jaki stol z drewna e1650963916739

Czy pamiętają Państwo stojące niegdyś w pokoju dziennym meble o wyrazistym charakterze, z widocznymi słojami, wykończone na wysoki połysk? Styl ten, mający swój okres świetności w okresie powojennym, niestety odszedł w niepamięć. W dzisiejszych czasach w mało którym domu spotkamy podobne wyroby meblarskie. Jeśli już, będą to zapewne meble pochodzące z minionej epoki.

Obecnie masowo produkuje się meble o jednolitej powierzchni i kolorystyce, wykańczane w macie. Styl powojenny przez wielu uważany jest za przeżytek. Po drugiej stronie istnieje jednak grupa koneserów, którzy sentymentem darzą taki właśnie styl oraz młodych ludzi, którzy w swoim życiu nie doświadczyli jeszcze obcowania na co dzień z meblami o takim charakterze i poszukują „odskoczni”. Właśnie dla takiego grona entuzjastów i poszukujących odmiany, przede wszystkim, dedykowany jest niniejszy artykuł.

Prawdziwe meble powstają pracą ludzkich rąk

Z zamiłowania do wyjątkowości, a tym samym w opozycji do obecnych trendów, w Polsce powstała marka, której założycielom przyświecała idea częściowego powrotu do stylu minionych czasów – revema. Marka revema stanowi owoc inspiracji modernizmem oraz prostotą kształtów, przy jednoczesnym wydobywaniu piękna z samych materiałów użytych do produkcji mebli.

Wyjątkowe meble zasługują na wyjątkowe traktowanie. Tę frazę zna na pewno każdy, kto na co dzień obcował z meblami kupionymi przez swoich rodziców lub dziadków na lata. Osoby takie wiedzą, że lśniące blaty wymagają szczególnej uwagi, dzięki czemu odwdzięczą się pięknem przez długi czas.

Meble revema tworzone są właśnie dla takich osób …użytkowników chcących dać także coś od siebie wyjątkowym przedmiotom.

Wracając do wątku piękna wydobywanego z materiałów, warto zwrócić uwagę, że w debiutanckiej kolekcji revema aurum postawiono na prostotę kształtów – kanciaste i masywne blaty, delikatne lecz wytrzymałe, usytuowane skośnie metalowe nogi.

Blaty, dzięki zastosowaniu specjalnie wyselekcjonowanego forniru, sprawiają wrażenie swoistych abstrakcyjnych dzieł sztuki. Kompozycja barw na powierzchni układa się w nieregularne złocistobrązowe fale, przenikane ciemniejszymi, częstokroć chłodniejszymi, wzorami. Cały ten efekt finalnie wzmocniony zostaje poprzez wydobycie głębi za pomocą poddawania korpusów mebli procesowi bezbarwnego lakierowania. To właśnie dzięki temu kilkuetapowemu zabiegowi blaty otrzymują lśniącą powierzchnię.

Z tak wykonanym korpusem blatu zestawione zostają subtelne, stalowe nogi, które nadają meblom odrobiny lekkości. Aby pozostać w obszarze palety barw forniru, elementy te otrzymują łagodnie złoty kolor.

meble drewniane revema
meble revema sklep
meble z drewna revema
revema meble
stoly drewniane
stoly drwaniane revema
stoly z drewna

Certyfikat autentyczności

Każdy mebel udekorowany zostaje mosiężną tabliczką zawierającą wygrawerowane logo marki. Sygnowanie wyrobów znakiem revema porównać można do procesu składania podpisu przez artystę pod swoim dziełem. Stanowi to zwieńczenie całego procesu produkcji, przy jednoczesnym poświadczeniu wyjątkowości.

Powyższe aspekty składają się na „piękno prostoty”, którym kieruje się marka revema. To właśnie wykorzystane materiały w postaci forniru, wykończonej na złoto stali, czy też mosiądzu powodują, że produkty revema docenią najbardziej wymagający. Także lakierowanie blatów na wysoki połysk stanowi o osobliwości mebli oraz o dużej odwadze marki.

Meble revema stanowią ponadto przejaw dbałości o kompozycję. Dobór kolorystki – przede wszystkim poprzez wspomniany dobór materiałów – nie został pozostawiony przypadkowi. Poszczególne, nawet najdrobniejsze, elementy mebla mają ze sobą spójnie współgrać.

Dla kogo marka revema?

Meble revema dedykowane są przede wszystkim do wnętrz domowych, jednak wachlarz ich zastosowania jest znacznie szerszy. W spectrum tym mieszczą się również m.in. reprezentacyjne gabinety oraz okazałe hole i lobby. Dekorując tego typu przestrzenie wyrobami revema zyskujemy niemalże pewność, iż nasi goście lub kontrahenci nie przejdą obok nich obojętnie …nietypowość marki potrafi bowiem intrygować.

Marka revema świetnie odnajdzie się w lekko klasycznym stylu wnętrza. Ale także, pomimo iż w samych meblach „sporo się dzieje”, to poprzez ubranie ich w modernistyczną formę będą stanowiły genialną kulminację nowoczesnych przestrzeni. Postawione w stonowanym kolorystycznie wnętrzu meble revema, dopełnią je niczym awangardowa rzeźba, wprowadzając odrobinę ciepła w naszą codzienność.