Pc W Wersji Premium
fot.idealpd.com

W każdym domu, biurze, gabinecie obecny jest komputer. Czasami jednak nawet najlepszej jakości, nowoczesny laptop to za mało. Wiele osób fascynujących się technologią czerpie przyjemność ze skomponowania własnego sprzętu. Design kart graficznych, pamięci RAM czy chłodzenia wodnego powala. Jednocześnie obudowy zyskały zupełnie nową jakość i funkcję. Obudowane drewnem czy wręcz przeszklone tak, by prezentować stylowe oświetlenie komponentów z podłogi awansowały na reprezentacyjne miejsce na biurku. PC w wersji premium to stylowy element gabinetu, podkreślający nowoczesność i technologiczną pasję.

PC w wersji premium – stylowy pomysł na komputer

Projektowaniem obudowy komputera zajęli się specjaliści i prawdziwi projektanci. Nowoczesne powalają pomysłowością i designem. Dzięki ogromnej różnorodności można je zatem z powodzeniem dobrać do własnego gustu i preferowanego stylu, niezależnie, czy preferujemy styl retro czy rodem z futurystycznych filmów.

Yanko Design
fot. yankodesign.com
Ideal Pc Com Retro
fot. fractal.com

Postawione na biurku podkreślają styl właściciela i przyciągają wzrok. Jakie są najnowsze tendencje w projektowaniu nowoczesnych, stylowych obudów?

Obudowa przeszklona

PC w wersji premium często zachwyca gustownym oświetleniem ledów. Najnowsze trendy w stylistyce jednostek idą bardzo mocno w podkreślenie światłem komponentów. Nowoczesna technologia LED pozwoliła w wybranych kolorach podkreślać kartę graficzną, pamięci RAM czy płytę główną. Prawdziwym skokiem jest jednak efektowne i efektywne chłodzenie wodne. Transparentne przewody misternie poukładane w jednostce, wypełnione kolorowym lub podświetlanym ledami płynem wyglądają niezwykle stylowo.

Xy8jkykslnuavfz4neyeud
fot. tomshardwear.com

Specjalne oprogramowanie umożliwia ustawienie kolorów podświetlenia komponentów w gradiencie lub jednej tonacji. Dzięki temu przeszklone jednostki wyglądają bardzo estetycznie. Jednocześnie dostęp do całej palety RGB pozwala na zmianę kolorów w jednej chwili.

Retro styl

Dla wielbicieli klasycznego stylu czy drewna w gabinecie obudowy w stylu retro to doskonały wybór. PC w wersji premium nie musi bowiem wcale świecić różnorodnymi barwami. Obok futurystycznych, przeszklonych świetlistych jednostek, u renomowanych producentów coraz częściej spotkać można tradycyjne wzornictwo. 

Fractal Com 1
fot. fractal.com

Obudowy są więc stworzone z naturalnych materiałów, takich jak drewno, lub metalowe elementy są wykończone eleganckim mahoniem. 

Czasami przypominają stylowe stare radia. PC w wersji retro nie rzuca się w oczy, wręcz przeciwnie, zamiast centrum, jest dopełnieniem klasycznego stylu gabinetu. 

Takie nowoczesne stylowe jednostki doskonale prezentują się na biurku w towarzystwie skórzanych podkładek, eleganckich kalendarzy czy nawet statuetek

PC w wersji “inaczej”

Nowoczesne technologie chłodzenia pozwalają na to, by wyobraźnia projektantów nie miała granic. Na rynku spotykane są zatem obudowy w kształcie piramidy, w niepokornym stylu post punk czy komputer – biurko elektryczne, gdzie komponenty ułożone są pod przeszklonym blatem. 

Post Punk Pc
fot. freepik.com

PC w wersji premium zyskało obecnie niepowtarzalny styl. Ogromna ilość dostępnych stylów i projektów oraz swoisty awans jednostki, z “pudełka na komponenty” w ozdobę gabinetu, podkreślającą styl i doskonale wyglądającą. Na marginesie dodam, że nowoczesna technologia pozwala na zaprojektowanie swojej indywidualnej, niepowtarzalnej obudowy.