Luksusowe dekoracje wnętrz czyli made in Luxury Products

Luksusowe dekoracje wnętrz

Na początku mojej drogi w branży premium naiwnie myślałem, że większość produktów luksusowych jest nimi naprawdę. Pierwsze wrażenie w internecie jest jeszcze bardziej mylące, biorąc po uwagę zwłaszcza luksusowe dekoracje wnętrz.

Dzisiaj w dobie outsourcingu i masy podwykonawców z Azji każdy może produkować, oczywiście głównie z wyglądu bliźniacze wyroby najlepszych manufaktur z Europy. Styl modernistyczny, glamour czy minimalistyczny to tylko niektóre, wiodące kanony które na ilość ” kseruje ” się w największej fabryce świata, czyli Chinach.

Z jednej strony każdy może mieć imitację ekskluzywnych towarów, z drugiej cierpią na tym stare wielopokoleniowe manufaktury. Pewnie powiesz prawda leży po środku, ja natomiast zawsze będę bronił wysokiej jakości ręcznie tworzonych produktów, ponieważ jest to prawda na której zbudowaliśmy Luxury Products.

Luksusowe dekoracje wnętrz – trochę klasyki

W pierwszym okresie swojej działalności wprowadzaliśmy sporo ceramiki i porcelany. Głównie były to bardzo zdobione i wyjątkowe ekskluzywne kolekcje, przeważnie marek z Włoch. Przepych, blichtr i wypas – tak jednym zdaniem określę te cudowne i niezwykłe wyroby.

Naturalnie nie każdemu naszemu klientowi przypadły do gustu, jednak mają one swoich zagorzałych fanów. Być może, jest wśród nich mniej osób młodych, które bardziej wolą minimalizm. Jednak te luksusowe dekoracje wnętrz sprawdzają się w wielu przypadkach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wielką pracę trzeba włożyć w wypalanie tego typu ceramiki i porcelany. Żmudny proces plus długi czas oczekiwania, daje sumę luksusu dla tych oryginalnych towarów.

Luksus rodzi się na wielu etapach produkcji, co przekłada się na jakość, ale także na atrakcyjność każdej marki premium. I to jest niewątpliwie przewaga prawdziwych manufaktur vs masowość!

klasyczne luksusowe dekoracje do wnetrzekskluzywne dekoracje do wnetrzeleganckie dodatki do wnetrzluksus dekoracje do wnetrzluksusowe klasyczne inspiracje do wnetrzluksus dodatki do wnetrzowoce dekoracje do wnetrzwazony luksusowe dekoracje do wnetrz

Luksusowe dekoracje wnętrz – minimalizm zawsze na czasie

Ale luksus to także chłód, proste linie i konstrukcje. Elegancka estetyka nie musi wcale opierać się na złotym przepychu i diamentach. W tym przypadku bardzo wiele daje materiał oraz wielkość. Osobiście takie produkty kojarzą mi się z dużymi gabarytami.

To są towary takiego pokroju, iż jedna fenomenalna konstrukcja może zmienić oblicze całego wyposażenia. Często marki posługują się cenionymi w świecie projektantami, aby jeszcze bardziej podkręcić znaczenie danej kolekcji. To ważne i dzisiaj raczej nieuniknione.

Daniel Libeskind nie tylko zaprojektował wieżowiec w Warszawie, ale także wiele innych użytkowych form, między innymi dywany.

W dobie XXI wieku mieszają się nurty i style, ale wysokiej jakości minimalizm zawsze jest w cenie.

dekoracje eleganckie do wnetrzdesignerskie wyposazenie wnetrzdodatki luksusowe do wnetrzeleganckie inspiracje wnetrzluksus dekoracjeluksusowe inspiracje minimalistyczne dodatki do wnetrznowatorskie luksusowe dekoracje do wnetrzluksusowe minimalistyczne dekoracje do wnetrzminimalistyczne luksusowe wnetrzaminimalizm luksus dodatki do wnetrzminimalistyczny luksus minimalizm premium

Luksusowe dekoracje wnętrz – lustra ręcznie grawerowane

Włosi to kolebka ręcznie wykonywanych luksusowych produktów. Tam też skierowałem swoje pierwsze kroki szukając inspiracji w branży premium. To czego im zazdroszczę to design wyssany z mlekiem matki. Oni czują sztukę i podchodzą do produkcji luksusu w sposób niezwykle indywidualny.

Chociaż ciągle jest to produkcja ręczna, to ręce te czynią cuda. Luksusowe dekoracje wnętrz to także lustra, ekskluzywne, ciężkie, masywne i bardzo śmiałe.

Tutaj chcę się skupić na produktach wyjątkowych, ponieważ ręcznie grawerowanych. Wykonanych z najwyższej jakości szkła oraz innych materiałów, są sztuką samą w sobie. I to jest dopiero czasochłonna jakość, przeplatana z wieloletnią tradycją – palce lizać!

Takie jedno duże lustro na ścianie absolutnie zmieni całe Twoje wnętrze. To może być całkowita metamorfoza wynikająca z unikalności tego przedmiotu oraz jego elegancji.

ekskluzywne dekoracje do wnetrz lustraeleganckie dekoracje wnetrz lustrainspiracje luksusowe dodatki do wnetrzluksus dekoracje wnetrzluksusowe dodatki do domu

Luksusowe dekoracje wnętrz – bibeloty zawsze w modzie

Czy ” zbieractwo ” zostało nam po minionym systemie, gdzie niczego nie było w sklepach? A może to jedna z naszych cech jako człowieka? Być może, natomiast wiem jedno, kobiety kochaj bibeloty….zwłaszcza jeżeli chodzi o luksusowe dekoracje wnętrz!

Wydaje mi się że jest to spowodowane wieloma czynnikami, jeden z nich – nie zajmują wiele miejsca i można kupić ich kilka. Nawyk nabywania eleganckich produktów, jest bardzo silny u płci pięknej, dlatego tak bardzo uwielbiaj szperać po dobrych butikach i sklepach z dekoracjami.

Pomijając fakt i pochodzenie tego zjawiska, jest mnóstwo pięknych i małych dodatków, które mogą jednoznacznie przyczynić się do designu naszego wnętrza. Ich ulubione miejsca to stół w salonie, parapety oraz różnego rodzaju komody!

Tam prezentują się i świecą jak gwiazdy. A właściciel domu może z dumą zaprezentować całą swoją kolekcję.

ekskluzywne dodatki do wnetrzeleganckie bibeloty na biurkoeleganckie dekoracje wnetrzluksusowe bibeloty na stolluksusowe dodatki do stylowych wnetrzluksusowe dodatki na biurkostylowe dekoracje biurka

Luksusowe dekoracje wnętrz – gdzie leży prawda?

Nie sposób w jednym artykule poruszyć tak obszerny temat, ale dodatki mogą świetnie wpłynąć na holistykę całego wnętrza. Dzisiaj w oceanie tak wielu producentów ciężko jest pozbierać myśli i wybrać coś naprawdę konkretnego.

To już nawet nie fala, a tsunami bylejakości które zalewa nas z każdej strony. I chociaż możesz być czuły na wysmakowany design i jakość, to naprawdę ciężko będzie nieraz odróżnić oryginał od podróbki. Luksusowe dekoracje wnętrz mogą i muszą zrobić jakość.

Bo…jeżeli wydajesz masę pieniędzy na dom czy apartament to na pewno zasługuje on na dużą dozę luksusu w środku, nie prawda?