Złote pióro wieczne – luksusowy upominek na całe życie

złote pióro wieczne jakie wybrać?

Wybryk, zachcianka, czy poważny prezent biznesowy – jak postrzegamy złote pióro wieczne? Czy to produkt wyłącznie skierowany do ludzi z zasobnym portfelem, a może dla prawdziwych fascynatów piśmiennictwa.

Nie każdemu z nas złote pióro wieczne dobrze się kojarzy, albowiem większość z nas postrzega wyroby ekskluzywne jako coś zbytecznego i bardzo niewłaściwego. Ale dlaczego tak jest? Przecież to wyjątkowe akcesoria piśmiennicze produkowane przez wybitnych mistrzów wzornictwa.

Staramy się selektywnie pokazywać Państwu najlepsze manufaktury, dlatego tak zaprojektowany i wykonany produkt jest prawdziwą sztuką użytkową! To ukłon w stronę wzornictwa oraz wiekowych tradycji ręcznego wytwarzania oryginalnych wyrobów.

wieczne złote pióro
Złote pióro wieczne

Złote pióro wieczne – światowe manufaktury

Każda znana luksusowa marka na świecie produkująca pióra, ma w swojej kolekcji limitowane edycje. Często są to wyroby charakterystyczne dla danego kraju, regionu, czy daty – ale przeważnie to złote pióra wieczne upamiętniające znane osobistości.

Włoska marka Montegrappa zaprojektowała piór Alfa Romeo, nawiązujące do słynnego producenta samochodów. Wykonała wspaniałe pióro, wykonane ze złota 18 karatowego oraz innych selekcjonowanych materiałów. Jest krwiste i złote – prawdziwe rasowe akcesoria piśmienne dla miłośników wysokiej jakości designu.

To właśnie dla Nas, smakoszy nienagannego stylu i sportowego sznytu Montegrappa projektuje tak designerskie złote pióro. Jest to niewątpliwie nietuzinkowy i wyjątkowy pomysł na prezent, nie zapominajmy o tym.

pióro ze złota

Tak więc te prestiżowe złote pióro wieczne stworzone zostało na potrzeby 100 lecia marki Alfa Romeo. Rocznicy okrągłej i niezwykle istotnej dla właścicieli, pracowników i wszystkich miłośników Alfy. Produkt wyraźnie nawiązuje do charakterystyki tych aut. Jest zadziorne, jednak z pewnym dostojnym elementem wyrafinowanej elegancji.

Złote pióro wieczne marki Tibaldi

Z kolei manufaktura Tibaldi zaprojektowała wspaniałą kolekcję poświęconą Suwerennemu Wojskowemu Zakonowi Maltańskiemu.

pióra ze złota

Wszystkie elementy są wykonane z metali szlachetnych wytwarzanych w Szwajcarii, a proces każdej części jest nadzorowany przez Swiss Federal Customs Office for the Control of Precious Metals w Genewie.

Złote pióro wieczne Tibaldi nawiązuje wyglądem do zbroi rycerza maltańskiego, a najbardziej widocznym graficznym elementem jest słynny krzyż maltański. Dzisiaj jest niezmiernie ciężko dostać te modele z kolekcji maltańskiej, ponieważ te akcesoria piśmienne były limitowane.

Jednak pocieszymy Państwa, na świecie jeszcze można poszukać pojedynczych egzemplarzy. I chociaż nie jest to łatwe zadanie, ale wykonalne.

Dla kogo złote pióra wieczne?

Jak już wspomnieliśmy są to produkty wytwarzane na specjalne okazje, rocznice i zamówienia. Natomiast nie zapominajmy o tysiącach miłośników ekskluzywnych piór z całego świata.

Bowiem to oni są głównie nabywcami tych eleganckich i zawsze limitowanych wyrobów. Większość manufaktur produkuje określoną ilość piór.

Częstym nabywcą są także firmy, które kupują je dla swoich najlepszych kontrahentów, lub klientów. Złote pióra wieczne to symbol przyjaźni i szlachetności, czegoś – czego nie można w żaden sposób kupić.

Szacunek i uznanie!

To wyraz szacunku dla drugiej osoby, uznanie i okazanie wdzięczności. Dlatego tak wiele znanych firm decyduje się na sprezentowanie tak drogich wyrobów.

Pamiętajmy o określonej ilości, np Montegrappa wypuściła tylko 32 sztuki ekskluzywnych piór ze złota z kolekcji Montegrappa Citta d’Arte Venezia, upamiętniając przy tym wspaniałe miasto jakim jest Wenecja!

złote wieczne pióra
Złote pióra – limitowana edycja 32 sztuki

Złote pióro wieczne – drogocenny prezent dla drugiej osoby

Wiele razy podejmowaliśmy się wyszukania luksusowego upominku. Okazje były bardzo różne, od urodzin aż po wystawne przyjęcia dla Ambasadora, czy innych ważnych oficjeli. Pióro jest świetnym i sprawdzonym pomysłem na prezent.

Niektórzy stwierdzą, iż za bardzo klasyczny i oklepany. My jednak twierdzimy, że wysokiej jakości zawsze dobrze się sprawdzi. Dodatkowo wewnątrz pudełka można umieścić tabliczkę znamionową, która będzie pięknie się prezentować.

Oczywiście samo pióro może być grawerowane ręcznie. W tym przypadku takiego zadania podejmuje się mistrz graweru. Bowiem jest to bardzo skomplikowana i trudna operacja.

Złote pióro wieczne, może być udanym prezentem na wieczną przyjaźń, a taka nie ma swojej ceny!