Pióro roku 2016 marki Graf von Faber-Castell

Pióro roku 2016

Wczoraj dostaliśmy świeże i pachnące katalogi – ” pióro roku 2016 marki Graf von Faber-Castell ”. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jaki produkt jest wykonany z podpalanego klonu, złota oraz onyxu – ten artykuł jest dla was!

Wszystko zaczęło się od ekscytującej inspiracji…..

Pióro roku 2016 nawiązuje do historii austriackiej Cesarzowej Marii Teresy. To właśnie ona sprowadziła do swojego pałacu Schönbrunn płytki z orientalnych Chin. Luksusowe panele zostały wykonane w cesarskiej manufakturze w Pekinie.

najlepsze pióro 2016 roku
Pióro roku 2016 w wersji platynowej

Płytki z czarnej laki osadzono w boazerii z drewna klonowego i ozdobiono pozłacanymi ramami. Stąd bezpośrednie wykończenie tego niezwykłego pióra!

Kto tworzył pióro roku 2016? – kilka słów o artystach i ich projekcie

Przy projektowaniu kolekcji Pen of the Year 2016 Graf von Faber-Castell zaprosił konserwatora pokoju Vieux-Laque Silvi Miklin i japońskiego artystę Tomizo Saratani, specjalizującego się w technice Maki-e.

Limitowana kolekcja 2016
Pozłacane w wersji kulkowej

To co razem stworzyli, przeszło najśmielsze oczekiwania. Projekt specjalnego motywu podzielili na trzy części, a każdy z nich był pokrywany czarnym lakierem, by następnie poddać do procesowi lakierowania i wypalania.

Ten skomplikowany proces kończył się pokryciem motywu ze złota oraz lakieru.

Pióro roku 2016 jest bardzo pociągające ze względu na użyte materiały przy produkcji. Korpus kryty jest panelami wykonanymi z czarnego onyksu i podpalanego klonu. To wszystko jest obsadzone w platynowych ramkach. Skuwkę pióra wieńczy ręcznie polerowany czarny onyks w szlifie diamentowym.

pióra roku 2016 w wersji limitowanej
Pióro kulkowe roku 2016 Graf von Faber-Castell wersja platynowa

Dla mnie osobiście to największe walory tego ekskluzywnego pióra!

Każdy z tych wyjątkowych instrumentów piśmienniczych pakowany jest w lakierowanej drewnianej kasecie. Pióro ma także indywidualny numer.

Żeby nie było wątpliwości co do użytych surowców znajdziemy tam certyfikat z podpisem mistrza kamieni szlachetnych z manufaktury Herbert Stephan w Idar Oberstein potwierdzający autentyczność użytego onyksu. Artysta Tomizo Saratani sam nadzorował malowidła z 24-karatowego złota.

pioro kolekcje limitowane
Najcenniejsze z kolekcji!

Limit kolekcji

Jak zwykle takie pióra są limitowane. Te najcenniejsze w wersji pozłacanej to 120 sztuk piór wiecznych i 50 sztuk piór kulkowych. W wersji platynowej 500 sztuk piór wiecznych i 150 sztuk piór kulkowych!

Pióro kulkowe w wersji platynowej w sklepie www.luxuryproducts.pl to kwota 13760 zł, natomiast wieczne około 2 tysiące więcej.

pióro limitowane
Tak się pakuje ekskluzywne produkty!
elitarne pioro
Drewno i lakier daje poczucie smaku i piękna

Za edycję pozłacaną zapłacimy odpowiednio 30960 zł oraz 32250 zł.

Być może dla wielu te sumy okażą się barierą zaporową. Natomiast ja osobiście polecam inwestycję i dywersyfikację pieniędzy w tak elitarny i limitowany produkt. Spora część kolekcji jest skierowana do prywatnych odbiorców. Drugi segment to firmy i ich cenni kontrahenci.

To niewątpliwie pióro jedyne w swoim rodzaju, więc z pewnością znajdzie wielu odbiorców w Polsce, do czego gorąco zachęcam.

Zapisz