Wakacje milionerów – kierunki podróży

wakacje milionerów

Czy wakacje milionerów kojarzą nam się z morzem, górami lub jeziorami. Okazuje się jednak, że urlop można spędzać w miejscach zupełnie innych niż te, znane nam z wakacyjnych wypadów.

Milionerzy prześcigają się w odkrywaniu coraz to nowszych wysp, wysepek oraz miejsc, do których zwyczajni ludzie po prostu nie mają wstępu. Brak tam zgiełku, pośpiechu i paparazzi.

Wakacje milionerów – o jakich miejscach mówimy?

wakacje dla milionerow
Wakacje milionerów – rajska wyspa

Ekscytujące kierunki to przede wszystkim Musha Cay. Pod tą mało znaną nazwą kryje się łańcuch czterech wysp na archipelagu Exuma w południowej części Bahamów. W skład całego kompleksu wchodzą także trzy mniejsze wyspy, ulokowane w niedalekim sąsiedztwie największej z nich – Musha Cay.

To naprawdę magiczne miejsce na wakacje milionerów, gdzie oprócz piasku oraz niewyobrażalnie błękitnej wody nie istnieje absolutnie nic. Aby spędzić tam noc, wystarczy zapłacić 40 000 dolarów.

Dlaczego tak drogo? Ponieważ wyspa tak jest tak ekskluzywna, że wynajmuje się ją jedynie na wyłączność.

W jedynym, znajdującym się na tej wyspie mini-kurorcie zmieści się 11 gości osoby zapraszającej, a cena obejmuje wyżywienie, nurkowanie oraz łowienie ryb na głębokiej wodzie. Prywatny pokaz fajerwerków jest dodatkowo płatny.

Milioner na wakacjach
Wakacje milionerów to także nurkowanie w oceanie

Wakacje milionerów – luksusowe wyspy

Toskania to w dalszym ciągu jedno z najbardziej obleganych przez milionerów destynacji. Zapewne ze względu na brak paparazzi oraz możliwość uzyskania dość dużej prywatności. Najtańsze hotele w Toskanii to przerobione na pomieszczenia mieszkalne stodoły, gdzie za tydzień wakacji trzeba zapłacić 4 000 dolarów. Najtańsze!

Seszele to nazwa znana chyba każdemu człowiekowi. Położone na Oceanie Indyjskim państwo wyspiarskie znajduje się niedaleko Madagaskaru i zachwyca praktycznie wszystkim. Niesamowity błękit wody, jej krystaliczna przejrzystość oraz popularne na całym świecie domki na wodzie to tylko kilka ze znaków rozpoznawczych tego państwa.

Te jakże znane domki, czyli wille muszą zostać wynajęte na co najmniej 3 dni, a ich cena rozpoczyna się od 3 000 dolarów za dobę. Seszele bez wątpienia pozostają na liście marzeń każdego człowieka, jednakże wakacje spędzić tam mogą tylko najbogatsi ludzie świata…

Wakacje dla milionerów
Seszele – ekskluzywna wyspa na podróże

Oprócz cichych i oszałamiających błękitem wysp do najbardziej obleganych na wakacje milionerów zalicza się także Dubaj (z najdroższym na świecie sześciogwiazdkowym hotelem), Paryż oraz Nowy Jork ze słynnym Four Seasons.

Wakacyjna destynacja zależy oczywiście od indywidualnych upodobań milionera oraz miejsca, które zamieszkuje. W czołówce tych najchętniej odwiedzanych miejsc znajdują się jednak od kilkunastu lat najpiękniejsze wyspy z czystym piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą.