Lustro w stylu art deco – Cosi Tabellini

Lustro w stylu art deco

Czy dzisiejsze wnętrze musi być nowoczesne i nad wyraz idealne? A może tak spróbować czegoś wyjątkowego jak stylowe lustro w stylu art deco.

Muszą Państwo wiedzieć, iż współczesne ikony projektowania uwielbiają łączyć style. Potrafią zręcznie, w jednym pomieszczeniu przejść z minimalizmu do baroku i odwrotnie. Teraźniejsze podejście do architektury zmienia się, dlatego często wracamy do wyrobów takich jak lustro w stylu art deco.

Jest to wyraz naszego szacunku do starych technik, projektów i typowo rzemieślniczego podejścia do wykonywania produktów. Kochamy to co nieszablonowe, inne i luksusowe. Więc tym bardziej jest nam miło, pisać o tak osobliwych towarach.

Lusterko art deco
Lustro w stylu art deco

Ten styl nie traci dekoracyjności stylu secesyjnego. Ponieważ został stworzony w odpowiedzi na secesyjny brak rygoru formalnego. Projektantom związanym z Art Deco udało się okiełznać żywioł Art Noveau i zamknąć go w geometryzacji form, czego dowodem jest między innymi lustro w stylu art deco.

Lustro w stylu art deco – brylant sztuki użytkowej

Ten niebanalny produkt może stanowić o sile całego pomieszczenia oraz nadać inny responsywny klimat. Stonowane stylistyki oraz modernistyczne formy, aż proszą się o tak wyjątkowy twór jakim jest lustro w stylu art deco.

Dzisiejszy designerski liberalizm form pozwala na łączenie tego, co pozornie do siebie nie pasuje. Przekonał się o tym niejeden światowej sławy projektant tworząc i mieszając to co kiedyś uważano za bałagan.

Połączenie odważnych kontrastujących materiałów oraz wyrobów art deco to sam krem de la krem istoty sztuki architektonicznej.

lusterko art deco
Lusterko dla kobiety art deco

Lustro w stylu art deco – Cosi Tabellini

Włoska manufaktura Cosi Tabellini to niebanalny i niezwykły producent, który wytwarza arcydzieła sztuki użytkowej z pewteru. Swoje głębokie inspiracje czerpie garściami z minionych epok oraz nieskazitelnej kreatywności własnych architektów. To wyjątkowo osobliwa i oryginalna marka w dobie XXI wieku, gdzie masowa produkcja zalewa nas z każdej strony.

Większość produktów, w tym lustro w stylu art deco, są wykonywane z magicznego materiału jakim jest pewter. Jeśli jeszcze nikt nie wiem, z czego się składa, pospiesznie tłumaczę.

A więc…..

Pewter to inaczej Cynołów czyli stop trzech metali: cyny (90-98%), antymonu (0,5-8%) i miedzi (0,25-2,5%). Jest to bardzo uroczy i trwały materiał, idealnie nadający się do projektowania oryginalnych ozdób dekoracyjnych.

Tabellini to nie tylko wyroby jak lustro w stylu art deco, ale także inne ciekawe i stylowe akcesoria. Znajdziemy tutaj ekscentryczne świeczniki, tace dekoracyjne, zegary kominkowe oraz wiele pięknych i stylowych rzeczy do wnętrz.

Lustro w stylu art deco – sztuka czy produkt?

Lustra art deco
Włoskie lustro w stylu art deco

Tak wytworny produkt na pewno znajdzie swoich miłośników, ponieważ to historia zamknięta w przepięknym lustrze. Historia która lubi się powtarzać i wracać ze swoim stylem oraz całą klasą. Dzisiaj, kiedy tak bardzo dążymy i szukamy nowoczesnych dekoracji, nasi klienci z nostalgią wracają do przeszłości. To właśnie tam szukamy dla nich inspiracji do dekoracji swoich stylowych wnętrz.

To z dawnych epokach włoscy projektanci przenoszą namacalne dowody piękna i synonimu klasy. Tradycyjne techniki wyrobu łączą się z nowoczesnymi technologiami tworząc luksusowe i śmiałe towary. Kochamy ręcznie tworzone rzeczy, dlatego kochamy Państwu je przedstawiać.

Dlatego tak bardzo wierzymy, iż lustro w stylu art deco niewątpliwie jest takim wykrzyknikiem wśród innych szablonowych produktów.