luksusowe deski do krojenia

Kuchnia i całe otoczenia to rzecz bardzo ważna w naszym życiu. Luxury Blog zadaje sobie pytanie czy luksusowe deski do krojenia mogą być funkcjonalne i do tego eleganckie?

Czy codzienne przygotowywanie posiłków może stanowić źródło inspiracji, a także stanowić luksus, na te pytanie postaramy się Państwu odpowiedzieć w poniższym artykule.

Luksusowe deski do krojenia – z czego są wykonane?

deski do krojenia luksusowe
Luksusowe deski do krojenia – piękno i prestiż

Pięknie i ekskluzywne deski głównie produkowane są z różnego rodzaju drewna, często są to gatunki bardzo wysokiej jakości, jak drzewo różane, heban, czy baobab. Istnieją także firmy, które zajmują się łączeniem kilku odmian drewna w jednym produkcie.

Takie luksusowe deski do krojenia są wyjątkowo urocze i stylowe, jeżeli coś może być eleganckie na stole – to w pierwszej kolejności takie cacka sztuki kuchennej, czyli oryginalne drewno – a na nim nasze ulubione smakołyki!

Istnieją oczywiście deski wykonane z innych materiałów. Często można spotkać te właśnie produkty wykonane z ciekawych kamieni, między innymi z granitu czy z marmuru.

Luksusowe deski do krojenia z granitu – zalety

Musimy wiedzieć, że produkty z kamienia są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odporne na zarysowania. Co ciekawe tak wyprodukowane przedmioty codziennego użytku są odporne na zagnieżdżanie bakterii i łatwe w konserwacji, mówiąc ludzkim językiem w myciu…

Jednak większość z nas wybiera luksusowe deski do krojenia zrobione z dobrej jakości drewna. Coraz częściej spotykamy łączenie ze srebrem, lub z pewterem. Pewter to nic innego jak cynoołów składający się z trzech metali.

deski do krojenia
Luksusowe deski do krojenia z drewna i pewteru

Włoska manufaktura Cosi Tabellini oferuje takie deski, zobaczyć je można w sklepie Luxury Products.

Tak wykonane luksusowe deski do krojenia są bardzo piękne i świetnie nadają się do stylowej kuchni. Połączenie pewteru i drewna wiśniowego to szczyt kuchennej elegancji i prestiżu.

Kobiety uwielbiają otaczać się ponadczasowymi i ekskluzywnymi produktami, szczególnie kochają je dostawać na prezent. Dlatego drodzy Panowie, nie traktujcie rocznic i upominków, jak coś klasycznego dając perfumy, czy biżuterię.

drewaniane deski do krojenia
Deska do krojenia z drewna wiśniowego

Luksusowe deski do krojenia będą bardzo śmiałym i oryginalnym prezentem. Może nie każda z Pań dobrze to odbierze, ale jakość i piękno takiego produkty wynagrodzą wszystkie wątpliwości.