Nowy SUV Infinity zachwyca. Luksus, wygoda i potężna moc

fot. YouTube / Dhruv Kota

W świecie przesyconym modą na samochody elektryczne, Infinity przełamuje konwenanse prezentując nową generację SUV-a z potężnym silnikiem spalinowym pod maską. W nowym wariancie modelu QX80 tradycyjne V8 zostanie zastąpione 3-litrowym V6 z turbodoładowaniem. Do tego dziewięciobiegowa skrzynia biegów i 450 koni mechanicznych.

Potężny koń pociągowy a zarazem luksusowa limuzyna QX80 ma pojawić się na rynku już w 2025 roku. Na zwiastunach nowej generacji modelu widać inspirację designem QX Monograph, który daje entuzjastom namacalną wizję przyszłości motoryzacji.

W nowym modelu QX80 z daleka zauważalny jest typowy dla marki styl projektowania “Artistry in Motion”. Teasery zapowiadające premierowy model prezentują elementy inspirowane monografią QX, w tym eleganckie światła do jazdy dziennej LED i charakterystyczne tylne światła o pełnej szerokości, emanujące elegancją i wyrafinowaniem.

Premiera nowego Infinity QX-80 już 20 marca w Nowym Jorku. Japończycy stawiają na tradycyjne V6 o dużej mocy

Nowe QX80 przejdzie z tradycyjnego 5,6-litrowego silnika V8 na rzędową „szóstkę” z podwójnym turbodoładowaniem, która obiecuje nie mniejsze doznania, uderzające w nas z mocą 450 koni mechanicznych i niemal 700 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów, kierowcy mogą spodziewać się lepszego przyspieszenia i zwiększonej oszczędności paliwa.

Next-genowy model QX80 ma zadebiutować na a prestiżowych targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku już 20 marca. Twórcy modelu oczekują, że nowy nabytek stajni Infinity zachwyci publiczność nowoczesnym designem oraz innowacjami.

W QX80 2025 zadbano nie tylko o rzucający się w oczy design – zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz – czy potężne osiągi, ale także zwyczajną użytkowość i funkcjonalność auta w codziennej eksploatacji.

„Dążąc do celu INFINITI, jakim jest zapewnienie przemyślanej wygody, zawieszenie pneumatyczne automatycznie obniża się, gdy pojazd jest zaparkowany, aby ułatwić wsiadanie, załadunek lub rozładunek bagażu. Z kolei system Dynamic Digital Suspension nieustannie analizuje ruchy pojazdu w celu ograniczenia drgań nadwozia, zwiększając pewność kierowcy i zapewniając pasażerom komfort podczas długich podróży” – czytamy na stronie producenta.