Szklane meble są synonimem czystej formy i designu – marka Tonelli

meble wykonane ze szkła

Robiąc przegląd ofert rynkowych w branży meblarskiej zauważyłem pewną powtarzalność wzorów i kształtów. Mało widziałem porządnych propozycji zawierających szklane meble. W dobie internetu i dużych międzynarodowych targów absolutnie każdy może stworzyć własną kolekcję produktów do wnętrz. Już nie jest to takie skomplikowane, jak kilkanaście lat temu. Więc powstaje wiele manufaktur, mniejszych i większych, które próbują w jakiś sposób zaistnieć na tej płaszczyźnie.

Jednak pewnie i Wy zauważyliście pewne schematy i powtarzające się nudne kserokopie. I to jest słabe, ponieważ mało mamy oryginalności, prostoty formy przejawiającej się w wysokiej jakości materiale oraz nieszablonowości. Dlaczego nowo powstające marki nie zadają sobie podstawowych pytań, w jakim celu robię nową kolekcję? Otóż to proste, coraz mniej inwestuje się w dobrych projektantów, a więcej zwraca uwagę na trendy.

Jest to oczywiście zgubne, ponieważ moda na mebel mija i finalnie zostajemy z wynaturzeniem, którego nikt nie chce kupić. Dzisiaj klienci szukają czegoś wyjątkowo niepowtarzalnego, czegoś co nigdy nie przeminie i zostawi ślad w ich wnętrzach. Myślimy coraz częściej co zostawimy dla następnego pokolenia i jaki wpływ będziemy mieli na ich rozwój. Dlatego formy użytkowe jak chociażby meble, mogą przybrać ciekawy, a co ważniejsze inspirujący design! Wystarczy wyjść poza strefę komfortu i zrobić coś, co przekracza powielanie i wzorowanie się na innych.

Szklane meble, czyli jak zaskoczyć swoje wnętrza

Marka Tonelli, bo o niej dzisiaj mowa, urzekła mnie od pierwszego wejrzenia. Kiedy tylko zobaczyłem kilka z ich projektów, od razu chciałem aby znaleźli się na Luxury Products. Powiem Wam szczerze, iż naprawdę wiele widziałem produktów z górnej półki, więc trudno mnie zaskoczyć.

Ale tak naprawdę tutaj byłem oczarowany z miejsca, to był strzał w 10, który zmienił moje postrzeganie form. Choć dużo oferujemy naszym klientom mebli w stylu glamour, rokoko, czy też barokowym, ja od zawsze kochałem minimalizm. Ponieważ luksus w swoim założeniu jest sam w sobie prostotą, to szklane meble Tonelli wyrażają to uczucie w 100%. I nie da się podrobić tej fascynacji pięknem niczym innym.

Co robi różnicę?

Absolutnie wszystko! Tak, jeśli bliżej poznasz te produkty Tonelli – zobaczysz w nich cząstkę oryginalności, prostoty połączonej z wysokiej jakości materiałem. To korelacja minimalizmu i wysmakowanego designu. Zimne łączy się z ciepłym, ostrość panuje nad formą, a balans tworzy sam kształt z resztą wnętrza. Te szklane meble to moja osobista eureka, coś co wykracza poza utarte schematy rzeczywistości.

I w zasadzie całość piękna wydobywamy właśnie stawiając mebel we wnętrzu. To jest najpiękniejsze, iż to My decydujemy w jaki sposób przemówi do nas ten przedmiot. Dlatego że, szkło jest tematem niedokończonym. Czyli Wy sami uzupełniacie swoją historię szklanych mebli zresztą wyposażenia. I dopiero efekt końcowy widzimy holistycznie. Sam produkt postawiony w pustym pomieszczeniu będzie przezroczystą formą, nie do końca spełnioną.

Projektanci celowo mocno nie lakierują tych wyrobów, czy uzupełniają innymi materiałami. Tak, aby dopiero w zestawieniu z resztą wyposażenia tworzyły jedność. To mnie fascynuje i pociąga w marce Tonelli.

biurko wykonane ze szkla
lustro luksusowe blog
lustro tonelli
lustrzana komoda do salonu
male biurko szklane
maly szklany stolik pod lampke

Szklane meble wykonywane w oparciu o antyczne założenia i nowatorskie rozwiązania

To także istotny punkt w tworzeniu wspaniałych produktów, bowiem manufaktura czerpała inspirację z tradycji włoskiego szkła antycznego. Made in Italy od zawsze kojarzyło się z szaloną fascynacją pięknem i najwyższej jakości designem. Natomiast szkło odgrywało tutaj wielką rolę, od rzemieślników z Florencji po artystyczne ręcznie dmuchane szkło Murano. Prawdziwość i styl jest wpisany w kodzie praktycznie każdej włoskiej marki. Dlatego są znani na całym świecie. Chyba doskonale to rozumiecie, dlaczego stawiam na tak prawdziwą produkcję.

Wracając do Tonelli – ich szklane meble są wykonywane w technice spawania prostych tafli szkła. To właśnie oni od dziesiątek lat pracują nad coraz nowszymi innowacjami i eksperymentują z tym materiałem. Szkło jest dosyć delikatnym surowcem, dlatego długa historia marki pozwala wdrażać innowacje i metody tylko dla nich znane! Duża odporność zaczyna się między 15, a 20 mm grubości. Więc tylko taka sprawdzona produkcja pozwoli na długie użytkowanie mebla.

Azjatyckie kserokopie

Coraz więcej widzę, jak masowo powstają bliźniaczo podobne szklane meble od azjatyckich fabryk. Jest to naturalnie nieuniknione, ponieważ design jest ogólnie dostępny. Jednak, gdy się bliżej przyjrzymy nic nie jest do końca oczywiste. Pewnie się domyślacie że głównie z powodu samej produkcji, jak i materiału. O najwyższej jakości włoskich produktów pisałem między w artykule, o włoskiej ceramice.

Aby wyprodukować wysokiej jakości produkt ze szkła potrzeba nie tylko wiedzy, ale doświadczenia, które kształtuje się latami. Różnica między biurkiem Tonelli, którego koszt zaczyna się od 7000 zł, a biurkiem azjatyckim za 600 zł nie wynika z niczego. To abecadło produkcji, używania surowca oraz podejścia do sklejania powierzchni szklanych.

Myślicie, że uda się wyprodukować wysokiej jakości szklane meble za tak niską cenę. A do tego trzeba doliczyć koszt transportu, cła i marży dla odsprzedawców. Więc proszę, nie dajcie się na to nabrać. Najprościej sprawdzić jak się nazywa marka, którą proponuje sprzedawca. Najczęściej będzie to No Name, ponieważ nikt nie podpisze się pod tak słabym produktem.

Zobaczcie jaką wagę ma taki mebel i porównajcie z prawdziwym, ciężkim szklanym włoskiem produktem. W większości przypadków waga jest o połowę mniejsza. Dodatkowo ważna jest grubość, czyli jak wspomniałem od 15 mm w górę!

To zasadnicze różnice, jakie kształtują się między prestiżowymi meblami ze szkła, a tanimi podróbkami. Lecz nie dla wszystkich pojęte, a szkoda, ponieważ wiedza w aranżacji luksusowych wnętrz to podstawa.

niski szklany stolik
obracane szklane lustro sklep
stoliki szklane do salonu
stoliki ze szkla tonelli
stol szklo i drewno do jadalni
szklana komoda designerska
szklana polka pod telewizor tonelli
szklana witryna do salonu tonelli design

Szklane meble odzwierciedleniem wizji projektantów

Pasjonujące i oryginalne meble ze szkła nie powstaną bez dobrych pomysłów, narysowanych przez wytrawnego projektanta. A powielanie ich wzorów, to pomysł typowo dla firm, które zajmują się chamskim podrabianiem. Swoją drogą projekt, to w jakimś stopniu zastrzeżona wiedza twórcy. Więc jego powielanie jest jak dla mnie dosyć słabe! No cóż wynika to głównie z braku własnych wizji i szybkiej chęci zysku.

Marka Tonelli Design postawiła z pomocą wyjątkowych projektantów, którzy czują pasję w tym co robią! Myślę, że przez zwykła kulturę należy ich wymienić, ponieważ jest to ukłon w stronę naprawdę pięknych form które stworzyli!

Projekty szklanych mebli wykonali: Silvana Angeletti, Daniele Ruzza, Francesca Arrighi, Uto Balmoral, Francesco Barberini, Nina Alexandra Gunnell, marka Bartoli Design, marka Calvi Brambilla, Maurizio Castelvetro, Cristina Celestino, marka Debonademeo Studio, Lorenzo De Bartolomeis, marka D’Urbino & Lomazzi, Francesco Forcellini, marka Studio Isao Hosoe, Paolo Lomazzi, marka Leonardi & Marinelli, Giulio Mancini, Mario Milana, Emilio Nanni, marka Moe Design Lab, Paolo Grasselli, Luca Papini, Matteo Ragni, Karim Rashid, Giuseppe Maurizio Scutellà, Luigi Serafini, Andrea Tempestini, Viola Tonucci, oraz Luigi Trenti.

Traktuj poważnie swoją markę

Sama ekipa tworząca śmiałe projekty świadczy o tym, iż marka poważnie podchodzi do tego, kto stoi za ich designem. To ważne, ponieważ tylko znaczące firmy, tak traktują swoją przyszłość. Tu nie ma mowy o produkcji, czegoś co finalnie nie przejdzie przez ręce wybitnego projektanta. Dlatego szklane meble Tonelli mają tak bardzo różne formy i przeznaczenie. Mogło by się wydawać, iż wszystkie są do siebie podobne, jednak nic bardziej mylnego.

Każdy z nich jest starannie przemyślany, tak aby różnił się od swojego poprzednika. To ma zaskakiwać, sprawiać że się zadumasz, rozmarzysz i będziesz traktował ten mebel w poczuciu tego, że stworzył go dobry rzemieślnik oraz projektant. To ukłon w stronę stwórców i strategia na nieszablonowe wnętrze!

tonelli design lustra
Szklane meble powinny być wizytówką Twojego wnętrza
szklane donice
szklane projekty wnetrz
szklane stoly do salonu sklep
szklany stolik kawowy
szklany stolik nocny sklep 1
szklo pod telewiozor
witraz ze szkla tonelli

Szklane meble oraz ich przeznaczenie

Większość z nich jest minimalistyczna i prosta w swojej formie, dlatego nie wszędzie będą się komponować. Szkło jest materiałem dosyć uniwersalnym, jednak korelacja z pewnymi stylami może nie wypaść dobrze. Na pewno meble ze szkła marki Tonelli doskonale się sprawdzą w klasycznych i dosyć minimalistycznych przestrzeniach. Tam gdzie jest sporo miejsca oraz prostych kształtów. Chociaż z drugiej strony łączenie z bogato rzeźbionymi meblami, może być ciekawym rozwiązaniem.

Najwygodniej jest zrobić dobrej jakości wizualizację, która pozwoli Wam zobaczyć jak w rzeczywistości może wyglądać produkt w Waszym pomieszczeniu. Wówczas możemy dowolnie eksperymentować z meblami i akcesoriami, które uzupełnią całość. Zresztą w przypadku szkła, ważna jest pozostała dekoracja, czyli świeże, mocne barwy które wyodrębnią Twój szklany mebel.

Pełna oferta firmy

Tonelli ma szeroką ofertę produktową, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą część kolekcji zajmują stoły do salonu, które świetnie komponują się z wieloma artykułami. Znajdziemy tutaj sporo wymiarów, pozwalających nam idealnie dopasować stół ze szkła do salonu. Oprócz stołów, firma proponuje oryginalne biurka do pracy, wykonane oczywiście ze szkła.

Poruszając się dalej w salonie, możemy wybrać spośród ciekawych stolików kawowych. Inspirujące, proste i nad wyraz czytelne w swojej formie dają czadu.

To sprawdzone rozwiązanie, kiedy masz mało miejsca, powiększające optycznie Twoje wnętrze. Naturalnie mamy różne wzory i wymiary, więc zarówno kobieta, jak i mężczyzna wybierze odpowiedni model. Na uwagę zasługują biurka łączone z lakierowanym drewnem, robią zasadniczą różnicę!

Producent projektuje także sporo arcyciekawych półek, szafek oraz komód. Dużo z nich ma kółka, tak abyś wygodniej użytkował swoje szklane meble. Podoba mi się podejście do ergonomii w tej kwestii, tak żeby lepiej się panowało nad produktem. W razie czego możesz go sobie po prostu przesunąć, mimo wagi mebla. Są to więc bardzo przemyślane kroki, pozwalające cieszyć się ich prostotą.

W moim sercu szczególną uwagę zajmują lustra Tonelli Design, ponieważ ich wielkość, kształt i prostota jest prawdziwym luksusem. Ciągle szukam inspiracji i tutaj właśnie to znalazłem. Mimo ciężkiego materiału oraz treści, marka stworzyła oryginalne dzieła sztuki użytkowej. Chwała im za to, w zasadzie za całokształt kolekcji.

Jest to wysiłek naprawdę wielu ludzi, którzy wsadzili w to część swojego życia. Nie ma tu przypadku, banalności i cienia wątpliwości. Mimo tego, że oferta nie jest szczególnie ogromna, to możemy skompletować wszystko co potrzeba do codziennego funkcjonowania, w naszych prywatnych przestrzeniach. Szczególnie, jeśli chodzi o meble made in Italy, bo takie kochamy!

Dla kogo?

Szklane meble marki Tonelli są dla ludzi kochających wyjątkowość, niebanalność formy oraz potrzebę spędzania życia w oryginalnej przestrzeni. To grupa cechująca się prawdziwością, minimalizmem i podejściem do życia. Najważniejsze jest to, że chcą je przeżyć rozwijając się patrząc na inspirujące zjawiska, a także otaczać się takimi przedmiotami, jakie ich charakteryzują.

Szkło jest czyste w swoim pochodzeniu, odniesieniu i dotyku, dlatego jest to materiał nad wyraz ciekawy. Powodujący, że inne meble i akcesoria stanowią jedynie dodatek, obraz i tło. Mimo tego, iż są dominujące w całym pomieszczeniu ich zadaniem jest harmonia. I tak postrzegam, klientów którzy już mają Tonelli w swoim domu, czy apartamencie.

To świadomi konsumenci, pragnący czegoś więcej niż tylko odbębnienie swojego życia na osi czasu. Tu pierwszoplanową rolę musi grać oryginalność, pewność siebie i pociąg do rzeczy unikatowych. Które spowodują, iż wnętrze nabierze cech gospodarza. Czego Wam życzę!

Chcesz bliżej poznać Tonelli Design? Zapraszam na spotkanie ze mną i z naszymi projektantami, pisz tutaj: michal@luxuryproducts.pl