Psy dekoracyjne – nie szczekają, a robią wrażenie

psy dekoracyjne

Zwierzęta od zawsze są nierozłączne z człowieczeństwem. Ale to właśnie pies stał się naszym największym przyjacielem. Niezastąpiony synonim bliskości i zaufania. Wielu z moich przyjaciół posiada w swoim domu psy dekoracyjne. Czy jest to kicz, czy ogromna chęć sympatii do naszych czworonogów?

Na pewno jest to miłość. A jeśli można sobie pozwolić na wierną kopię, dlaczego nie? Dlaczego nie sprawić sobie wysokiej jakości figury swojego pupila.

Psy dekoracyjne – jest zapotrzebowanie!

luksusowe psy dekoracyjne
#Ja i świeżo wypalany chart

Nauczyłem się pochopnie nie oceniać ludzi. Dlatego, kiedy poznałem bliżej naszych klientów, wiem że cele są naprawdę różne. Największą grupą są ludzie, którzy mieli daną rasę i po śmierci chcą upamiętnić swojego pupilka.

Ich silne przywiązanie do psa, przekłada się na zamówienie u producenta. Który według indywidualnych kryteriów klienta maluje produkt na kolory bardzo podobne do ich zwierzaka. Oczywiście rozumiem to, dlatego staramy się w tej kwestii być jak najbardziej dokładni.

dekoracyjne figury psow
Psy dekoracyjne z Włoch – marka Ceramiche Boxer

Często tak zaprojektowane psy dekoracyjne są idealnym odwzorowaniem swojej rasy. Właściciele z wielkim sentymentem traktują te figury, ustawiając je w miejscu związanym ze swoim czworonogiem.

Może to być ciepłe miejsce przy kominku, albo bardziej reprezentacyjne w centralnym punkcie naszego wnętrza. Wszystko zależy jak bardzo byłeś związany ze swoim przyjacielem i gdzie spędzał najwięcej czasu….

pies dekoracyjny
Spaniel na złoto:)

Psy dekoracyjne – chcesz żeby siedziały, czy leżały?

Moim zdaniem dekoracyjne figurki psów siedzących lepiej będą się nadawały do otwartych i dużych salonów, korytarzy, czy klatek schodowych. Generalnie kto co lubi!

Nasi klienci często wybierają leżące psy dekoracyjne do swoich sypialni. Jest to ten moment, w którym kładziesz się spać ze swoim ukochanym przyjacielem. Może niektórym z Was wydaje się to abstrakcją, ale ludzie naprawdę uwielbiają ozdobne figurki do swoich wnętrz!

pies dekoracyjny ceramiczny
Leżący dog

Następnym magicznym miejscem dla tego typu produktów jest kominek. Przecież to tutaj, często grzał się Wasz pies. Ciepło domowników zawsze skupiało się przy ogniu, dlatego to świetne miejsce na luksusową figurę.

Psy dekoracyjne – z czego są wykonane?

  • Większość producentów z naszego portfolio wytwarza produkty z ceramiki. Jest to najbardziej popularny materiał, który nie jest aż tak drogi jak porcelana. Która zazwyczaj jest surowcem do nieco mniejszych modeli.figurki psów z ceramiki
  • Włosi kochają ceramikę, dlatego ich towary zna cały świat. Mnóstwo rodzinnych manufaktur wypala świetnej jakości glinę od kilku pokoleń. Dlatego ” made id Italy ” stanowi tak ceniony znak jakości.
  • Ceramika to nie jedyny materiał używany w procesie produkcji. Włoscy artyści często używają 24 karatowego złota, platyny i kryształów Swarovskiego. Są to wyjątkowo designerskie figury i tak wyglądające psy dekoracyjne robią niesamowite wrażenie.
  • Kryształów używa się do oczu, a także aby przyozdobić obrożę. Jest to ciekawy i oryginalny element, który decyduje o finalnym wyglądzie produktu.psy ceramiczne
To nie jest masowa produkcja

I tak jak czekasz, aż narodzą się małe szczeniaczki – w ten sam sposób nasi klienci oczekują na psy dekoracyjne. Nie sprzedajemy masowych azjatyckich wyrobów z ceramiki, dlatego czas realizacji np w marce Ahura, może trwać nawet do 8 tygodni. Wszystko zależy od tego, ile zamówień ma dany producent.

Psy dekoracyjne tworzone przez nasze manufaktury, znacznie odbiegają od tych masowo produkowanych. Widać to bardzo wyraźnie po jakości i każdym najmniejszym detalu. To są różnice, dzięki którym rodzi się luksus.

dekoracyjne psy
Włoska marka Ahura – luxuryproducts.pl

Psy dekoracyjne – hand made

Uwierzcie – to jest naprawdę ręczna robota! Więc czas jaki poświęcisz na swoje zamówienie musi być całym długim procesem. Włoska manufaktura, w której zamówiłeś swojego ceramicznego przyjaciela musi wykonać szereg czynności – tak, abyś mógł cieszyć się wyjątkowym produktem.

Ręczne wykonanie daje wiele możliwości dla samej figurki. Wyraźnie to widać w szczegółach, które decydują o bardzo realistycznym wyglądzie psa. Bo czy ten bokser zdaje sobie z tego sprawę, iż jego kolega jest z ceramiki? Twierdzę że długo nad tym myślał, czy to prawdziwy odpowiednik tej rasy….

Psy dekoracyjne – nie szczekają, a robią wrażenie

Myślę, że dużo daje tu umiejętność pokrywania farbą. Dostosowanie palety barw do rasy może być bardzo czasochłonne i trudne. I to jest klucz do idealnej figury dekoracyjnej. Prawdziwość i umiejętności wyrabiania tak luksusowych produktów daje niesamowite efekty.

pisesek dekoracyjny do wnętrz

To receptury i projektowanie ceramiki tworzone od pokoleń. Silne więzi rodzinne, które dają moc swoim produktom. Mam nadzieję, że wielu naszych rodzimych producentów zda sobie z tego sprawę, iż luksus robi się latami. Kochajmy i dbajmy o Europejskie manufaktury. Bo jest to swojego rodzaju dziedzictwo, które bezpowrotnie przemija przez masową produkcję z Azji…

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz