się najwięksi bogacze świata, rekiny biznesu oraz hollywoodzkie gwiazdy.

Skóra krokodyla ostatnimi czasy pojawiła się także w liniach biżuterii największych światowych projektantów.

Szeroka, srebrna bransoleta z elementami skóry krokodyla to bardzo ekstrawagancki dodatek, który skontrastowany z prostym strojem sprawi, że zaczną się z nami liczyć osoby, które do tej pory nie uważały nas za równych sobie partnerów w biznesowych negocjacjach.

Warto jest zainwestować w dodatek, którego głównym składnikiem będzie skóra krokodyla, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze względów praktycznych. To piękna i wytrzymała skóra, która podkreśli naszą wyjątkowość, urodę, doskonale zestawione ubrania, czy nawet kolor oczu! Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj dodatku się zdecydujesz i z czym postanowisz go połączyć.