Dior ubierze studentów biznesu muzycznego

Dior Ubierze Studentów Biznesu Muzycznego
źródło: ajc.com

Mundurki to często stosowany zabieg w szkole, bądź na uczelni, który ma na celu wprowadzenie równości i jednolitości wśród studentów. I choć kojarzą się z parą pończoch, koszulą, bądź za ciasną marynarką, mogą być czymś znacznie więcej. Okazuję się, że we współpracy z raperem Jasonem “IDK” Millsem i organizacją non-profit No Label, francuski luksusowy dom mody stworzy unikalne mundurki dla 25 studentów. Będą to uczestnicy “innowacyjnego kursu edukacyjnego” w ramach No Label Academy. Skąd ten pomysł i dlaczego właściwie Dior ubierze studentów biznesu muzycznego?

,,Dziura w systemie edukacji”

IDK to pseudonim amerykańskiego rapera i producenta muzycznego, którego prawdziwe imię to Jason Aaron Mills. Jego muzyka znana jest z poruszania wielu istotnych kwestii, takich jak: przemoc, rasizm, nierówność społeczna, czy korupcja. Sam styl rapowania wyróżniają inteligentne teksty i niekonwencjonalne flow. W 2017 roku ukazał się debiutancki album studyjny, “IWASVERYBAD,” który przyniósł raperowi znaczącą rozpoznawalność w branży muzycznej. Od tego czasu IDK kontynuuje swoją karierę, wydając kolejne albumy i utrzymując swoją unikalną tożsamość artystyczną.

Moda A Edukacja Dior Ubierze Studentow Biznesu Muzycznego 1
Moda, a edukacja- Dior ubierze studentów biznesu muzycznego
źródło: reeditionmagazine.com

Jakiś czas temu raper nawiązał współpracę, ze znaną organizacją non-profit, która współpracowała z artystami, takimi jak Saweetie, czy Travis Scott. Projekt bezpłatnego kursu powstał w głowie rapera ze względu na własną przeszłość i nie najlepsze doświadczenia. “Zasadniczo widziałem dziurę w systemie edukacji, który tak naprawdę nie służył ludziom pochodzącym z innego środowiska” – powiedział 31-letni raper. Sam wierzy, że to dwutygodniowy kurs zaoferuje “niezapomniane doświadczenie edukacyjne” dla studentów w Ameryce, którzy chcą budować swoją przyszłość w biznesie muzycznym. Seminarium, otwarte dla studentów BIPOC w wieku od 18 do 25 lat, odbędzie się w Northwest Labs na Uniwersytecie Harvarda.

Dobry ubiór to podstawa- Dior ubierze studentów biznesu muzycznego

Skąd jednak w tym wszystkim udział ekskluzywnego domu mody? “Myślę o tym w ten sposób: Dorastając w ogóle nie lubiłem szkoły. Edukacja w Ivy League była niemożliwa – nie sądziłem nawet, że ukończę szkołę średnią i technicznie rzecz biorąc, tak naprawdę jej nie ukończyłem. Powiedziałem więc, co sprawiłoby, że ktoś taki jak ja przejmowałby się edukacją?” IDK kontynuował. “Powodem, dla którego chodziłem do szkoły, było przede wszystkim ładne ubieranie się. Uwielbiałam uczucie, że ludziom podoba się to, co mam na sobie”.

Zdaje się, że odpowiedź jest już prosta. Ubrania mają siłę, a w tym przypadku mają także szansę zaszczepić emocję w edukacji. W ramach tej szczytnej inicjatywy Dior ubierze studentów biznesu muzycznego w ekskluzywne uniformy. Na taki mundurek będzie składać się bluza, T-shirt z bawełny Sea Island i spodnie chino. Każdy element opatrzony zostanie w charakterystyczną naszywkę Dior i pojawi się w kolorach Harvardu: bordowym, granatowym, niebieskim i kremowym. Dodatkowo ofertę uzupełniają mokasyny Dior Explorer z diamentem CD lub ukośnymi motywami Dior.

Niezwykłe Mundurki Dior Ubierze Studentów Biznesu Muzycznego
Niezwykłe mundurki- Dior ubierze studentów biznesu muzycznego
źródło: vogue.com

IDK stwierdził, że to dopiero początek dla No Label Academy. “Chciałabym robić to dłużej niż tylko 10 dni, dłużej niż tylko semestr i dłużej niż tylko na Harvardzie. Moim celem w ciągu 10 lat jest być we wszystkich 50 stanach, w szkołach Ivy League, HBCU i D1. Byłbym w stanie stworzyć program, którego mogliby uczyć inni”. Program edukacji niewątpliwie zdaje się łączyć wszystko co najlepsze- rzuca światło na potrzebę zwiększenia równości, pomaga zainspirować większą liczbę osób do aspirowania do kariery w branży muzycznej, a także poprzez niezawodne krawiectwo pozwala młodym ludziom poczuć się lepiej podczas wyzwań dnia codziennego.