Prezenty w stylu damasceńskim – marka Anframa

Prezenty W Stylu Damascenskim

Tworząc Luxury Products, szukaliśmy nowych i oryginalnych manufaktur, które mogliśmy oferować naszym klientom w kraju. Staraliśmy się przy tym być w opozycji do tego co miałkie oraz szablonowe. Dlatego nasze kroki skierowaliśmy w stronę starych Europejskich firm, które mają długą tradycję. I tak jest w tym przypadku, ponieważ Hiszpańska Anframa istnieje od 1970 roku.

Państwo i miasto Toledo nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie tam był mocno wyczuwalny styl damasceński. Czyli ponad 1500 letnia historia podróży między kulturami. Cecha szczególna to dekorowanie artykułów 24 karatowym złotem i srebrem próby 925. Marka skupia się na tworzeniu swoich produktów, w oparciu o stare techniki, znane dla rzemieślników z Toledo.

Bogactwo i piękno tych przedmiotów wynika z korelacji dwóch kolorów – czarnego i złota. Stąd całe piękno, które można wydobyć wyłącznie przez połączenie 24 karatowego złota i czarnej stali. Bardzo ważne, że ta sztuka jest obecnie stosowana w Hiszpanii i Japonii, stąd na rynku jest bardzo mało oryginalnych wyrobów prezentowych w tym nurcie. Głównym motywem jest stosowanie renesansowych nadruków, z motywami kwiatów, ptaków, a także innych geometrycznych wzorów – wydobywające styl damascenu.

Damascenskie Produkty
Damascenskie Zegary
Damascenski Wizytownik
Damascenski Zegar
Hiszpanskie Prezenty
Jaki Zegar Na Prezent
Oryginalne Szachy W Stylu Damascenskim
Statek Anframa
Styl Damascenski Blog
Styl Damascenski Blog Prezenty
Styl Damascenski Produkty
Wyroby Damascenskie
Zegar Damascenski
Zegary Damascenskie

Prezenty w stylu damasceńskim

Wielu świadomych klientów pokochało styl damasceński, za swój urok i osobliwość. Grę dwóch głównych kolorów oraz niesamowite wykonanie. Dlatego warto zwrócić uwagę na te przepiękne rzeczy, poszukując upominku dla drugiej osoby.

Wiedza o wyrobach i stali damasceńskiej dotarła do nas kiedy odbywały się wyprawy krzyżowe, więc to jeszcze bardziej nadaje otoczki i podnosi prestiż giftu! Na uwagę zasługują towary dedykowane dla mężczyzn – szczególnie bogato rzeźbione szachy, pióra, czy wizytowniki. Anframa sporo czasu poświęciła dla miłośników morza. Dlatego akcesoria żeglarskie, jak lupy do czytania map morskich, czy modele znanych statków to pewniaki dla naszego jubilata!

Oczywiście marka poświęciła dużo czasu na projektowanie damskich prezentów, przeznaczonych właśnie dla płci pięknej. Więc znajdziemy w ich kolekcji ozdobne talerze, akcesoria biurkowe, dekoracje ścienne, czy w końcu przepiękne zegary. Tak więc, styl damasceński jeszcze istnieje na rynku pierwotnym i należy cieszyć się z posiadania produktów, tworzonych w tym klimacie.

Dzisiaj, kiedy wiele starych manufaktur europejskich jest poddawana próbom masowych towarów, warto zanurzyć się w starym i wyjątkowym znaku czasu prosto z Hiszpanii.