Eleganckie obrusy Claudia Barbari – na przekór trendom

eleganckie obrusy

Tworząc sklep z luksusowymi produktami pragnąłem aby, wyróżniały się przede wszystkim jakością oraz niepowtarzalnością. Właśnie takie są eleganckie obrusy i pledy marki Claudia Barbara.

Każdemu z uporem maniaka powtarzam, że luksusu nie tworzą tylko wielkie korporacje z ogólnoświatowego świecznika. Gucci, Breitling, Louis Vuitton, Omega, Ferrari czy Bulgari to mega marki z ogromnym bagażem doświadczenia. I być może, to one kreują luksusowy rynek – ale tylko w szeroko pojętym odczuciu przez przeciętnie poinformowanego konsumenta.

Wszystkie te marki wywodzą się małych rodzinnych manufaktur, które w pewnym momencie zatraciły swoją unikalność i tak pożądaną wyjątkowość. Gdy liczy się bardziej ekonomia, popyt, podaż – każdy ekskluzywny brand może zgubić się w tłumie.

luksusowe marki
Foto: https://www.psychologytoday.com

Ja kocham odkrywać małe luksusowe interesy, które od lat wytwarzają prawdziwy luksus. Dzisiaj opowiem o Claudii Barbari. Kobiecie niezwykle utalentowanej, projektującej wspaniałe eleganckie obrusy oraz unikatowe pledy i eleganckie obrusy.

Odrzucam szablon i zawszę idę swoja drogą. Mimo wielu ofert nie podejmujemy się współpracy z firmami podobnymi do siebie. Zawsze staram się sprowadzać na nasz rynek produkty nieszablonowe przez duże N. Claudia właśnie taka jest, oryginalna i samodzielna. Idzie swoim nurtem i nie poddaje się szkaradnym trendom, wymyślonym dla mas.

To kocham w takich manufakturach i to jest szczera marka, która oferuje swoim klientom coś z innej półki. Ręczna praca kosztuje, dlatego eleganckie obrusy mają większą cenę. Ale nic za darmo, wszystko jest kwestią innego spojrzenia na długi proces wytwarzania towaru i doboru najdroższych surowców.

Eleganckie obrusy i stylowe pledy – zanim Claudia zaczęła je tworzyć

Urodzona w Sassuolo w prowincji Modena w dniu 1 grudnia 1969 r. Jeszcze jako dziecko uwielbiała ubierać swoje lalki w specjalne dobrane ubrania jej projektu. Szybko zrozumiała, iż moda i sztuka jest jej życiem.

To spowodowało, że w 1988 roku otrzymała dyplom ukończenia wyższej szkoły ” projektowania mody ” w Modenie. Następnie kontynuowała swoją specjalizację w Szkole Polimoda we Florencji. Jak wiemy to właśnie Florencja jest kwintesencją artystycznych dusz i oryginalności w tworzeniu. I to tam wszystko się zaczęło.

szkoła polimoda florencja
Foto: http://www.turismo.intoscana.it

Po udanym udziale w Międzynarodowym Konkursie Projektowania Mody w Paryżu, gdzie Claudia zdobyła 3 miejsce przyszedł czas na pracę. Nie były to jeszcze eleganckie pledy i własna marka, ponieważ projektantka była aktywna w innych ważnych markach modowych.

W 2003 roku przedstawiała na targach Maison & Objet swoją pierwszą kolekcję. Od tamtej pory jej marka zaczęła poważnie funkcjonować na całym świecie. Międzynarodowa rozpoznawalność daje niesamowite uczucie do nowego tworzenia. Jeszcze bardziej silniejsze bodźce i miłość do tego co się robi!

Eleganckie obrusy – świat według Claudi

elegancki obrus
eleganckie obrusy Claudia są piękne w swojej prostocie!

Aby tworzyć niezwykłe dzieła sztuki użytkowej i eleganckie obrusy, ta włoska artystka używa najlepszych materiałów. Jeżeli chcesz robić luksusowe produkty nie możesz oszczędzać – ludzie to wyczują! Surowce i włóczki z których powstają te eleganckie obrusy to klasa super premium.

Wełna australijska, egipska bawełna, europejski czysty jedwab, czy w końcu kaszmir z Mongolii sprawiają o dużej wyjątkowości marki Claudia Barbari. To one tworzą w istocie cały luksus. Ponieważ w branży premium najważniejszą rzeczą oprócz samego ręcznego wytwarzania, są właśnie surowce.

Claudia szuka ich na całym świecie. Nie ma ich w jednym miejscu i nieraz ciężko znaleźć odpowiednie tkaniny do tego co chce stworzyć! Jej klienci i miłośnicy dobrego designu ufają jej pod tym względem i wynagradzają za ciężką pracę.

obrus elegancki

Czym tak naprawdę wyróżniają się eleganckie obrusy Claudia Barbari

Przede wszystkim perfekcjonizm w wykonaniu najmniejszego skrawka materiału. Dbałość o każdy szczegół ściegu! Ok – ale to oczywiste przy produktach super premium…..

Dla mnie osobiście największym odkryciem w wyrobach Claudi jest forma i design. Widać luksusową finezję oraz wyraźny włoski styl. Nawet prosty biały obrus z lnu ma charakterystyczne przełamanie. Czy są to kryształki, cekiny czy metalowe napy artystka uwielbia eksperymentować i bawić się w łączenia materiałów.

obrusy bardzo eleganckie

Często przy danym modelu jest wybór nap. I tak w zależności od wystroju naszego wnętrza, możemy poeksperymentować w doborze koloru między srebrnym a złotym. Niekiedy jest to bardzo istotne…

Nawet w surowym, minimalistycznym pomieszczeniu jeden wyróżniający się eksluzywny obrus może zrobić wielką różnicę. Poza tym wszelkie spotkania odbywają się przy stole. Nie zapomnij o tym, kiedy chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na swoich gościach.

obrusy eleganckie
Włoskie eleganckie obrusy potrafią zaskakiwać
Eleganckie obrusy a międzynarodowa sława

O prestiżu marki Claudia Barbari niech świadczy to z jakimi sklepami i butikami współpracuje. To kluczowe z punktu widzenia producenta. Pokazać się w najbardziej luksusowych miejscach na świecie.

W Europie wyroby możemy nabyć w większości stolic. Anglia to dom towarowy Harrods, Jonathan Fawcett The Old Engine Works, czy Shp Hampsted. Z kolei we Francji eleganckie obrusy Claudia Barbari znajdziemy w Bruno Moinard Editions, A.A.D. Paris, a także w Eden Gray w Cannes.

obrusy bardzo eleganckie

Jeśli będziesz w Moskwie odwiedź IN DESIGN. Szwajcaria to sklepy takie jak Muralto Instore w Zurychu, Czy Decoris GMBH.

Jak już wspomniałem marka obecna jest na całym globie. Będąc w USA pamiętaj, aby w poszukiwaniu towarów Barbari zajśc do Bergdorf Goodman, Foley & Cox, a także E.Braun & Co – wszystkie znajdują się w Nowym Jorku.

Oprócz USA i Europy te eleganckie obrusy znajdują się w świetnych punktach na mapie wielu krajów. W Polsce znajdziemy je w moim sklepie Luxury Products

stylowe i eleganckie obrusy

Claudia Barbari to także ekskluzywne pledy i narzuty, ale o tym w innym artykule.

Chciałbym, abyście zmienili swoje myślenie o obrusie. Jako o produkcie wyłącznie jednokolorowym, wycinanym, związanym głównie z nurtem folklorystycznym. Wiem, że to także nasza historia i kultura. Ale wiedz, iż jednym genialnym przełamanym konwencją obrusie możesz zmienić cały klimat swojego wnętrza.

Eleganckie obrusy Claudia Barbari to nieszablonowość, która idzie w parze z wysokiej jakości wykonaniem. I czy chcemy, czy nie to właśnie design dzisiaj w XXI wieku jest tak bardzo pożądany.

Jeżeli masz bardzo harmonijnie zaprojektowany apartament przez dobrego architekta, musisz wiedzieć jak bardzo są ważne szczegóły. Pisząc o olbrzymich wazonach z ceramiki, czy zegarach wykonanych z brązu – wiem jedno.

stylowy elegancki obrus

Jeden silny akcent w postaci dobrze dobranego towaru robi jakość. Robi wielką różnicę, za którą wielu płaci grubą gotówkę. Ale te wyroby są warte swojej ceny – na to składają się materiały i wykonanie! Włosi uwielbiają przełamywać schematy w procesie i projektowaniu swoich wyrobów. Więc, bawmy się kształtem, formą i stylem. A na pewno nasz stół nabierze luksusowego ducha.

Claudia Barbari myśląc o swoich obrusach wkłada w to całą duszę. Tak, aby uzyskać efekt doskonały – prosty w formie, a jednocześnie śmiały i bardzo luksusowy. Myślę, że jej to się udało i widać to wyraźnie na każdym nowym projekcie!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz